Aktualitātes         Par Salas novadu         Novada dome         Jauniešiem


               Jauniešu Dome               Bērnu un jauniešu centrs               Aktualitātes
         Attīstības plānošana         Teritorijas investīcijām         Zemgales reģionālais ģeoportāls         Pašvaldības administrācija         Pašvaldības struktūrvienības         Pašvaldības iestādes         SIA "Vīgants"         Pakalpojumi         Klientu apkalpošanas centrs         Iepirkumi         Izsoles         Projekti         Salas Novada vēstis         Kultūra         Izglītība         Tūrisms         Uzņēmējdarbība         Lauksaimniekiem         Biedrības         Veselības aprūpe         Draudzes         Sēlijas novadu apvienība         Kontakti         Foto galerija         Ierosinājumi


Jauniešiem Aktualitātes


14.12.2017.

Salas novada Jauniešu dome prezentē sevi projekta „Spīk!” ietvaros

Piektdien, 8.decembrī, Salas novada bērnu un jauniešu centrā norisinājās projekta „Spīk!” otrā aktivitāte - Salas novada Jauniešu domes prezentācijas vakars „Iepazīsimies!”.

Jauniesu_dome_Iepazisanaas_08122017.jpg

Prezentācijas vakarā jaunieši iepazīstināja ar sevi un to, kāda ir viņu motivācija darboties Jauniešu domē, labprāt dalījās ar šajā gadā piedzīvoto (gan kā organizatoriem, gan kā dalībniekiem), kā arī pastāstīja par nākamā gada plāniem. Tāpat jaunieši ieskicēja to, kādu viņi tuvākajā nākotnē vēlētos redzēt Salas novadu. Būtiska jauniešiem šķiet sporta infrastruktūras sakārtošana, daudzi vēlētos, lai Salā tiktu atjaunots peldbaseins. Arī labi apmaksāta darba iespējas ir būtisks faktors, lai pēc studijām viņi atgrieztos savā novadā un te veidotu savu ģimeni.

Lai nedaudz atraisītu pasākuma dalībniekus, Jauniešu domes biedri piedāvāja izspēlēt dažas spēles. Spēlē „Turpinājums sekos..” dalībnieku uzdevums bija pabeigt iesākto teikumu. Šī spēle veicina sevis izzināšanu un pilnveidošanu un dod iespēju uzzināt par citu cilvēku uzskatiem un vērtībām. Savukārt spēlē „Kas es esmu?” svarīgi ir pareizi formulēt jautājumu, lai uz to varētu atbildēt ar „Jā!” vai „Nē!”. Spēle rosina fantāziju, ir lielisks veids, kā jautri pavadīt laiku.

Pasākuma izskaņā pasākuma dalībnieki piepildīja kasti ar vēlējumiem un ieteikumiem Salas novada Jauniešu domei, lai iedrošinātu un mudinātu jauniešus darboties vēl aktīvāk!

„Lai gan bijām satraukušies, tomēr pasākums, manuprāt, izdevās! Šī prezentācija bija tāds kā kopsavilkums par 2017.gadu ar nelielu ieskatu nākamajā gadā plānotajās aktivitātēs!” tā pēc pasākumu teica Salas novada Jauniešu domes priekšsēdētāja vietnieks Krišjānis Ivbulis.

Pasākumā piedalījās 18 dalībnieki. Paldies visiem dalībniekiem par atsaucību un kopā būšanu!

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2017.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.28.11.2017.

JD_vakars_08122017.jpg


24.11.2014.

Jauniesu_pas_XII_2017.jpg


16.11.2017.

Iesp__ju_night.jpg


24.10.2016.

 Salas novada Jauniešu dome apciemo Jēkabpils dzīvnieku patversmi

Arī šogad visā Latvijā no 17. līdz 23. oktobrim norisinājās akcija „Labo darbu nedēļa”, ko jau astoto gadu pēc kārtas organizē labdarības organizācija Palīdzēsim.lv.

Akcijas ietvaros Salas novada Jauniešu dome kopā ar jaunatnes lietu speciālisti nolēma apciemot Jēkabpils dzīvnieku patversmes četrkājainos draugus. Ar barības pakām gan kaķiem, gan suņiem devāmies ceļā. Ierodoties patversmē, iepazināmies ar dzīvniekiem un viņu dzīves apstākļiem. Vēlāk ar draudzīgākajiem suņiem devāmies pastaigā pa tuvāko apkārtni.

Izskraidījušies devāmies atpakaļ uz patversmi, pateicāmies patversmes darbiniekiem un devāmies uz māju pusi. Jutāmies gandarīti un nedaudz skumji vienlaikus, jo tik daudz draudzīgu, mīļu un saimniekus alkstošu zvēriņu mīt dzīvnieku patversmē. Nolēmām, ka turpmāk noteikti regulāri apmeklēsim Jēkabpils dzīvnieku patversmi.

Bet tiem, kas vēlas sev četrkājainu draugu - Jēkabpils dzīvnieku patversmei ir sava mājaslapa, kurā var aplūkot gandrīz visu zvēriņu fotogrāfijas un īsus aprakstus. Var arī ierasties Jēkabpils dzīvnieku patversmē, lai aplūkotu un samīļotu dzīvniekus „dzīvajā.” Ir iespēja ziedot pārtiku vai citas nepieciešamās lietas/līdzekļus. Sīkāka informācija, zvanot 29361403 vai www.jekabpilspatversme.lv

Lai uz dzīvnieku patversmi varētu doties visi, kas varēja un gribēja, mums bija vajadzīga neliela palīdzība. Tāpēc, sakām lielu paldies Anastasijas mammai, kas „aizvizināja” dažus no mums.

Lai šogad padarītie labie darbi kalpo par iedvesmas avotu nākamajam gadam! Ar paveiktajiem labajiem darbiem var iepazīties šeit.

Foto kolāžu var skatīt šeit.

Salas novada Jauniešu domes  pārstāve
Egija Paslauska


12.10.2016.

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra aicina jauniešus piedalīties Rīgas reģiona apmācībās uzņēmīguma veicināšanai „Uzņem apgriezienus”.

Apmācības notiks no 2016. gada 22. līdz 24. oktobrim viesu namā „Ville Dole”, Salaspilī.

Apmācību mērķis ir veidot izpratni par uzņēmīgumu un sniegt praktiskus rīkus uzņēmīguma praktizēšanai ikdienā, stiprināt jauniešu pašiniciatīvu, neatlaidību un atbildības izjūtu par ideju īstenošanu, kā arī pilnveidot zināšanas par jauniešu ideju īstenošanas iespējām – iesaistoties projektos, uzņēmējdarbībā u.tml.

Pieteikšanās apmācībām līdz 12. oktobrim, aizpildot pieteikumu šeit - http://x8.lv/uznemapgriezienusriga. Rezultāti tiks paziņoti visiem personīgi līdz 2016. gada 15. oktobrim.

Dalībnieki: jaunieši vecumā no 18 līdz 25 gadiem. Apmācības paredzētas 22 dalībniekiem.

Apmācības vadīs: Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras apmācītāji Sintija Lase un Santa Krastiņa.

Apmācības notiks pilnas 3 dienas, tāpēc svarīgi, lai Tu varētu piedalīties visas apmācību dienas! Apmācības ir BEZ MAKSAS! Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra ar Latvijas un Šveices sadarbības programmas atbalstu sedz uzturēšanās (t.sk.nakšņošanas), ēdināšanas un apmācību izdevumus. Ceļa izdevumi uz/no apmācību norises vietu gan jāsedz pašiem.

Ja rodas jautājumi vai nepieciešama papildus informācija, lūdzu, raksti vai zvani – Ginta Salmiņa, JSPA reģionālais sadarbības partneris Rīgas un Vidzemes reģionā, tālr.: 29256888, e-pasts: apmacibas@brfonds.lv.

Apmācības organizē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra sadarbībā ar nodibinājumu "Baltijas Reģionālais fonds” (JSPA reģionālais sadarbības partneris Rīgas un Vidzemes reģionā) Latvijas un Šveices sadarbības programmas "Atbalsts jaunatnes iniciatīvu attīstībai attālos vai mazattīstītos reģionos” ietvaros. Vairāk informācijas par Latvijas un Šveices sadarbības programmu "Atbalsts jaunatnes iniciatīvu attīstībai attālos vai mazattīstītos reģionos” meklējiet mājas lapā: www.jaunatne.gov.lv

Riga_Uznem_apgriezienus.www.jpg

12.10.2016.

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra aicina organizācijas un iestādes no visas Latvijas, kurām iepriekš nav bijusi pieredze EBD projektu īstenošanā, pieteikties apmācībām jaunajām Eiropas Brīvprātīgā darba organizācijām, kuras notiks no 2016.gada 4. līdz 6.novembrim viesu namā „Puduri”, Ķeguma novadā.

Pieteikšanās elektroniski, aizpildot anketu līdz 2016. gada 24.oktobrim šeit: http://ejuz.lv/jaunas
Rezultāti tiks paziņoti visiem personīgi līdz 2016. gada 28.oktobrim.

Apmācību mērķis ir veicināt izpratni par EBD vērtībām un projektu īstenošanas kvalitātes kritērijiem saskaņā ar labas prakses principiem, EBD vadlīnijām un EBD hartu.

Piedaloties apmācībās, Jums būs iespēja mācīties citādi un:
•    Veidot izpratni par EBD vērtībām, brīvprātīgā lomu organizācijā un vietējā sabiedrībā;
•    Paaugstināt zināšanas, prasmes, iemaņas, lai īstenotu kvalitatīvu EBD projektu;
•    Iepazīties ar EBD kā mācīšanās iespēju visiem, t.sk. arī jauniešiem ar ierobežotām iespējām;
•    Iepazīties ar Youthpass rīku;
•    Iepazīties ar īstenoto projektu pieredzi un piemēriem;
•    Apzināt EBD projekta riskus un izaicinājumus un veidus, kā ar tiem tikt galā;
•    Apzināt pieejamos resursus un veicināt savstarpēju sadarbību;
•    Iepazīt citu organizāciju pārstāvjus, gūt jaunu pieredzi, kontaktus un idejas.

Vairāk par Eiropas Brīvprātīgo darbu var uzzināt:
•     http://www.jaunatne.gov.lv/lv/jaunatne-darbiba/eiropas-brivpratigais-darbs
•    http://jaunatne.gov.lv/sites/default/files/web/ErasmusPlus/2016/vadlinija/erasmus-plus-programme-guide_lv.pdf

Dalībnieku profils:
•    akreditēto EBD organizāciju pārstāvji, kuri gatavo sava pirmā EBD projekta pieteikumu;
•    organizāciju pārstāvji, kuri ir iesnieguši akreditācijas pieteikumu EBD akreditācijai;
•    organizāciju pārstāvji, kuras plāno darboties EBD projektu jomā.

Dalībnieku skaits apmācībās ierobežots, tādēļ prioritāte tiks dota jau akreditēto organizāciju pārstāvjiem, izvērtējot to motivāciju. Apmācībām no katras organizācijas var pieteikties viens pārstāvis.

Apmācības notiks pilnas 3 dienas, tāpēc svarīgi, lai Jūs tajās varētu piedalīties visas apmācību dienas! Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra sedz uzturēšanās (arī nakšņošanas), ēdināšanas un apmācību izdevumus, savukārt ceļa izdevumi uz apmācību norises vietu jāsedz Jums pašam/-ai.

Ja rodas jautājumi vai nepieciešama papildus informācija, lūdzu, rakstiet vai zvaniet: Ginta Salmiņa, tālr.: 29256888, E-pasts: apmacibas@brfonds.lv

EBD_apmacibas_plakats.www.jpg

12.10.2016.

Jūrmalā notiks nacionālais forums  par neformālajā izglītībā iegūto kompetenču atzīšanu un pielietojumu darba tirgū.

Forums_2016.jpg

22.04.2016.

 Atvērto durvju dienā informēs jauniešus par studiju iespējām Nacionālās aizsardzības akadēmijā

Šogad Nacionālie bruņotie spēki profesionālajā dienestā pieņems 700 karavīrus, 120 no viņiem - studijām Nacionālās aizsardzības akadēmijā. Lai informētu jauniešus par studiju iespējām aizsardzības akadēmijā, arī šogad akadēmija rīkos Atvērto durvju dienu.

Tā notiks 6.maijā, un sāksies plkst.11 ar akadēmijas rektora pulkvežleitnanta Georga Kerlina uzrunu.

Aizsardzības nozares pārstāvji informēs klātesošos par militārās karjeras un izglītības iespējām, kā arī studiju programmām akadēmijā. Akadēmijas durvis topošajiem kadetiem būs atvērtas jau no plkst.10:30.

Atvērto durvju dienā interesenti varēs aktīvi piedalīties un kadetu vadībā praktiski darboties speciāli sagatavotos apskates laukumos. Dažādas bruņoto spēku vienības demonstrēs ekipējumu un informēs par dienestu bruņotajos spēkos. Paredzēti vienību paraugdemonstrējumi, bet dienas izskaņā varēs baudīt bezmaksas pusdienas lauka virtuvē.

Gan pasākuma aktīvās daļas dalībnieki, gan tie, kas aktīvajā daļā piedalīties nevēlēsies, varēs pārrunāt interesējošos jautājumus par studijām aizsardzības akadēmijā ar studiju programmu direktoriem.

Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija ir vienīgā augstākās izglītības iestāde Latvijā, kas īsteno akreditēto studiju virzienu “Militārā aizsardzība”. Akadēmijas uzdevums ir sagatavot profesionāli izglītotu komandējošo un militāro speciālistu sastāvu Latvijas valsts aizsardzības nozarei.

Iestājoties aizsardzības akadēmijā, kadetus sagaida ne vien dinamisks mācību process, bet arī dažādas priekšrocības, kas nav citās mācību iestādēs: studijas ir bez maksas - tās tiek finansētas no valsts budžeta līdzekļiem; studiju laikā kadeti ir pilnā valsts apgādē un kadetiem nodrošina karavīra sociālās garantijas.
Kadetiem maksā karavīra algu, sākot ar 470 eiro pirms nodokļu nomaksas, un uzturdevas kompensāciju 308,76 eiro, kā arī dzīvokļa īres kompensāciju 142 eiro.

Kadetus nodrošina ar bezmaksas izmitināšanu dienesta viesnīcā un iespēju bez maksas izmantot Sporta kluba kompleksu. Akadēmijā ir pieejama bibliotēka ar plašu militārās un vispārizglītojošās literatūras un periodikas klāstu dažādās valodās, dažādas datu bāzes un bezmaksas interneta pieslēgums.

Pēc akadēmijas absolvēšanas ir garantēta dienesta vieta Nacionālo bruņoto spēku vienībās.

Plašāk ar studiju iespējām aizsardzības akadēmijā var iepazīties tās interneta vietnē www.naa.mil.lv.
Pieteikties profesionālajam dienestam var bruņoto spēku interneta vietnē www.mil.lv sadaļā “Rekrutēšana”: http://www.mil.lv/Rekrutesana

Kā kļūt par kadetu? To uzzini, skatoties video "Ceļš līdz akadēmijai": https://youtu.be/_-KsVg5lLFs

Informāciju sagatavojusi:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa.
Tālrunis: 67335135, 26435189
E-pasts: prese@mod.gov.lv

03.03.2016.

 Biedrības “homo ecos:” klimata pārmaiņu programma jauniešiem


Martā biedrība “homo ecos:” īsteno programmu jauniešiem, aicinot iesaistīties klimata pārmaiņu samazināšanā. Programmas ietvaros norisinās klimata darbnīcas Latvijas Valsts ģimnāzijās, un rīkoties videi draudzīgi jauniešus virtuāli aicina arī reperu apvienība “OLAS”. Savukārt, izmantojot digitālo rīku www.2gradi.lv, jauniešiem ir iespēja uzzināt vairāk par industrializācijas ietekmi uz klimata pārmaiņām, individuāli apņemties rīkoties videi draudzīgi un dalīties ar rezultātiem sociālajos tīklos.

Reperu apvienības “OLAS” videoklips “Klimata galā” kopš otrdienas, 1. marta apskatāms grupas Youtube.com k
 

 

 

 

 © 2009-2017 Salas novada dome