Aktualitātes         Par Salas novadu         Novada dome         Jauniešiem


               Jauniešu Dome               Bērnu un jauniešu centrs               Aktualitātes
         Attīstības plānošana         Teritorijas investīcijām         Zemgales reģionālais ģeoportāls         Pašvaldības administrācija         Pašvaldības struktūrvienības         Pašvaldības iestādes         SIA "Vīgants"         Pakalpojumi         Klientu apkalpošanas centrs         Iepirkumi         Izsoles         Projekti         Salas Novada vēstis         Kultūra         Izglītība         Tūrisms         Uzņēmējdarbība         Lauksaimniekiem         Biedrības         Veselības aprūpe         Draudzes         Sēlijas novadu apvienība         Kontakti         Foto galerija         Ierosinājumi


Jauniešiem Aktualitātes


 14.09.2018.

esc_logo_lv.jpg

Lai veicinātu solidaritāti visā Eiropā, Eiropas Komisija (EK) ir izstrādājusi jaunu starptautisku programmu – “Eiropas Solidaritātes korpuss”. Tā jauniešiem vecumā no 18 līdz 30 gadiem piedāvās iegūt starptautisku un nacionālu pieredzi brīvprātīgajā darbā, atrast savu pirmo prakses vai darba vietu, kā arī īstenot solidaritātes projektus, ieguldot savu enerģiju un idejas sabiedrībā aktuālu izaicinājumu risināšanā. Pirmais projektu pieteikumu iesniegšanas termiņš – 16. oktobris.

Jaunā EK izstrādātā programma ilgs no 2018. līdz 2020. gadam, un tās īstenošanai visā Eiropas Savienībā būs pieejami 375,60 milj. eiro.

Latvijā “Eiropas Solidaritātes korpusu” administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA). Paredzēts, ka jaunieši un organizācijas, kuras vēlas īstenot “Eiropas Solidaritātes korpusa” programmas projektus, projektu pieteikumus turpmāk varēs iesniegt trīs reizes gadā.

Ideja par šādas programmas nepieciešamību radās jau 2016. gada nogalē, kad EK priekšsēdētājs Žans Klods Junkers savā runā par stāvokli ES paziņoja par ieceri izveidot Eiropas Solidaritātes korpusu, radot iespējas jauniešiem, kas vēlas sniegt nozīmīgu ieguldījumu sabiedrībā un izrādīt solidaritāti.

Šogad tiks izsludināts tikai viens projektu konkurss, tādēļ visi interesenti aicināti iesniegt savus projektu pieteikumus līdz šī gada 16. oktobra plkst. 13:00 (pēc vietējā laika). Projektu pieteikumu iesniegšana notiks elektroniski. Plašāka informācija par projektu konkursu: http://jaunatne.gov.lv/lv/eiropas-solidaritates-korpuss/projektu-konkursirezultati.

Pirmajā programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektu konkursā Latvijas organizācijām un jauniešiem savu ideju īstenošanai pieejami ap 670 tūkstošiem eiro.

“Solidaritāte ir viena no Eiropas Savienības pamatvērtībām. Tāpēc esam gandarīti Latvijā uzsākt jaunās ES programmas ieviešanu, jo tā ir praktiska iespēja ikvienam Latvijas jaunietim iesaistīties savām vēlmēm un interesēm atbilstošos projektos un strādāt sabiedrības labā, izrādot savu solidaritāti pret tiem, kuriem tā visvairāk nepieciešama. Aicinām jauniešus būt aktīviem un reģistrēties Eiropas Solidaritātes korpusa datubāzē (europa.eu/youth/solidarity_lv), kur jau šobrīd atrodami arī organizāciju piedāvājumi iesaistīties projektos,” stāsta Rasa Lazdiņa, JSPA Projektu vadības un uzraudzības daļas vadītāja.

Kā izmantot “Eiropas Solidaritātes korpuss” iespējas

Programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” ietvaros organizācijas un jaunieši varēs īstenot šādas aktivitātes:

  •     Brīvprātīgais darbs Latvijā vai ārvalstīs;
  •     Apmaksāta prakse ES valstīs;
  •     Darbs ES valstīs vai Latvijā;
  •     Solidaritātes projekti.

Projektus var iesniegt jebkura publiska vai privāta organizācija (NVO, uzņēmumi, sociālie uzņēmumi, pašvaldības un to iestādes, valsts iestādes, neformālas jauniešu grupas u.c.), kas jau strādā vai vēlas strādāt sabiedrības labā. Būtiski - lai varētu pretendēt uz programmas finansējumu, ikvienai organizācijai jāsaņem Kvalitātes zīme, ko piešķirs Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.

Lai atrastu savu brīvprātīgā darba, prakses vai darba iespēju vai īstenotu solidaritātes projektu, visiem jauniešiem nepieciešams reģistrēties “Eiropas Solidaritātes korpusa” datubāzē - europa.eu/youth/solidarity_lv. Jaunieši var pieteikties datubāzē ievietotajiem projektiem vai arī gaidīt uzaicinājumu no organizācijām. Šobrīd tajā ir reģistrējušies jau vairāk nekā 70 000 tūkstošu jauniešu no visas Eiropas. No Latvijas – 654 jaunieši.

Piedaloties brīvprātīgā darba projektos, jauniešiem tiek atmaksāti ceļa izdevumi uz izvēlēto valsti (projekta norises vietu) turp un atpakaļ; uzturēšanās izdevumi (dzīvesvieta un ēdināšana); vietējā transporta izdevumi; atbalsts vietējās valodas apgūšanai; veselības un dzīvības apdrošināšana un kabatas nauda personīgiem tēriņiem.

Ja jaunietis veic apmaksātu praksi vai darbu, viņš saņem atalgojumu atbilstoši tās valsts likumdošanai, kurā veic aktivitāti. Ceļa izdevumi uz izvēlēto valsti un atpakaļ tiek segti, bet izmaksas par ēdināšanu, dzīvesvietu un vietējā transporta izdevumiem jaunietim jāsedz pašam.
Ar papildu informāciju var iepazīties www.jaunatne.gov.lv.

Ja vēlies uzzināt vairāk par savām iespējām šīs programmas ietvaros, nāc uz Salas novada Bērnu un jauniešu centru!

Papildu informācijai: Kintija Bulava
Amats: Komunikācijas daļas vecākā referente              
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra              
Tālrunis: 67356247
E-pasts: kintija.bulava@jaunatne.gov.lv


28.08.2018.

Aicinām jauniešus izmantot septembra pirmo nedēļu, lai iepazītu Bērnu un jauniešu centru, iespējas iesaistīties Salas novada Jauniešu domē, neformālās izglītības un dažādu projektu iespējas, kā arī attīstīt savu radošumu un iesaistīties grāmatu maiņas punkta attīstīšanā.  

Katru dienu no plkst. 14:00 - 16:30 būs iespēja iepazīt sekojošas tēmas un iesaistīties aktivitātēs:

Pirmdiena 3. septembris 

"Iepazīšanās diena" -uzzini jaunus veidus un idejas kā iepazīties un iedraudzēties ar jaunajiem klasesbiedriem - spēlēsim dažādas spēles un aktivitātes telpās un ārpus tām.

Otrdiena 4. septembris 

"Kas ir Salas novada Jauniešu dome?" Nāc un uzzini, ko dara Salas novada Jauniešu dome, un ko varētu darīt tieši TU!

Trešdien 5. septembris 

Programmas "Erasmus +" projektu iespējas un neformālās izglītības iespējas Latvijā.

Ceturtdiena 6. septembris 

"Radošā pēcpusdiena" - nāc un attīsti savu radošumu!

Piektdiena 7. septembris 

Grāmatu maiņas punkta "Grāmatu ceļojums" atklāšana - līdzi vari paņemt kādu labu, bet jau sen izlasītu grāmatu, kurai laiks atrast jaunu saimnieku uz kādu laiku. 

AFIŠA 


14.12.2017.

Salas novada Jauniešu dome prezentē sevi projekta „Spīk!” ietvaros

Piektdien, 8.decembrī, Salas novada bērnu un jauniešu centrā norisinājās projekta „Spīk!” otrā aktivitāte - Salas novada Jauniešu domes prezentācijas vakars „Iepazīsimies!”.

Jauniesu_dome_Iepazisanaas_08122017.jpg

Prezentācijas vakarā jaunieši iepazīstināja ar sevi un to, kāda ir viņu motivācija darboties Jauniešu domē, labprāt dalījās ar šajā gadā piedzīvoto (gan kā organizatoriem, gan kā dalībniekiem), kā arī pastāstīja par nākamā gada plāniem. Tāpat jaunieši ieskicēja to, kādu viņi tuvākajā nākotnē vēlētos redzēt Salas novadu. Būtiska jauniešiem šķiet sporta infrastruktūras sakārtošana, daudzi vēlētos, lai Salā tiktu atjaunots peldbaseins. Arī labi apmaksāta darba iespējas ir būtisks faktors, lai pēc studijām viņi atgrieztos savā novadā un te veidotu savu ģimeni.

Lai nedaudz atraisītu pasākuma dalībniekus, Jauniešu domes biedri piedāvāja izspēlēt dažas spēles. Spēlē „Turpinājums sekos..” dalībnieku uzdevums bija pabeigt iesākto teikumu. Šī spēle veicina sevis izzināšanu un pilnveidošanu un dod iespēju uzzināt par citu cilvēku uzskatiem un vērtībām. Savukārt spēlē „Kas es esmu?” svarīgi ir pareizi formulēt jautājumu, lai uz to varētu atbildēt ar „Jā!” vai „Nē!”. Spēle rosina fantāziju, ir lielisks veids, kā jautri pavadīt laiku.

Pasākuma izskaņā pasākuma dalībnieki piepildīja kasti ar vēlējumiem un ieteikumiem Salas novada Jauniešu domei, lai iedrošinātu un mudinātu jauniešus darboties vēl aktīvāk!

„Lai gan bijām satraukušies, tomēr pasākums, manuprāt, izdevās! Šī prezentācija bija tāds kā kopsavilkums par 2017.gadu ar nelielu ieskatu nākamajā gadā plānotajās aktivitātēs!” tā pēc pasākumu teica Salas novada Jauniešu domes priekšsēdētāja vietnieks Krišjānis Ivbulis.

Pasākumā piedalījās 18 dalībnieki. Paldies visiem dalībniekiem par atsaucību un kopā būšanu!

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2017.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.28.11.2017.

JD_vakars_08122017.jpg


24.11.2014.

Jauniesu_pas_XII_2017.jpg


16.11.2017.

Iesp__ju_night.jpg


24.10.2016.

 Salas novada Jauniešu dome apciemo Jēkabpils dzīvnieku patversmi

Arī šogad visā Latvijā no 17. līdz 23. oktobrim norisinājās akcija „Labo darbu nedēļa”, ko jau astoto gadu pēc kārtas organizē labdarības organizācija Palīdzēsim.lv.

Akcijas ietvaros Salas novada Jauniešu dome kopā ar jaunatnes lietu speciālisti nolēma apciemot Jēkabpils dzīvnieku patversmes četrkājainos draugus. Ar barības pakām gan kaķiem, gan suņiem devāmies ceļā. Ierodoties patversmē, iepazināmies ar dzīvniekiem un viņu dzīves apstākļiem. Vēlāk ar draudzīgākajiem suņiem devāmies pastaigā pa tuvāko apkārtni.

Izskraidījušies devāmies atpakaļ uz patversmi, pateicāmies patversmes darbiniekiem un devāmies uz māju pusi. Jutāmies gandarīti un nedaudz skumji vienlaikus, jo tik daudz draudzīgu, mīļu un saimniekus alkstošu zvēriņu mīt dzīvnieku patversmē. Nolēmām, ka turpmāk noteikti regulāri apmeklēsim Jēkabpils dzīvnieku patversmi.

Bet tiem, kas vēlas sev četrkājainu draugu - Jēkabpils dzīvnieku patversmei ir sava mājaslapa, kurā var aplūkot gandrīz visu zvēriņu fotogrāfijas un īsus aprakstus. Var arī ierasties Jēkabpils dzīvnieku patversmē, lai aplūkotu un samīļotu dzīvniekus „dzīvajā.” Ir iespēja ziedot pārtiku vai citas nepieciešamās lietas/līdzekļus. Sīkāka informācija, zvanot 29361403 vai www.jekabpilspatversme.lv

Lai uz dzīvnieku patversmi varētu doties visi, kas varēja un gribēja, mums bija vajadzīga neliela palīdzība. Tāpēc, sakām lielu paldies Anastasijas mammai, kas „aizvizināja” dažus no mums.

Lai šogad padarītie labie darbi kalpo par iedvesmas avotu nākamajam gadam! Ar paveiktajiem labajiem darbiem var iepazīties šeit.

Foto kolāžu var skatīt šeit.

Salas novada Jauniešu domes  pārstāve
Egija Paslauska


12.10.2016.

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra aicina jauniešus piedalīties Rīgas reģiona apmācībās uzņēmīguma veicināšanai „Uzņem apgriezienus”.

Apmācības notiks no 2016. gada 22. līdz 24. oktobrim viesu namā „Ville Dole”, Salaspilī.

Apmācību mērķis ir veidot izpratni par uzņēmīgumu un sniegt praktiskus rīkus uzņēmīguma praktizēšanai ikdienā, stiprināt jauniešu pašiniciatīvu, neatlaidību un atbildības izjūtu par ideju īstenošanu, kā arī pilnveidot zināšanas par jauniešu ideju īstenošanas iespējām – iesaistoties projektos, uzņēmējdarbībā u.tml.

Pieteikšanās apmācībām līdz 12. oktobrim, aizpildot pieteikumu šeit - http://x8.lv/uznemapgriezienusriga. Rezultāti tiks paziņoti visiem personīgi līdz 2016. gada 15. oktobrim.

Dalībnieki: jaunieši vecumā no 18 līdz 25 gadiem. Apmācības paredzētas 22 dalībniekiem.

Apmācības vadīs: Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras apmācītāji Sintija Lase un Santa Krastiņa.

Apmācības notiks pilnas 3 dienas, tāpēc svarīgi, lai Tu varētu piedalīties visas apmācību dienas! Apmācības ir BEZ MAKSAS! Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra ar Latvijas un Šveices sadarbības programmas atbalstu sedz uzturēšanās (t.sk.nakšņošanas), ēdināšanas un apmācību izdevumus. Ceļa izdevumi uz/no apmācību norises vietu gan jāsedz pašiem.

Ja rodas jautājumi vai nepieciešama papildus informācija, lūdzu, raksti vai zvani – Ginta Salmiņa, JSPA reģionālais sadarbības partneris Rīgas un Vidzemes reģionā, tālr.: 29256888, e-pasts: apmacibas@brfonds.lv.

Apmācības organizē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra sadarbībā ar nodibinājumu "Baltijas Reģionālais fonds” (JSPA reģionālais sadarbības partneris Rīgas un Vidzemes reģionā) Latvijas un Šveices sadarbības programmas "Atbalsts jaunatnes iniciatīvu attīstībai attālos vai mazattīstītos reģionos” ietvaros. Vairāk informācijas par Latvijas un Šveices sadarbības programmu "Atbalsts jaunatnes iniciatīvu attīstībai attālos vai mazattīstītos reģionos” meklējiet mājas lapā: www.jaunatne.gov.lv

Riga_Uznem_apgriezienus.www.jpg

12.10.2016.

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra aicina organizācijas un iestādes no visas Latvijas, kurām iepriekš nav bijusi pieredze EBD projektu īstenošanā, pieteikties apmācībām jaunajām Eiropas Brīvprātīgā darba organizācijām, kuras notiks no 2016.gada 4. līdz 6.novembrim viesu namā „Puduri”, Ķeguma novadā.

Pieteikšanās elektroniski, aizpildot anketu līdz 2016. gada 24.oktobrim šeit: http://ejuz.lv/jaunas
Rezultāti tiks paziņoti visiem personīgi līdz 2016. gada 28.oktobrim.

Apmācību mērķis ir veicināt izpratni par EBD vērtībām un projektu īstenošanas kvalitātes kritērijiem saskaņā ar labas prakses principiem, EBD vadlīnijām un EBD hartu.

Piedaloties apmācībās, Jums būs iespēja mācīties citādi un:
•    Veidot izpratni par EBD vērtībām, brīvprātīgā lomu organizācijā un vietējā sabiedrībā;
•    Paaugstināt zināšanas, prasmes, iemaņas, lai īstenotu kvalitatīvu EBD projektu;
•    Iepazīties ar EBD kā mācīšanās iespēju visiem, t.sk. arī jauniešiem ar ierobežotām iespējām;
•    Iepazīties ar Youthpass rīku;
•    Iepazīties ar īstenoto projektu pieredzi un piemēriem;
•    Apzināt EBD projekta riskus un izaicinājumus un veidus, kā ar tiem tikt galā;
•    Apzināt pieejamos resursus un veicināt savstarpēju sadarbību;
•    Iepazīt citu organizāciju pārstāvjus, gūt jaunu pieredzi, kontaktus un idejas.

Vairāk par Eiropas Brīvprātīgo darbu var uzzināt:
•     http://www.jaunatne.gov.lv/lv/jaunatne-darbiba/eiropas-brivpratigais-darbs
•    http://jaunatne.gov.lv/sites/default/files/web/ErasmusPlus/2016/vadlinija/erasmus-plus-programme-guide_lv.pdf

Dalībnieku profils:
•    akreditēto EBD organizāciju pārstāvji, kuri gatavo sava pirmā EBD projekta pieteikumu;
•    organizāciju pārstāvji, kuri ir iesnieguši akreditācijas pieteikumu EBD akreditācijai;
•    organizāciju pārstāvji, kuras plāno darboties EBD projektu jomā.

Dalībnieku skaits apmācībās ierobežots, tādēļ prioritāte tiks dota jau akreditēto organizāciju pārstāvjiem, izvērtējot to motivāciju. Apmācībām no katras organizācijas var pieteikties viens pārstāvis.

Apmācības notiks pilnas 3 dienas, tāpēc svarīgi, lai Jūs tajās varētu piedalīties visas apmācību dienas! Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra sedz uzturēšanās (arī nakšņošanas), ēdināšanas un apmācību izdevumus, savukārt ceļa izdevumi uz apmācību norises vietu jāsedz Jums pašam/-ai.

Ja rodas jautājumi vai nepieciešama papildus informācija, lūdzu, rakstiet vai zvaniet: Ginta Salmiņa, tālr.: 29256888, E-pasts: apmacibas@b
 

 

 

 

 © 2009-2017 Salas novada dome