Aktualitātes         Par Salas novadu         Novada dome         Jauniešiem         Pašvaldības plānošanas dokumenti         Teritorijas investīcijām         Zemgales reģionālais ģeoportāls         Pašvaldības administrācija         Pašvaldības struktūrvienības         Pašvaldības iestādes         SIA "Vīgants"         Pakalpojumi         Klientu apkalpošanas centrs         Iepirkumi         Izsoles         Projekti         Apmācības projektu izstrādē         Informatīvais izdevums "Novada vēstis"         Kultūra         Izglītība         Tūrisms         Komercdarbība         Lauksaimniekiem         Biedrības         Veselības aprūpe         Draudzes         Sēlijas novadu apvienība


               Aktualitātes               Pasākumi
         Kontakti         Foto galerija         Ierosinājumi


Sēlijas novadu apvienība Pasākumi


17.02.2017.

Biedrības „Latvijas Ģenerāļu klubs”  pārstāvis – valdes priekšsēdētājs, atvaļināts viceadmirālis G. A. Zeibots, Jaunsardzes un informācijas centra Jaunsardzes departamenta direktors A. Strazdiņš, kā arī biedrības “Latvijas mazpulki”, NBS pārstāvji, Jaunjelgavas, Salas un Viesītes novadu pašvaldību vadītāji un speciālisti  17. februārī tikās Jaunjelgavas novada domē, lai pārrunātu šī gada 2. un 3. novembrī plānotā tradicionālā patriotiskā pasākuma jauniešiem „Latviešu karavīrs laikmetu griežos” programmas aktivitātes un precizētu atbildības pozīcijas.

Tikšanās reizē atvaļinātais viceadmirālis G. A. Zeibots uzsvēra, ka:

“… arī šogad pasākums tiek rīkots, lai rosinātu jaunatnes interesi par Latvijas vēsturi, attīstītu izpratni par valstiskumu un patriotismu, kā arī aktualizētu jaunatnes interesi par Latvijas karavīru ikdienu un atbildību. Norises vieta izvēlēta ar domu, lai rosinātu visas Latvijas jauniešus izzināt Sēlijas novadu, kas ir ļoti bagāts ar īpašu kultūrvēsturi un etnogrāfiju.”

Paredzēts, ka pasākumā piedalīsies vairāk nekā 300 dalībnieku – jaunsargi, mazpulki, skauti un gaidas no visas Latvijas, kā arī vietējo skolu jaunieši.

Patriotiskā pasākuma jauniešiem “Latviešu karavīrs laikmetu griežos” norise ieplānota Jaunjelgavā, par naktsmītni izvēloties Jaunjelgavas vidusskolu, bet par ēdināšanu rūpēsies skolas ēdnīcas darbinieki un Zemessardzes 35. Nodrošinājuma bataljons no Preiļu novada “Litavniekiem” ar lauku virtuvi.

Plānojas plaša pasākuma programma ar draudzīgi atraktīvu vakarēšanu, tikšanos ar biedrības “Latvijas Ģenerāļu klubs” biedriem un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) pārstāvjiem tuvējās skolās; ar sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas akciju, orientēšanās uzdevumiem, NBS karavīru fotoizstādēm, sarunām ar starptautisko operāciju dalībniekiem un biedrības “Latvijas “Ģenerāļu klubs” biedriem; ar video demonstrējumiem, projekta konkursa laureātu sumināšanu un koncerta priekšnesumiem.

3. novembra pievakarē notiks lāpu gājiens, dalībnieku kolonna dosies pie Brīvības pieminekļa. Pasākumu kuplinās NBS pūtēju orķestris un salūts Brīvības cīnītāju godam un Latvijai arī plānojas tieši laikā.

Pasākums “Latviešu karavīrs laikmetu griežos”  Jaunjelgavā būs jau septītais pēc kārtas. Pirmais notika Trikātā, bet Latvijas 100 gadei veltītais nākamgad plānots būt Cēsīs, vietā, kuru  uzskatām par Latvijas karoga šūpuli.

FOTOGALERIJAS

https://www.facebook.com/Jaunsardze

http://www.draugiem.lv/jaunsardze/

https://twitter.com/Jaunsardze

FOTO: Modris Vēbersts, Jaunsardzes un informācijas centrs

Informāciju sagatavoja:
Jolanta Grandāne
Salas novada pašvaldības
SA un tūrisma lietu speciāliste
Tālr. +371 29156210
e-pasts: referente@salas.lv


26.01.2017.

SeluLOGO.png

5.Sēlijas Tautas mākslas svētki “Sēlija rotā” šogad tiks svinēti Viesītē 1.jūlijā.

Svētku moto būs “Augšzemes Bānītis starp divām simtgadēm”.

Arī šogad jau tradicionāli tautas mākslas svētku galvenie dalībnieki būs Sēlijas novadu kori, deju kolektīvi, pūtēju orķestri, folkloras kopas, ansambļi, kapelas, amatierteātri, amatnieki, mājražotāji un mākslinieki. Pašlaik pasākuma rīkotāji plāno svētku programmu.

Tās īstenošanā piedalīsies septiņi Sēlijas novadi – Aknīstes, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Neretas, Salas un Viesītes novadi.

  


 

 

 

 © 2009-2017 Salas novada dome