Salas Novads
 

         Aktualitātes         Par Salas novadu         Novada dome         Jauniešiem         Attīstības plānošana         Teritorijas investīcijām         Zemgales reģionālais ģeoportāls         Pašvaldības administrācija         Pašvaldības struktūrvienības         Pašvaldības iestādes         SIA "Vīgants"         Pakalpojumi         Klientu apkalpošanas centrs         Iepirkumi         Izsoles         Projekti         Salas Novada vēstis         Kultūra         Izglītība         Tūrisms         Uzņēmējdarbība         Lauksaimniekiem         Biedrības         Veselības aprūpe         Draudzes         Sēlijas novadu apvienība


               Aktualitātes               Pasākumi
         Kontakti         Foto galerija         Ierosinājumi


Sēlijas novadu apvienība Pasākumi29.03.2017.

29.martā Viesītes kultūras pilī no septiņiem novadiem bija sanākuši ļaudis uz grāmatas "No Sēlijas pūra..." atvēršanas svētkiem. Grāmata ir Sēlijas novadu apvienības (Aknīstes, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Neretas, Salas un Viesītes novadi) lolots un daudzu autoru kopdarbs, apkopots vairāk nekā 300 lappusēs, aptverot 10 dažādas Sēlijas un sēliešu mantiskās un gara bagātības.

Daba, tautas tradīcijas, piemiņas vietas, arhitektūra, zinātne un izglītība, literatūra, māksla, mūzika, personības un mūsdienu cilvēki - dimensijas, caur kurām satiekas pagātne, tagadne un nākotne. Gan cilvēka, gan valsts. Satiekas, lai dotu mierinājumu pagātnei, spēku šodienai un iedvesmotu piepildīt savus sapņus nākotnē.

Grāmatas atvēršanas svētkos vairākkārt izskanēja doma par grūtībām, kad nācies  izsvērt un izvērtēt, ko tad atainot grāmatā. Tematiskais rāmis un lappušu limits iegrožoja vēlmi pieminēt vēl tik daudzas lietas, ar ko lepojas katrs no Sēlijas apvienības novadiem! Tāpēc, lasot grāmatu, kādam liksies, ka tajā noteikti būtu vajadzējis pieminēt vēl citus notikumus un cilvēkus.

Vienā no uzrunām Viesītes muzeja vadītāja Ilma Svilāne izteicās: "Mēs taču katrs varam rakstīt savu grāmatu par to, kas mums personīgi šķiet svarīgāks". Cik cilvēku, tik domu un viedokļu.


Turot rokās grāmatu "No Sēlijas pūra", nepamet sajūta, ka tā ir dzīva saikne ar pagātni, ar sēļu garīgo spēku. Šo sajūtu noteikti pastiprina apgāda Jumava ieguldītais mākslinieciskais darbs, jo sevišķi vāka noformējums (Ilmas Svilānes un Ievas Svarānes foto, Solvitas Kukles grafiskais noformējums).

Grāmatas ievadvārdos zīmīgi izteicies Prof. Jānis Stradiņš, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents (1998–2004) un Senāta priekšsēdētājs, Sēlijas asociācijas goda prezidents:

"Varbūt Sēlijai nemaz nav jābūt piektajai zvaigznei virtuālajā Latvijas ģerbonī, bet kā spoža un mīlīga zvaigznīte tā uzmirdzēs katram, kas vēlēsies to ieraudzīt. Paldies tiem, kas sarūpējuši grāmatu, un mīļš sveiciens visiem, kas to lasīs un vēlēsies saskatīt Latvijas Augšzemi — Sēliju."

Grāmata ir nopērkama grāmatnīcās. Interneta vietnē www.gramata.lv tā iegādājama par 22.18 EUR, reģistrētiem lietotājiem par 19.96 EUR.


Informāciju sagatavoja:
Jolanta Grandāne
SA un tūrisma lietu speciāliste
Tel. 29156210
referente@salas.lv

17.02.2017.

Biedrības „Latvijas Ģenerāļu klubs”  pārstāvis – valdes priekšsēdētājs, atvaļināts viceadmirālis G. A. Zeibots, Jaunsardzes un informācijas centra Jaunsardzes departamenta direktors A. Strazdiņš, kā arī biedrības “Latvijas mazpulki”, NBS pārstāvji, Jaunjelgavas, Salas un Viesītes novadu pašvaldību vadītāji un speciālisti  17. februārī tikās Jaunjelgavas novada domē, lai pārrunātu šī gada 2. un 3. novembrī plānotā tradicionālā patriotiskā pasākuma jauniešiem „Latviešu karavīrs laikmetu griežos” programmas aktivitātes un precizētu atbildības pozīcijas.

Tikšanās reizē atvaļinātais viceadmirālis G. A. Zeibots uzsvēra, ka:

“… arī šogad pasākums tiek rīkots, lai rosinātu jaunatnes interesi par Latvijas vēsturi, attīstītu izpratni par valstiskumu un patriotismu, kā arī aktualizētu jaunatnes interesi par Latvijas karavīru ikdienu un atbildību. Norises vieta izvēlēta ar domu, lai rosinātu visas Latvijas jauniešus izzināt Sēlijas novadu, kas ir ļoti bagāts ar īpašu kultūrvēsturi un etnogrāfiju.”

Paredzēts, ka pasākumā piedalīsies vairāk nekā 300 dalībnieku – jaunsargi, mazpulki, skauti un gaidas no visas Latvijas, kā arī vietējo skolu jaunieši.

Patriotiskā pasākuma jauniešiem “Latviešu karavīrs laikmetu griežos” norise ieplānota Jaunjelgavā, par naktsmītni izvēloties Jaunjelgavas vidusskolu, bet par ēdināšanu rūpēsies skolas ēdnīcas darbinieki un Zemessardzes 35. Nodrošinājuma bataljons no Preiļu novada “Litavniekiem” ar lauku virtuvi.

Plānojas plaša pasākuma programma ar draudzīgi atraktīvu vakarēšanu, tikšanos ar biedrības “Latvijas Ģenerāļu klubs” biedriem un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) pārstāvjiem tuvējās skolās; ar sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas akciju, orientēšanās uzdevumiem, NBS karavīru fotoizstādēm, sarunām ar starptautisko operāciju dalībniekiem un biedrības “Latvijas “Ģenerāļu klubs” biedriem; ar video demonstrējumiem, projekta konkursa laureātu sumināšanu un koncerta priekšnesumiem.

3. novembra pievakarē notiks lāpu gājiens, dalībnieku kolonna dosies pie Brīvības pieminekļa. Pasākumu kuplinās NBS pūtēju orķestris un salūts Brīvības cīnītāju godam un Latvijai arī plānojas tieši laikā.

Pasākums “Latviešu karavīrs laikmetu griežos”  Jaunjelgavā būs jau septītais pēc kārtas. Pirmais notika Trikātā, bet Latvijas 100 gadei veltītais nākamgad plānots būt Cēsīs, vietā, kuru  uzskatām par Latvijas karoga šūpuli.

FOTOGALERIJAS

https://www.facebook.com/Jaunsardze

http://www.draugiem.lv/jaunsardze/

https://twitter.com/Jaunsardze

FOTO: Modris Vēbersts, Jaunsardzes un informācijas centrs

Informāciju sagatavoja:
Jolanta Grandāne
Salas novada pašvaldības
SA un tūrisma lietu speciāliste
Tālr. +371 29156210
e-pasts: referente@salas.lv


26.01.2017.

SeluLOGO.png

5.Sēlijas Tautas mākslas svētki “Sēlija rotā” šogad tiks svinēti Viesītē 1.jūlijā.

Svētku moto būs “Augšzemes Bānītis starp divām simtgadēm”.

Arī šogad jau tradicionāli tautas mākslas svētku galvenie dalībnieki būs Sēlijas novadu kori, deju kolektīvi, pūtēju orķestri, folkloras kopas, ansambļi, kapelas, amatierteātri, amatnieki, mājražotāji un mākslinieki. Pašlaik pasākuma rīkotāji plāno svētku programmu.

Tās īstenošanā piedalīsies septiņi Sēlijas novadi – Aknīstes, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Neretas, Salas un Viesītes novadi.

 

 

 

 

 © 2009-2017 Salas novada dome