Aktualitātes         Par Salas novadu


               Simbolika / Statistika               Vēsture               Kartes
         Novada dome         Jauniešiem         Attīstības plānošana         Teritorijas investīcijām         Zemgales reģionālais ģeoportāls         Pašvaldības administrācija         Pašvaldības struktūrvienības         Pašvaldības iestādes         SIA "Vīgants"         Pakalpojumi         Klientu apkalpošanas centrs         Iepirkumi         Izsoles         Projekti         Salas Novada vēstis         Kultūra         Izglītība         Tūrisms         Uzņēmējdarbība         Lauksaimniekiem         Biedrības         Veselības aprūpe         Draudzes         Sēlijas novadu apvienība         Kontakti         Foto galerija         Ierosinājumi


Par Salas novadu Simbolika / Statistika


gerbonis.jpg

Ģerboņa heraldiskais apraksts:
Salas novada ģerboņa centrālais objekts attēlots spāņu tipa vairoga formā, dalīts ar apvērstu sudraba smaili: sarkans un zaļš, par pamatu ņemot Sēlijas karoga krāsas. Smailei uzlikts heraldiskais simbols - meža zemeņu zars ar ziedu un ogām dabiskās krāsās, kas pārnestā nozīmē aicina ikvienam novada iedzīvotājam uzziedēt un nest augļus sabiedrības labā. Radīts 2012.gadā, autore ir māksliniece Jolanta Ābele.

LOGO_atsleega.jpg

Logotipa apraksts:
Par pamatu ņemta ideja par Salas novadu kā Sēlijas atslēgu Sēlijas karoga krāsās (zaļš, balts, sarkans). Atslēgas plūdlīnija simbolizē arī Daugavas upes plūdumu, kas dabā ir Salas novada ziemeļu robeža. Radīts 2015.gadā, autore ir māksliniece Jolanta Ābele.

Salas_novada_karogs_apstiprinaatais.jpg

Karoga simboliskais apraksts:
Karogs ir taisnstūra audums ar garuma un platuma attiecību 2:1

Karoga krāsu joslu attiecība (sarkana, balta, zaļa) 2:1:2
Karoga idejas pamatojums – par pamatu ņemtas Sēlijas karoga simboliskās krāsas – purpursarkanā ir asiņu, baltā kultūras un gara vērtību, bet zaļā – zemes un zemniecības, kas ir seno sēļu tautas ētiskais un etniskais pamats.
Karoga lauka centrā izvietots Salas novada pašvaldības ģerbonis. Ģerboņa izmērs plaknē – 1/5 no karoga platuma līdz ģerboņa augšējai malai, 1/5 no karoga platuma līdz ģerboņa apakšējai malai. Ģerboņa augstums – 3/5 no karoga platuma.

Radīts 2016.gadā, autore ir māksliniece Jolanta Ābele.
Karoga poligrāfiskai attēlošanai izmanto šādus krāsu toņus:
  • Sarkanā krāsa – PANTONE 186C;
  • Zaļā krāsa – PANTONE 341C;
  • Baltā krāsa – PANTONE White;
  • Sudraba krāsa – PANTONE 877C;
  • Melnā krāsa – PANTONE Black;
  • Dzeltenā krāsa – PANTONE 109C.

 SALAS NOVADS

Teritorija: 317,12 km2
Iedzīvotāju skaits (uz 1.janv. 2017.g.): 3885
Iedzīvotāju blīvums: 13,0 iedz./km2
Novada teritoriālais dalījums: Salas novads Salas pagasts un Salas novads Sēlpils pagasts
Administratīvais centrs: Sala (Salas pagasts)
Pagasta pārvalde: Sēlija (Sēlpils pagasts)


 

 

 

 

 © 2009-2017 Salas novada dome