Aktualitātes         Par Salas novadu         Novada dome         Jauniešiem         Attīstības plānošana         Teritorijas investīcijām         Zemgales reģionālais ģeoportāls         Pašvaldības administrācija         Pašvaldības struktūrvienības         Pašvaldības iestādes         SIA "Vīgants"         Pakalpojumi         Klientu apkalpošanas centrs         Iepirkumi         Izsoles         Projekti         Salas Novada vēstis         Kultūra         Izglītība         Tūrisms         Uzņēmējdarbība         Lauksaimniekiem         Biedrības         Veselības aprūpe         Draudzes         Sēlijas novadu apvienība         Kontakti         Foto galerija         Ierosinājumi


Aktualitātes


  Mūka John Paramai vizīte Salas novadā 04.12.2018.
 


29. novembra pēcpusdienā organizācijas Peace Revolution Latvia komanda kopā ar budistu mūku  John Paramai ieradās Salā, lai vadītu sesiju “Kā attīrīt prātu no visa liekā un atrast sevi?” Visi komandas cilvēki pirmo reizi ciemojās Salas novadā un bija priecīgi vispirms tikties ar Salas novada priekšsēdētāju Irēnu Sproģi un tūrisma un sabiedrisko attiecību specialisti Jolantu Grandāni, lai pastāstītu par mūka vizītēm Latvijā un iespaidiem par Latviju un latviešiem.

Budistu_muuks_29112018.jpg

Mūks stāstīja, ka šī ir jau viņa trešā viesošanās Latvijā un katru gadu ir iespēja iepazīt jaunas vietas Latvijā un, lai arī latvieši sākotnēji šķiet atturīgi, viņš ir pateicīgs par sirsnību ar kādu viņš visur Latvijā tiek uzņemts. Šogad mūka vizītes tēma ir “Mindful Latvia with a monk”, kura norisinājās 23.novemra līdz 3. decembrim gan Rīgā, gan citās pilsētās, pavisam vizītes bija plānotas 17 vietās Latvijā.  

Plkst. 18:00, Salas kultūras namā, sākās sesija “Kā attīrīt prātu no visa liekā un atrast sevi?”, kuras sākumā Peace Revolution Latvia pārstāve Agnija Kazuša pastāstīja par šo projektu un virsmērķi veicināt mieru pasaulē, kurš sākās katrā no mums. Pēc tam mūks John Paramai  iepazīstināja ar sevi, tam sekoja interaktīvs stāstījums par tēmu, jo mūks  gan stāstīja, gan rādīja foto un video par šo tēmu. Viņš dalījās ar atziņām, par prāta tīrību, jo mūsdienu laikmetā ikdienu cilvēkiem ir jāpieņem ļoti daudz lēmumu, kas mūsu prātus un domāšanu ļoti noslogo, līdz ar to ir ļoti svarīgi katram apzināties un padomāt, kā  savu prātu atbrīvot un arī attīrīt no visa, kas ir lieks un arī negatīvs, jo mūsdienu sabiedrībā ir daudz negatīvisma.  Mūks pārblīvētu prātu salīdzināja ar netīrām brillēm, caur kurām, cilvēks nevar skaidri redzēt un vērtēt situāciju objektīvi, tāpat  arī mūks ieteica nepielietot populāro “multitasking” jeb vairāku darbu darīšanu reizē, jo tas prasa daudz enerģijas un ir lietderīgāk koncentrēties uz vienu uzdevumu un pēc tam pāriet pie nākamā.

Pēc tam sekoja mūka vadīta meditācijas sesija, kura ilga 40 minūtes,  lielākoties visi bija ļoti pārsteigti, ka tas bijis tik ilgi, jo likās, ka meditācija ilgusi vien 15-20 minūtes. Sesijas noslēgumā  mūks atbildēja uz apmeklētāju jautājumiem par meditāciju.

Tajā pašā dienā plkst. 14:00 Jēkabpils NVO Resursu centrā arī notika mūka sesija “Meditācija iesācējiem”, kurā viesojās arī Vidusdaugavas TV , tapis arī video - https://www.youtube.com/watch?v=Mpa674d1vpo

Liels paldies mūkam John Paramai un Peace Revolution Latvija komandai par iespēju būt daļai no šī gada tūres “Mindful Latvia with a monk”.


Informāciju sagatavoja: Elīna Kušiņičeva
Jaunatnes lietu speciāliste
Salas novada pašvaldība
Tālrunis: 25712909
E-pasts: jaunatne@salas.lv

  

 

 

 

 © 2009-2010 Salas novada dome