Lekcija "Smēķēt... Vai stilīgi?" Salas novada skolās 26.11.2018.

VIAA_logo_pieauguso_izglitiba_1.jpg

Izglītojošs pasākuma cikls mērķa grupai un vietējai sabiedrībai - lekcija „Smēķēt...Vai stilīgi?"

2018.gada 27. novembrī no plkst. 9:00-11:15
Biržu pamatskolā, Podvāzes iela 1, Birži, Salas pagasts, Salas novads

1. Plkst. 9:00 - 9:45 - lekcija 4.-5. klases skolēniem un vecākiem;
  2. Plkst. 9:45 - 10:30 - lekcija 6.-7. klases skolēniem un vecākiem;
  3. Plkst.10:30 - 11:15 - lekcija 8.-9. klases skolēniem un vecākiem.

2018.gada 3. decembrī no 8:30-13:15
Salas vidusskolas vecās skolas zālē, Alejas iela 7, Sala, Salas pagasts, Salas novads

1. Plkst. 8:30 - 9: 15 - lekcija 4.-5. klases skolēniem un vecākiem;
  2. Plkst. 9:30 – 10:15 - lekcija 6.-7. klases skolēniem un vecākiem;
  3. Plkst.10:30 - 11:15 - lekcija 8.-9. klases skolēniem un vecākiem;
  4. Plkst. 11: 30 - 12:15 - lekcija 10.-11. klases skolēniem un vecākiem;
  5. Plkst.12:30 -13:15 - lekcija 12. klases skolēniem un vecākiem

Lektors psihologs, psihodrāmas terapeits biedrības „Esi Brīvs!” atkarību profilakses speciālists, grupu un semināru vadītājs Edgars Caics, Rīga.

Lekciju mērķis informēt pusaudžus par smēķēšanas atkarību, tās veidošanās psiholoģiskajiem iemesliem, sekām, kas vērojamas veselībā, kā arī veicināt viņu spēju kritiski izvērtēt smēķēšanas uzsākšanas un atkarības riskus.

Skolēni tiks iesaistīti nodarbībā, izmantojot vizuālus uzskates materiālus, vienaudžu pieredzes stāstus un lomu izkārtojumus. Tāpat grupā tiks izzināti personīgie un noteiktās sabiedrības grupās pastāvošie mīti par smēķēšanu, kā arī apspriesti jaunas uzvedības modeļi, kas iedrošinātu organizēt savu brīvo laiku un izklaidi nesmēķējot.

Izglītojošā programma ir izstrādāta, ievērojot vecumposma psiholoģiskās īpatnības. Nodarbībā tiks izmantota gan teorija (toksisko vielu ietekme uz organismu, psihi u.c.), gan skolēniem saistošas, interaktīvas metodes informācijas nostiprināšanai.

Katram dalībniekam pirms lekcijām būs jāizpilda Eiropas Sociālā fonda pasākuma dalībnieka aptaujas anketa. Organizatori informē, ka pasākumā tiks fotografēts. Piedaloties šajā pasākumā, piekrītat, ka var tikt uzņemtas Jūsu bildes vai ierakstīts video, audio materiāls ar Jūsu dalību. Visus šos materiālus organizators vai organizatora sadarbības partneri var izmantot elektroniskā un drukātā veidā medijos, sociālajos medijos un interneta tīmekļvietnēs, pasākuma publicitātei un atpazīstamības veicināšanai!

Lekcijas tiek finansētas projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/048 „Vietējās sabiedrības veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Salas novadā” ietvaros. Projekta kopējās izmaksas ir 49116,00 EUR, no kurām Eiropas Sociālā fonda līdzfinansējums 41748.60 EUR, jeb 85 % un valsts budžeta finansējums 7367.40 EUR, jeb 15 %. Projekta īstenošana no 2017. gada jūlija līdz 2019.gada decembrim.

_______________________________
Informāciju sagatavoja: Ligita Kadžule