Pateicības un piemiņas pasākums neatkarīgas Latvijas atjaunotājiem 02.11.2018.

Trešdien, 31. oktobrī Jēkabpils Tautas namā notika piemiņas plākšņu atklāšana  Andrim Felsam, lauksaimniekam, z/s «Vīnkalni» īpašniekam; Itai Marijai Kozakevičai (1955 – 1990), filoloģei, žurnālistei un sabiedriskajai darbiniecei; Ludim Skostam (1936 –  2009), kādreizējās agrofirmas «Daugava» ģenerāldirektoram, Salas pagasta vadītājam un Vilnim Edvīnam Bresim (1938 – 2017), politiskajam darbiniekam. Viņi visi bija LPSR  Augstākās Padomes deputāti, kuri 1990. gada 4. maijā nobalsoja par Latvijas neatkarību.

Pasākumu rīkoja poļu biedrība RODACY Jēkabpilī, īstenojot projektu "Viņi balsoja par neatkarību". Tajā piedalījās Salas novada domes priekšsēdētāja Irēna Sproģe ar savas pašvaldības darbiniekiem, Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis u.c. interesenti.

Piemiņas pasākums izveidojās emocionāls un atmiņām bagāts. Savās atmiņās par Atmodas laiku, Itu Kozakeviču un Ludi Skostu dalījās Vladimirs Ždanoks, Andris Felss un Aigars Godiņš.

Salas novada domes priekšsēdētāja Irēna Sproģe savā uzrunā salānieti Ludi Skostu raksturoja kā prasmīgu vadītāju, kurš vienlaikus varējis būt arī saprotošs un cilvēcisks. Salas novada pašvaldības darbinieku klātesamība pasākumā apliecināja cieņu savam novadniekam un dzīvu atmiņu par Luda Skostas dzīves laikā paveikto ne tikai Salas pagasta saimnieciskās dzīves, bet arī neatkarīgas Latvijas labā. Pēc pasākuma Jēkabpils Tautas namā, Salas novada pašvaldības darbinieki apmeklēja Luda Skostas atdusas vietu Auzānu kapos, pateicībā noliekot ziedus un aizdedzot piemiņas sveces.

AP_balsotaju_pasaukums_Skosta_1.jpg

Ludis Skosta
Dzimis 1936. gada 30. augustā Jēkabpils apriņķa Salas pagastā sīkzemnieku ģimenē. Beidzis Jēkabpils ekonomisko tehnikumu (1955. g.) ekonomista grāmatveža specialitātē, pēc tam Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā Agronomijas fakultāti (1960. g.), iegūstot agronoma kvalifikāciju.
Darba gaitas sācis 1959. gadā Jēkabpils rajona Salas pagasta kolhozā "Sala" par priekšsēdētāju. No 1962. gada – padomju saimniecības "Ābeļi" direktors, no 1974. gada – padomju saimniecības "Jēkabpils" direktors. Kopš 1985. gada strādājis par agrorūpnieciskā kompleksa ģenerāldirektoru Jēkabpils rajonā, no 1990. gada - par agrofirmas "Daugava" ģenerāldirektoru un no 1994. gada bija Salas pagasta padomes priekšsēdētājs.
Bijis PSKP biedrs, Atmodas laikā kļuvis par Latvijas Tautas frontes  biedru. Būdams Latvijas Republikas Augstākās Padomes deputāts (1990-1993), darbojies AP Tirdzniecības un pakalpojumu komisijā.
Vēlākos laikos neatkarīgās Latvijas politikā bija vīlies, uzskatot, ka nav vairs cieņā tie Atmodas laika ideāli, par kuriem cīnījās tauta un tās vēlētā Augstākā Padome.
Apbalvots ar III šķiras Triju Zvaigžņu ordeni (2000. g.) un 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi.
Viņš nomira 72 gadu vecumā, 2009. gadā, apglabāts Salas pagasta Auzānu kapos.

Informāciju sagatavoja: Jolanta Grandāne
Sabiedrisko attiecību un tūrisma lietu speciāliste
Salas novada pašvaldība
Tālrunis: 29156210