Aktualitātes         Par Salas novadu         Novada dome         Jauniešiem         Attīstības plānošana         Teritorijas investīcijām         Zemgales reģionālais ģeoportāls         Pašvaldības administrācija         Pašvaldības struktūrvienības         Pašvaldības iestādes         SIA "Vīgants"         Pakalpojumi         Klientu apkalpošanas centrs         Iepirkumi         Izsoles         Projekti         Salas Novada vēstis         Kultūra         Izglītība         Tūrisms         Uzņēmējdarbība         Lauksaimniekiem         Biedrības         Veselības aprūpe         Draudzes         Sēlijas novadu apvienība         Kontakti         Foto galerija         Ierosinājumi


Aktualitātes


  Orientēšanās sports Salas novadā gūst lielu atsaucību 02.10.2018.
 

VIAA_logo_pieauguso_izglitiba_1.jpg

Par to, ka orientēšanās sports Salas novadā kļūst arvien populārāks liecināja 16.septembra svētdiena, kad Salas vidusskolas sporta zāles vestibilā pulcējās gandrīz 50 dalībnieku kopējai lietai - orientēšanās sporta sacensībām. Pasākuma laikā pēc teorētiskajām apmācībām orientēšanās  tika dots starts sacensībām „Aicinājums uz rogainingu”.

Rogainings ir komandu orientēšanās sports apvidū īpaši garā distancē. Komandās startēja 2-5 dalībnieki, kuri apmeklēja kontrolpunktus (KP) izvēles secībā noteiktā laikā. Katras komandas uzdevums bija brīvi orientējoties apvidū ar kartes palīdzību iegūt pēc iespējas vairāk ieskaites punktus, kuri tiek piešķirti par KP apmeklēšanu. Sacensības noritēja Sala - Gravāni - Dolomīts apvidū. 

Orientēšanās sacensības saliedēja dažādu vecumu cilvēkus aktīvam dzīvesveidam, pavadot laiku pie dabas draugu un ģimenes lokā. Skrienot mūsu prāts ir brīvs no ikdienas rūpēm un ir iespēja izskriet ārā visas negatīvās emocijas. 

Sacensības tika organizētas Eiropas Sociālā fonda projekta „Vietējās sabiedrības veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Salas novadā” ietvaros. Bezmaksas orientēšanās nodarbības Salas ciemā notiek jau trešo reizi, tajās interesenti ieguvuši gan orientēšanās sporta teorētiskās iemaņas, piemēram, kartes lasīšanu, gan savas prasmes pierādījuši arī dabā.

Tā kā orientēšanās piemērota cilvēkiem ar dažādu fizisko sagatavotību, šajās sacensībās piedalījās ģimenes ar maziem bērniem. Dalībnieki bija arī no citiem novadiem un Jēkabpils pilsētas. Sacensību jaunākajai dalībniecei bija 6 mēneši, kura startēja kopā ar savu māmiņu un tēti.  

Komandām bija oriģināli un smieklīgi nosaukumi: „Puikām nav auksti”, „Cepumu snaiperi”, „Nav ne jausmas”, „Nezinu” u.c. Sacensībās bija jāvadās pēc organizatoru sagatavotām kartēm, vajadzēja sameklēt trīsdesmit četrus kontrolpunktus 21,5 km garumā. Komandas trasē pavadīja apmēram divas stundas. Finišējot Salas ciema centrā, dalībnieku sejās bija jaušams nogurums, kā arī gandarījums par paveikto. 

Projekta aktivitātes Salas novadā turpināsies līdz 2019.gada decembrim. Šā gada 4. ceturksnī plānoti slimību profilakses pasākumu cikli: tematiskas lekcijas topošajiem vecākiem „Par mātes un bērna veselību"; izglītojošs pasākums „Kā uzvarēt stresu?"; izglītojoši pasākumi kā veicināt veselīga uztura paradumus „Dzīvo veselīgi Salas novadā"; skolēniem izglītojoši pasākumi par smēķēšanas paradumu kaitīgumu „Smēķēt...Vai stilīgi?" un „Emociju, prāta un vērtību nozīme attiecībās”. 

Projekta kopējās izmaksas ir 49116,00 EUR, no kurām Eiropas Sociālā fonda līdzfinansējums 41748.60 EUR, jeb 85 % un valsts budžeta finansējums 7367.40 EUR, jeb 15 %. Projekts īstenojas no 2017. gada līdz 2019.gada decembrim. 

Par aktivitātēm sabiedrība tiek informēta Salas novada mājas lapā www.salasnovads.lv, izvietoti plakāti projekta norises vietās. Īstenojot šo projektu, pašvaldība vēlas motivēt cilvēkus pozitīvai paradumu maiņai.

Informāciju sagatavoja: Ligita Kadžule
projekta vadītāja
Salas novada pašvaldība
Tālrunis: 25460441
E-pasts: ligita.kadzule@gmail.com

 


  

 

 

 

 © 2009-2010 Salas novada dome