Foto akcija "Izstāsti mantojumu" Salas novadā 01.10.2018.

Laikā no šī gada 8. līdz 14. oktobrim UNESCO Latvijas Nacionālā komisija aicina ikvienu atrast mantojuma stāstu savā ģimenē vai apkaimē, lai iemūžinātu to klausāmā, skatāmā vai lasāmā veidā un dalītos stāstā ar citiem. Viens no UNESCO uzdevumiem ir veicināt pieejamu un kvalitatīvu informācijas vidi, veidojot aktīvu un kritiski domājošu sabiedrību, kas novērtē un saglabā pārmantotās zināšanas.

Tādēļ šogad UNESCO nedēļas tēma ir „Izstāsti mantojumu”, kuras laikā aicinām apzināt Salas novada mantojuma vērtības un radīt tām vietu informatīvajā telpā, iesaistoties prasmīgā dabas un kultūras materiālo mantojuma vērtību atlasē un kļūt par Mantojuma stāstnieku, kurš stāstu pavēsta citiem skatāmā veidā.

Atbalstot UNESCO nedēļu, Salas bibliotēka ir uzsākusi foto akciju “Izstāsti mantojumu”. Visu oktobri katru darba dienu Salas bibliotēka gaidīs no iedzīvotājiem senas un ne tik senas fotogrāfijas, kas raksturotu Salas novada dabu, sajūtas, lietas, cilvēkus, notikumus, vietas u. tml., lai kopīgi veidotu sava novada kultūras mantojumu nākamajām paaudzēm.

Atnesto fotogrāfiju bibliotēkas darbinieces noskenēs un oriģinālu atgriezīs īpašniekam. Ja pašam akcijas dalībniekam ir iespēja noskenēt atlasītās fotogrāfijas, tad var foto nosūtīt uz e-pastu: salasbiblioteka@inbox.lv, ar norādi: Foto akcijai “Izstāsti mantojumu”. Ziņojuma teksta daļā lūgums uzrādīt sūtītāja vārdu, uzvārdu; aprakstu, kas fotogrāfijā attēlots un domājamais laika posms vai konkrēts datums, kad fotogrāfija tapusi.

Kontakti jautājumiem par akcijas “Izstāsti mantojumu” norisi: tālrunis: 65237708; e-pasts: salasbiblioteka@inbox.lv .

Zalumballe_Seelpilii_20tie_001.jpg

Attēls: Zaļumballe Sēlpils pagasta "Zvejnieklīcī" 20.gadsimta 20.gados. Autors nezināms

Informāciju sagatavoja: Jolanta Grandāne
Sabiedrisko attiecību un tūrisma lietu speciāliste