Pasniedz piemiņas zīmes arī Salas novada černobiliešiem 21.09.2018.

Ceturtdien, 20. septembrī, Jēkabpils Tautas namā notika svinīgais pasākums, kurā vairāk nekā 60 avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem tika pasniegta Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieku piemiņas zīme.

Svinīgajā pasākumā piedalījās Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, biedrības Latvijas savienība “Černobiļa” prezidents Arnolds Ārvaldis Vērzemnieks, Jēkabpils pilsētas mērs Raivis Ragainis, kā arī novadu pārstāvji.

Tika apbalvoti Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībniekus no Jēkabpils pilsētas, Aknīstes, Jēkabpils, Krustpils, Salas un Viesītes novadiem.

Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieku piemiņas zīme tika pasniegta arī pieciem černobiliešiem no Salas novada. Pasākumā viņus sveica arī Salas novada pašvaldība, dāvājot domes priekšsēdētājas I. Sproģes parakstītu L. Ābolnieces grāmatu par Salas novadu “Laika saknes vērojot”.

cernobilas_zime.jpg

Piemiņas zīme dibināta 2015. gadā kā  goda un cieņas apliecinājums Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem. Latvijā trīs gadu laikā ar šo piemiņas zīmi paredzēts apbalvot ap 6 000 Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieku.

Informāciju sagatavoja: Jolanta Grandāne
Sabiedrisko attiecību un tūrisma lietu speciāliste
Tālrunis: 29156210
E-pasts: referente@salas.lv