Rīgas dome pateicās Rīgas svētku dalībniekiem, rīkotājiem un sadarbības partneriem 17.09.2018.

“Rīgas svētki 2018” – pilsētas 817. dzimšanas diena, kas šogad notika Latvijas valsts simtgades zīmē, risinājās pilsētas parkos un laukumos, sporta un kultūras centros. Svētkus apmeklēja vairāk nekā 230 000 rīdzinieku, pilsētas viesu no Latvijas novadiem, kā arī tūristi no ārvalstīm.

Rīgas svētkos apmeklētāji trīs dienu garumā varēja pabūt kādā no vairāk nekā 40 svētku norises vietām un piedalīties daudzveidīgos, aizrautīgos pasākumos, sporta aktivitātēs, vērot vizuāli krāšņas, iespaidīgas un muzikāli bagātas programmas. Ikvienam bija iespēja būt aktīvam svētku dalībniekam vai līdzjutējam, ieinteresētam klausītājam vai uzmanīgam vērotājam.

Šogad pirmo reizi Rīgas svētkos Esplanādē piedalījās arī Sēlijas novadu apvienība (Aknīstes, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Neretas, Salas un Viesītes novadi) ar tirdziņu “Ražots Sēlijā”, koncertu un viktorīnu ar grāmatu “No Sēlijas pūra…” balvu fondā.

Rīgas dome 12. septembrī Rīgas Latviešu biedrības namā izteica pateicību svētku dalībniekiem, rīkotājiem un atbildīgajiem dienestiem par ieinteresētību un kopīgi radīto svētku noskaņu pilsētā. Uz šo pasākumu bija aicināta arī Sēlijas novadu apvienība. To pārstāvēja Sēlijas novadu apvienības vadītāja un Salas novada domes priekšsēdētāja Irēna Sproģe, kā arī tirdziņa “Ražots Sēlijā” izpildproducente un Salas novada pašvaldības projektu vadītāja Ligita Kadžule.

Pateicibas_pas_3_4092018.jpg

Foto: no kr. 1. Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane, 2. Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, 3. Sēlijas novadu apvienības vadītāja un Salas novada domes priekšsēdētāja Irēna Sproģe, 5. Sēlijas novadu apvienības tirdziņa "Ražots Sēlijā" izpildproducente un Salas novada pašvaldības projektu vadītāja Ligita Kadžule. (avots: Rīgas domes arhīvs)

Sarīkojuma dalībnieki kopīgi atskatījās uz Rīgas svētku notikumiem un sumināja svētku pasākuma rīkotājus un sadarbības partnerus, ieskatījās Rīgas Latviešu biedrības dibināšanas laika aizkulisēs, vērojot Ādolfa Alunāna dziesmuspēli "Re, kā ziņģe skan".

Pateicibas_pas_6_4092018.jpg

Informāciju sagatavoja: Jolanta Grandāne
Amats: Sabiedrisko attiecību un tūrisma ietu speciāliste
Tālrunis: 29156210