21. septembrī notiks IX Sēlijas kongress Salas novadā 16.09.2018.

Selijas_kongress2018_logo_001.jpg

21. septembrī Salas novada Salas kultūras namā notiks IX Sēlijas kongress. Tā galvenā tēma ir “Nacionālā attīstības plāna devums Sēlijas novada attīstībai”.

Kongresa rīkotāji ir septiņi Sēlijas novadu apvienības biedri: Aknīstes, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Neretas, Salas un Viesītes novadu pašvaldības. To atklās kongresa izpildrīkotāja - Sēlijas novadu apvienības vadītāja, Salas novada domes priekšsēdētāja Irēna Sproģe.

Sēlijas kongresā ar ziņojumu par NAP nozīmi līdzsvarotā reģionālajā attīstībā uzstāsies Pārresoru koordinācijas centra (PKC) vadītāja vietnieks Vladislavs Vesperis un konsultante Kristīne Ozoliņa. Bijušais Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdis Andris Jaunsleinis sniegs LPS vērtējumu par NAP izstrādi un rezultātiem. Ekonomikas doktores Raitas Karnītes referāta temats būs “NAP atspulgs Sēlijas novados”. Savukārt vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministra padomnieks Dainis Rijkuris runās par reģionālās politikas nākotni. Pēc katra referāta plānotas debates.

Ar starpziņojumiem uzstāsies Sēlijas novadu apvienības biedri – novadu domju priekšsēdētāji un darbinieki. Viesītes novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja Gunta Dimitrijeva sniegs ieskatu par Eiropas Savienības, valsts un pašvaldību lomu uzņēmējdarbības attīstībā Sēlijā; par izglītības reformas ietekmi pašvaldībās ziņos Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs Guntis Libeks; Jēkabpils novada pašvaldības teritoriālās plānošanas speciāliste Dzidra Nartiša sniegs starpziņojumu “Sēlijas baltie ceļi”, bet demogrāfisko portretu Sēlijā šobrīd un nākotnē analizēs Ilūkstes novada domes priekšsēdētājs Stefans Rāzna. Sēlijas kongresa noslēgumā taps rezolūcija, kas apkopotā veidā paudīs kongresā izskatītos problēmjautājumus un ievirzes, kā tos risināt.

Kongresa laikā būs apskatāma arī jēkabpilietes Kristīnes Bergmanes portretu izstāde “Es, Tu”, par kuru tās autore saka: “Cilvēks - radības vainags, ar visām pilnībām un nepilnībām, esības meklējumiem, bezgalīgu mīlu, rūpēm, sāpēm, prieku, “kas es esmu?” meklējumiem.”

IX Sēlijas kongress

Datums: 21. septembris

Vieta: Salas kultūras nams (Skolas iela 2, Sala, Salas pagasts, Salas novads, LV-5230)

Moderators: Andris Jaunsleinis

Darba kārtība:

Plkst. 9:00-10:00 - reģistrācija, iepazīšanās ar izstādi, rīta kafija

Plkst. 10:00-10:20
- Sēlijas kongresa atklāšana, uzrunas, apsveikumi, Salas kultūras nama sveiciens

Plkst. 10:20-11:40
- Referāti, debates, starpziņojumi

Plkst. 11:40-12:40 - Pusdienu pārtraukums

Plkst. 12:40-14:15 - Referāti, debates, starpziņojumi

Plkst. 14:15 - Kongresa rezolūcijas apstiprināšana, kongresa noslēgums

Pieteikties dalībai kongresā vēlams pa tālruni 29156210 vai rakstot uz e-pasta adresi: referente@salas.lv.

Papildu informāciju par Sēlijas kongresa norisi var saņemt, sazinoties ar Salas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību un tūrisma lietu speciālisti Jolantu Grandāni (tālr.: 29156210, e-pasts: referente@salas.lv).

Informāciju par pasākuma pieejamības nodrošināšanu cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām var iegūt, sazinoties ar pasākuma organizatoru pa tālr. 65237870, 20233947.

Informāciju sagatavoja: Jolanta Grandāne
Amats: Sabiedrisko attiecību un tūrisma lietu speciāliste
Salas novada pašvaldība
Tālrunis: 29156210