LTV ēterā – 15 režisoru īsfilmas projektā “2018. Latvijas hronika” 11.09.2018.

No 11. septembra LTV1 ēterā otrdienu vakaros būs skatāms studijas “VFS Films” producēts 15 dokumentālu īsfilmu cikls “2018. Latvijas hronika”, katru no tām veido cits režisors, vērojot valsts simtgades gadu no vienkārša cilvēka prizmas. Īsfilmu ciklu papildina multimediāls saturs – videoblogi un filmu tapšanas procesa apraksti, savukārt režisors Dainis Kļava no visu īsfilmu uzņemšanas materiāliem veido pilnmetrāžas dokumentālo filmu, tādējādi kopā radot īpatnu Latvijas simtgades notikumu karti.

Latvijas hronikas īsfilmas, katra 13 minūšu garumā, soli pa solim atklās valsts simtgades kopīgo stāstu. Tomēr – ne runājot par īpašiem notikumiem, bet ielūkojoties simtgades norisēs konkrēta cilvēka acīm, jo Latvijas tapšanas centrā vienmēr ir bijis cilvēks. Kāds, kurš piedalās Dziesmu un deju svētkos, kāds kurš gaida lielo lozi Simtgades loterijā, – šie cilvēki ir daļa no Latvijas hronikas.

11. septembrī pulksten 22:05 īsfilmu ciklu atklās Lindas Oltes dokumentālais stāsts Nepieradinātās dvēseles Orsī muzejā. Filmas centrā ir Parīzes skolas direktors Bruno Davio, kurš ar Parīzes latviešu kori Latve šogad piedalījās Dziesmu un deju svētkos. 18. septembrī būs vērojama režisora Renāra Vimbas īsfilma Latviešu diaspora Baškīrijā, kas sekos meitenei, kura darbojas folkloras grupā, savukārt 25. septembrī režisora Andreja Verhoustinska īsfilmas Jūra centrā būs hidrobiologs Andris Andrušaitis un simtgades notikums Piekrastes tīrrade.
Pictures9.jpg

Īsfilmu ciklu 2018. Latvijas hronika turpinās īsfilmas, ko uzņēmuši režisori Krista Burāne, Ivars Zviedris, Adriana Roze, Pauls Ķesteris, Pjotrs Karpuhins, Ivo Briedis, Inese Kļava, Sandijs Semjonovs, Uģis Olte, Kaspars Goba, Matīss Spaile un Reinis Spaile. Projekta noslēgumā, izmantojot arī īsfilmu režisoru darbu, tiks izveidota lielfilma, kuras režisors būs Dainis Kļava.

Paralēli īsfilmu demonstrēšanai LTV1 ēterā, sabiedrisko mediju portālā LSM.lv būs atrodami fakti par filmu un katras filmas režisora apraksts par to, kas palicis aiz kadra. Savukārt LTV Youtube kontā un REPLAY.lv Facebook kontā būs skatāmi projekta ietvaros tapuši video blogi. Neparasts tandēms – režisors Pēteris Krilovs un radio Pieci.lv balss Aleksis Vilciņš – šajās īsajās, interneta videi paredzētajās epizodēs apspriedīs simtgades notikumus un savas personīgās pieredzes kontekstu pagātnē un arī nākotnē dažādu tēmu ietvaros – runājot par valsti, turību, zināšanām, zemi, pilsētām, sportu, veselību, kino un citām tēmām.

Dokumentālo īsfilmu ciklu veido studija VFS Films, producents – Uldis Cekulis. Īsfilmas būs skatāmas no 11. septembra, otrdienās, plkst. 22.05, LTV1. Projektu īsteno Latvijas Televīzija sadarbībā ar Nacionālo Kino centru un Latvijas Republikas Kultūras ministrijas Simtgades biroju.

Papildinformācija: Krista Luīze Priedīte
Komunikācijas speciāliste