SALAS BIBLIOTĒKA PIEDĀVĀ 10.09.2018.

APMEKLĒT DZEJAS DIENAS

14.09. 12.00

KĀ DZEJOLI SKOLO. Dzejas draugu diena Tadenavā

Tadenavā, Raiņa bērnības muzejā, 14. septembrī notiks Dzejas draugu diena “Kā dzejoli skolo”, kurā dzejai pievienosies tās labākie draugi – māksla un mūzika, LA.lv uzzināja muzejā.

Pulksten 13 sāksies dzejas stunda, kurā piedalīsies dzejnieki Andris Akmentiņš un Inese Zandere. Abi raksta gan bērniem, gan pieaugušajiem, abi ik gadu sastopami arī dzejas gadagrāmatas bērniem “Garā pupa” lappusēs. Arī šogad viņiem līdzi būs “Garās pupas” jaunais izdevums, bet dzejas stundā viņi skolos gan mazos, gan lielos lasītājus, rādot, ko spēj vārds, un arī stāstot par skolu un skolotājiem savā pieredzē.

Pēc tam kopā ar muzeja vadītāju Agnesi Timofejevu pasākuma dalībnieki iepazīs Raiņa radītos jaunvārdus – tādus mūsdienās pierastus jēdzienus kā mīla, vizma, veldze, tāle, brīve un citi.

Šogad dzejas draugs un pasākuma atbalstītājs ir Rīgas Doma kora skola, tādēļ Tadenavā varēs dzirdēt vienu no talantīgākajām skolas audzēknēm – jauno dziedātāju Aleksandru Špicbergu. Koncertā kopā ar viņu piedalīsies ģitārists Vladimirs Kudrins un vokāliste, mūzikas pedagoģe Māra Vaickovska, kas palīdzēs muzicēšanā iesaistīties arī klausītājiem.

Arī šogad skolas un bibliotēkas, kas piedalīsies Dzejas draugu dienā, saņems dzejas gadagrāmatu bērniem “Garā pupa 2018”. Pasākuma laikā to varēs iegādāties visi apmeklētāji. Grāmatu galdā būs atrodami arī Andra Akmentiņa un Ineses Zanderes darbi.

PROGRAMMA

13.00–13.40 KĀ DZEJOLI SKOLO. Dzejas stunda ar Andri Akmentiņu un Inesi Zanderi.

13.40–14.10 JAUNVĀRDI. Raiņa jaunvārdu darbnīca kopā ar Agnesi Timofejevu.

14.20–15.00 KĀ DZEJOLI MŪZIKĀ LOLO. Koncerts un mūzikas darbnīca: piedalās jaunā dziedātāja Aleksandra Špicberga (Rīgas Doma kora skola), ģitārists Vladimirs Kudrins, vokāliste un mūzikas pedagoģe Māra Vaickovska.

GARĀ PUPA 2018: pasākuma laikā darbosies grāmatu galds, kurā varēs iegādāties jauno bērnu dzejas gadagrāmatu. Skolas un bibliotēkas saņems gadagrāmatu dāvinājumā.