Aizvadītas 4.Sēlijas novadu jauniešu dienas 23.08.2018.

18. un 19. augustā Ilūkstes novada Dvietē norisinājās ceturtās Sēlijas novadu jauniešu dienas „Dzimis Sēlijā”. Pasākumā piedalījās Aknīstes, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Neretas, Salas, Viesītes un Krustpils novadu jaunieši. Divas dienas Dvietes parkā jaunieši sportoja, atpūtās un izglītojās.

Pirmā diena sākās ar Sēlijas novadu jauniešu dienas "Dzimis Sēlijā" svinīgu atklāšanu. Jauniešus uzrunāja Ilūkstes novada domes priekšsēdētājs Stefans Rāzna un Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs Guntis Libeks. Atklāšanas pasākumā tika noskaidrota arī nākamā gada norises vieta. 2019. gadā „Dzimis Sēlijā” notiks Krustpils novadā.

Nu jaunieši varēja sākt gatavoties dienas sportiskajām aktivitātēm un iekārtot savas naktsmītnes brīvā dabā. Sportiskās aktivitātes paredzēja kā individuālās, tā arī komandu sacensības. Komandas startēja trīs sporta veidos – strītbolā, burbuļfutbolā un orientēšanās sacensībās. Īpašu sajūsmu izpelnījās burbuļfutbols, kur labāko rezultātu uzrādīja Neretas novada, otro vietu ieguva Ilūkstes novada, bet trešo vietu – Jēkabpils novada jaunieši.

Pasākuma organizatori bija sarūpējuši iespēju pasākuma dalībniekus iepazīstināt ar Latvijas Nacionālo bruņoto spēku darbu un pārbaudīt savas spējas piepumpēšanās konkursā, piedāvājot izmēģināt arī virtuālās realitātes brilles, kas ļāva virtuāli izlidot ar helikopteri vai izbraukt ar bruņutehniku.

Vislabākās mirkļa atmiņas par pasākumu "Dzimis Sēlijā" varēja iemūžināt foto būdiņā, bet pievakarē jaunieši baudīja koncertu kopā ar dziedātājām – Patrishu un Elizabeti Gaili, kā arī reperi R.2.R.S. Pasākuma pirmā diena noslēdzās ar diskotēku.

Pictures5_002.jpg

Foto: D. Sala

Nākamais rīts sākās ar rīta rosmi. Pēc rīta rosmes jaunieši devās ekskursijā uz lauku sētu „Vidzemnieki”, lai aplūkotu mini zoodārzu. Interesanta izvērtās arī ekskursija uz selekcionāra Paula Sukatnieka mājām „Apsītēs”.

Liela pateicība sakāma Ilūkstes jaunatnes lietu speciālistei Lāsmai Pokšānei par lieliska pasākuma organizēšanu un, protams, Sēlijas novadu jauniešiem par aktīvu kopā būšanu un darbošanos.

Informāciju ievietoja: Jolanta Grandāne
Amats: Sabiedrisko attiecību un tūrisma lietu speciāliste
Salas novada pašvaldība
Tālrunis: 29156210