Ar Eiropas Sociālā fonda finansējumu notikušas divas nometnes bērniem 13.08.2018.

Soc_proj_ES_logo.jpg

Jūlijā un augusta sākumā ir noslēgušas divas radoši izglītojošas dienas nometnes bērniem „Zaļā sala-2018”. Jau otro gadu ar Eiropas Sociālā fonda projekta „Vietējās sabiedrības veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Salas novadā” Nr.9.2.4.2/16/I/048 finansējumu tiek īstenoti  vietējā mēroga pasākumi Salas un Biržu ciemos.

Katra nometne ilga 5 darbadienas, kurās piedalījās 24 Salas novada bērni vecumā no sešiem līdz 12 gadiem. Atbildīgā nometnes vadītāja Laimdota Kancāne pastāstīja: „Nometnēs tika iekļautas daudzveidīgas aktivitātes bērnu fiziskās attīstības un veselīga dzīvesveida veicināšanā. Tika nodrošināta trīsreizēja ēdināšana. Daudzi bērni šāda veida nometnē piedalījās pirmo reizi. Caur bērniem mēs varētu izglītot viņu vecākus, kā skaitīt kalorijas uzturā. Prieks, ka bērniem bija lieliskas iepriekš iegūtas higiēnas prasmes. Viņi mācēja ātri saskaitīt nepieciešamo kaloriju daudzumu uzturā”.

Nometnes dalībniekus uz sarunu par veselīgu uzturu un dzīvesveidu uzrunāja  šo jomu speciālisti. Nodarbības ietvaros bērni guva ieskatu veselīga uztura pamatprincipos, liekot uzsvaru uz uzturvielām, kas būtiskas smadzeņu darbībai, enerģijas, spēka, izturības un možuma nodrošināšanai. Caur dažādām spēlēm tika nostiprinātas un papildinātas zināšanas par veselīgu dzīvesveidu. Kopā ar uztura speciālistu notika gatavošanas darbnīca, kurā bērniem bija iespēja pagatavot veselīgus našķus un uzkodas, integrējot receptēs pēc iespējas vairāk sezonālus produktus. Interesanta bija radoši izglītojoša, interaktīva un praktiska nodarbība ar bišu produktu degustāciju un vaska sveču veidošanu „Kur bites, tur medus!”. Katru dienu nometne iesākās ar kopīgu rīta rosmi. Nometnēs notika piemērotas fiziskās aktivitātes, kas veicina regulāru fizisko aktivitāšu pozitīvo ietekmi uz veselību.

Noslēgumā dalībnieki apmeklēja naturālo saimniecību „Gulbji” Jēkabpils novadā ar mērķi iepazīt veselīgu dzīvesveidu.  Bērni degustēja  ārstnieciskās tējas , mācījās siera siešanu un sviesta gatavošanu.

Arī 2019.gadā Eiropas Sociālā projekta ietveros plānota nometne „Zaļā sala 2019”, kur atbalstāmās darbības ir tieši vērstas uz sociālās atstumtības riskam pakļauto iedzīvotāju grupu situācijas uzlabošanu.

Projekts Nr. 9.2.4.2/16/I/048  "Vietējās sabiedrības veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Salas novadā " tiek īstenots darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem.

Informāciju sagatavoja: Ligita Kadžule
Amats: Projektu vadītāja