Pateicoties labai sadarbībai, meža ugunsgrēks Salas novadā tiek veiksmīgi kontrolēts 02.08.2018.

VUGD_logo.jpg

Trešdien, 1. augustā ap plkst. 15.00 Valsts meža dienests (VMD) piesaistīja Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) palīdzību ugunsgrēka dzēšanā Salas novada Salas pagasta Biržos, kur lielā platībā dega mežs.

Ugunsdzēsēji glābēji dzēšanas darbus turpināja līdz tumsai. Uguns skārusi 35,1 ha meža, dzēšanas darbos talkā nāca arī Salas novada BUB, VUGD ugunsdzēsēju brigādes no Jēkabpils, Neretas, Viesītes un Aizkraukles ugunsdzēsības depo, kā arī 32 Zemessardzes 56. kājnieku bataljona zemessargi no Jēkabpils, ar trim zemessardzes tehnikas vienībām. Šī tehnika būtiski palīdzēja piekļūt grūti sasniedzamām degšanas vietām mežā, pateicoties kurai veiksmīgi izdevās ierobežot uguns liesmu izplatību. Šobrīd notikuma vietā dzēšanas darbus veic VMD un VUGD, papildus resursi tiks piesaistīti atkarībā no laika apstākļiem un nepieciešamības.

Ugunsgrēks nav skāris uzņēmuma SIA "Gargrode" purva ražošanas teritoriju, kur notiek kūdras izstrāde. Papildus drošībai uzņēmums iesaistījās grāvju rakšanā, lai norobežotos no  ugunsliesmu iespējamā ceļa. Darbos bija iesaistīti vairāki ekskavatori un uzņēmuma strādnieki.

Ugunsgrēka vietas tuvumā nav apdzīvotu vietu un ugunsgrēks un tā radītie dūmi pagaidām iedzīvotājus neapdraud.

Ja iedzīvotāji jūt dūmus, aicinām aiztaisīt savam mājoklim ciet logus un durvis, bet veselības sūdzību gadījumā konsultēties ar savu ģimenes ārstu vai zvanīt uz konsultatīvo tālruni 66016001 (darbdienās no 17:00-8:00). Ja vajadzīga mediķu palīdzība, zvanīt 113.

Aicinām iedzīvotājus netuvoties ugunsgrēka dzēšanas darbu vietai, jo tas var būt bīstami, kā arī neplānojiet pastaigas vai, piemēram, ogošanu un sēņošanu apkārtējos mežos, kur jūtams piedūmojums.

Beznokrišņu laikā katra mazākā uguns dzirkstele var izraisīt meža ugunsgrēku. Pietiek ar kārtīgi nenodzēstu ugunskuru vai zemē nomestu gruzdošu izsmēķi, lai izceltos ugunsgrēks. Galvenais meža ugunsgrēku iemesls – cilvēka apzināta vai neapzināta rīcība. Ņemot vērā ugunsgrēku postošās sekas, aicinām būt īpaši piesardzīgiem un uzmanīgiem. Arī nevērīgi izmestie atkritumi var kļūt par cēloni uguns nelaimei vai veicināt uguns liesmu izplatību, jo īpaši, ja tiek izmesti labi degoši priekšmeti.

Informāciju sagatavoja: Jolanta Grandāne
Amats: Sabiedrisko attiecību un tūrisma lietu speciāliste
Tālrunis: 29156210
E-pasts: referente@salas.lv