Daugavas ūdenstūrisma maršruta izpētes ekspedīcija mēro jau otro pusi ceļa 02.08.2018.

Ir pagājusi vairāk kā nedēļa kopš pa Latvijas lielākās upes ūdeņiem ceļo unikālā Daugavas ūdens tūrisma maršruta izpētes ekspedīcija. Šajās  dienās komanda ar plostiem ir mērojusi vairāk kā 200 km un piestājusi dažādās apskates vietās, lai izpētītu to piemērotību laivotājiem.

Eksperti atzīst, ka blīvāk apdzīvotās vietās Daugavas krasti ir izkoptāki un ērtāk pieejami ūdens tūristiem, taču ārpus pilsētām krastos piestāt un izkāpt ir ļoti sarežģīti vai pat praktiski neiespējami. Lai arī pēdējos gados šajā jomā ir darīts daudz, tomēr kopumā darāmā pie vides pieejamības tūristiem vēl ir daudz. Otrdien, 31. jūlijā ekspedīcija bija tikusi un piestājusi līdz Pļaviņu un Salas novadam ( piestājot Zvejnieklīcī un apskatot Krustalīča klintis), kā arī secinot, ka no Latvijas – Baltkrievijas pierobežas līdz šim posmam upes tecējums ir dažāds – sākotnēji tas ir mierīgs, ar nelielām krācītēm un atvariem, taču posmā Līvāni – Jēkabpils mierīgais Daugavas tecējums kļūst arvien straujāks, un ūdens tūristus var pārsteigt lielizmēra zemūdens akmeņi.
Daugav_abas_malas_projekts_0720181_001.jpg

Jau ziņots, ka no 23.jūlija līdz 5.augustam norisinās vēl nepieredzēta Daugavas ūdenstūrisma maršruta izpētes ekspedīcija ar mērķi pirmo reizi izstrādāt publiski pieejamu, vienotu karti Latvijas lielākās upes ūdenstūrisma ceļam. Ekspedīcijā ar plostiem ir devusies 5 vides ekspertu komanda un 10 brīvprātīgie palīgi, mērojot ūdens ceļu no Daugavas augšteces Piedrujas pagastā, Krāslavas novadā, līdz Mangaļsalas bākai Rīgā, kopā veicot 352 kilometrus.

Ekspedīciju organizē Publisko un privāto partnerattiecību biedrība “Zied Zeme” sadarbībā ar vietējās rīcības grupām no 21 pašvaldības un biedrību “Ūdensmalu attīstībai” sadarbības projekta “DaugavAbasMalas” ietvaros.

Ekspedīcijas piedzīvojumiem līdzi sekot, kā arī vairāk par sadarbības projektu “DaugavAbasMalas” var uzzināt Facebook lapā un mājaslapā daugavabasmalas.lv.

Logo_Daugavabasmalas.jpg

Papildus informācija: