Sēlpils 1. bibliotēkā skatāma foto izstāde “Mirklis Rāznas Nacionālajā parkā” 31.07.2018.

Latvijā ir daudz skaistu vietu, tomēr ne vienmēr ir iespējams saskatīt dabas nianses, dabas pārvērtību mirkļus un ikdienas sīkumu skaistumu. Ik brīdi cilvēks izdzīvo kādu stāstu vai notikumu. Daudzus no tiem centušies apturēt un iemūžināt Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas veidotās izstādes darbu autori. Un pateicoties šiem cilvēkiem, kas pratuši notvert un fotogrāfijā apturēt dabas skaistākos mirkļus, ikvienam ir radusies iespēja iepazīt, apbrīnot, atcerēties un, iespējams, smelties iedvesmu, lai apmeklētu vienu no īpaši aizsargājamām dabas teritorijām Zilo ezeru zemē – Rāznas nacionālo parku. To visu var redzēt Sēlpils 1. bibliotēkā izvietotajā izstādē “Mirklis Rāznas Nacionālajā parkā”.

Razna.jpg

Rāznas nacionālais parks ne tikai saglabā dabas vērtības, bet arī atspoguļo Latgales kultūrainavisko vidi plašā Latgales teritorijā. Šī parka teritorijā ietilps ne tikai pļavas, meži, bet arī ūdens bagātības, tostarp viens no ainaviski skaistākajiem ezeriem Latvijā – Ežezers, ar 26 salām. Tāpat šajā parkā ir plaša augu daudzveidība, no kuriem daudzi ir patiešām reti. Rāznas nacionālais parks ir vieta ar savu dabas skaistumu, augu daudzveidību un, protams, ar mājvietu daudziem dzīvniekiem.

Šī izstāde ir unikāla ar mirkļa redzējumu, kas dod iespēju pat vissīkāko būtni, vissīkāko dabas niansi aplūkot no pavisam cita skatu punkta. Izstādē izvietotas 32 fotogrāfijas, kurās atspoguļots ne tikai nacionālā parka skaistums, bet izdzīvota šīs vietas ikdiena ar dzīvnieku gaitām, augu plaukšanu, visdažādākajiem laikapstākļiem un to spēju pastāvēt līdzās. Tā ir kā sava pasaule, kurā ikvienam atļauts ielūkoties un izdzīvot mirkli tādas brīvības, skaistuma un dabiska ritējuma, kāds atrodams tikai Rāznas nacionālajā parkā.

Līdz šā gada augusta beigām ikviens aicināts apskatīt izstādi “Mirklis Rāznas Nacionālajā parkā” Sēlpils 1. bibliotēkā katru darba dienu no plkst. 8:30 līdz plkst. 17:00 (pirmdienās no plkst. 9:30 līdz plkst. 18:00).

Informāciju sagatavoja: Airita Volante
Amats: vadītāja