LNO solistu koncerts Daugavas svētkos 18.07.2018.

Sestdien, 28. jūlijā, plkst. 16.00 Sēlpils pagasta brīvdabas estrādē “Zvejnieklīcis” visi tiek mīļi aicināti uz svētku koncertu, kurā dziedās Latvijas Nacionālās operas solisti Ieva Parša un Armands Siliņš, pie klavierēm būs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors Aldis Liepiņš, akordeonu spēlēs Artūrs Noviks, bet stāstus par komponistiem un Daugavu teiks mūzikas apskatnieks Orests Silabriedis

Speciāli šim koncertam mūziķi sagatavojuši programmu ar Latvijas komponistu dziesmām, bezautora ziņģēm un kādām instrumentālām kompozīcijām. Klausīsimies Alfrēda Kalniņa un Jāzepa Vītola dziesmas par ūdeņiem, ar Valtera Kaminska hitu “Dziesma pie Daugavas” tiks sveikta Likteņupe, būs Andra Dzenīša draiskas un ironiskas dziesmas ar Eduarda Veidenbauma dzeju, skanēs Artura Maskata dziesmas ar Čaka un Vācieša dzeju un instrumentālas kompozīcijas akordeonam un klavierēm, tiks godināti ievērojamie Sēlijas komponisti Pēteris Barisons un Arvīds Žilinskis, nebūs aizmirsts Daugavpilī dzimušais Oskars Stroks, vēl programmā arī Mārītes Dombrovskas un Imanta Zemzara opusi. Programma caurviju veidota no mundrām, liriskām, spirgtām, aizkustinošām kompozīcijām un nelieliem atsvaidzinošiem stāstiem.

Pictures1.jpg
Attēlā: Ieva Parša (foto: Santa Savisko-Jēkabsone) un Armands Siliņš (foto: Dainis Bušmanis)

Mecosoprāns Ieva Parša – dziedātāja, kura valdzina ar ekspresīvu un spilgtu interpretācijas manieri, kas īpaši izpaužas kamermūzikas jomā. Ieva lieliski dzied baroku, romantisko un laikmetīgo mūziku; viņai piemīt tāds dramatiskās aktrises talants, ka ikkatrs dziesmas vārds izskan kā personisks pārdzīvojums. Ievas veikums novērtēts ar Latviešu mūzikas balvu 2008. Viņas balss iedvesmojusi jaunradei daudzus latviešu komponistus. Dziedātāja nominēta Lielajai mūzikas balvai 2008 un 2009. Latvijas Nacionālās operas ārštata soliste un lektore Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Baritons Armands Siliņš ir Latvijas Nacionālās operas solists kopš 2006. gada. Repertuārā: Rigoleto, Pings (“Turandota”), Niks (“Izvirtības hronika”), Greifs (“Turaidas Roze”), Žermons, Makbets, Džanni Skiki u. d. c. Pazīstams arī kā laikmetīgās opermūzikas interprets. 2011. gadā nominēts “Spēlmaņu nakts” balvai kategorijā “Gada sasniegums muzikālajā izrādē” par Dievlodziņa lomu Bruno Skultes operā “Vilkaču mantiniece”. 2015. gadā saņēmis “Latvijas Gāzes” gadabalvu kā labākais operas solists. Kamermūzikas festivāla “Sansusī” dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs.

Pianists Aldis Liepiņš ir viens no Latvijas vadošajiem pianistiem-koncertmeistariem. JVLMA Klavieransambļa un klavierpavadījuma katedras profesors. Ilgus gadus bijis Latvijas filharmonijas trio jeb Jāņa Bulava trio pianists. Veicis daudzus ieskaņojumus Latvijas Radio. Kaislīgs šūbertists, šūbertiādes tipa koncertprogrammu ierosinātājs un īstenotājs. Ievas Paršas sens, uzticams skatuves partneris koncertos un koncertuzvedumos.

Akordeonists Artūrs Noviks ir plaša redzesloka mūziķis ar aktīvu darbību dažādos mūzikas virzienos. Latvijas Radio kora, LNSO pastāvīgs sadarbības partneris. Piedalījies Karla Orfa viencēliena operas “Mēness” uzvedumā LU Lielajā aulā kopā ar jauniešu kori “Kamēr...” un Sinfonietta Rīga. Salonmūzikas ansambļa Tango sin quinto dalībnieks. JVLMA lektors. Rīgas Krievu teātrī muzicē izrādēs “Tango ar Stroku” un “Precinieki”.

Stāstnieks Orests Silabriedis ir mūzikas apskatnieks, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un žurnāla “Mūzikas Saule” galvenais redaktors, Latvijas Radio 3 “Klasika” programmu vadītājs, daudzu kamermūzikas projektu iniciators, neskaitāmu koncertprogrammu moderators, uzticams skatuves partneris daudziem Latvijas mūziķiem.

Informāciju sagatavoja: Orests Silabriedis