Aktualitātes         Par Salas novadu         Novada dome         Jauniešiem         Attīstības plānošana         Teritorijas investīcijām         Zemgales reģionālais ģeoportāls         Pašvaldības administrācija         Pašvaldības struktūrvienības         Pašvaldības iestādes         SIA "Vīgants"         Pakalpojumi         Klientu apkalpošanas centrs         Iepirkumi         Izsoles         Projekti         Salas Novada vēstis         Kultūra         Izglītība         Tūrisms         Uzņēmējdarbība         Lauksaimniekiem         Biedrības         Veselības aprūpe         Draudzes         Sēlijas novadu apvienība         Kontakti         Foto galerija         Ierosinājumi


Aktualitātes


  Pieejamas rehabilitācijas programmas onkoloģiskajiem pacientiem 10.07.2018.
 


Psihosociālā rehabilitācija onkoloģiskajiem pacientiem un viņu tuviniekiem kļūst specializētas pēc diagnožu grupām un pirmo reizi būs programmas pēc onkohematoloģijas, sievietēm pēc krūts vēža un ginekoloģiskiem audzējiem, cilvēkiem pēc gremošanas orgānu onkoloģiskām slimībām, programma pēc elpošanas orgānu, sejas, kakla audzējiem u.c. Specializācijas mērķis ir pēc iespējas precīzāk un pilnvērtīgāk palīdzēt pārvarēt slimības sekas, nodrošinot atbilstošu speciālistu piesaisti, kā arī savstarpējo atbalstu no cilvēkiem ar līdzīgu pieredzi.

Kā norāda „Dzīvības koks” valdes priekšsēdētāja Gunita Berķe, psihosociālās rehabilitācijas galvenais mērķis ir palīdzēt nostiprināt apziņu, ka dzīve PĒC vēža turpinās! Jā, iespējams, tā vairs nav tāda kā agrāk, jo mainās vērtības, prioritātes, arī dzīves uztvere, taču tā ir dzīve, kas jādzīvo pēc iespējas kvalitatīvāk, pilnvērtīgāk, domājot par sevi un apkārtējiem. Lai pieteiktos kādai no programmām ir jāaizpilda pieteikuma anketa, kas atrodama biedrības mājas lapā www.dzivibaskoks.lv, https://anketa.dzivibaskoks.lv/.

Kopš 2018.gada psihosociālā rehabilitācija cilvēkiem pēc onkoloģiskas slimības ir valsts apmaksāts pakalpojums. To var saņemt ikviens, kurš vēlas tikties ar līdzīgi domājošiem, saņemt speciālista padomus, kā dzīvot, kā arī ir gatavs strādāt pats ar sevi, lai pēc iespējas ātrāk tiktu pāri vēža radītajam šokam. Psihosociālās rehabilitācijas programma „Spēka avots” ir sešu dienu programma, kuras laikā notiek psihoterapijas un mākslas terapijas nodarbības, speciālistu lekcijas par dažādiem jautājumiem, kā dzīvot pēc vēža, kā arī fizisko aktivitāšu nodarbības. Šogad, kā valsts apmaksātu pakalpojumu, jau saņēmuši gandrīz 100 cilvēku, taču pavisam kopā, kopš 2009.gada, kad „Dzīvības koks” uzsāka šo programmu īstenošanu, rehabilitācijas programmās piedalījušies jau vairāk kā 1000 cilvēku.

Lūk, dažas atziņas no psihosociālās rehabilitācijas programmu dalībnieku anketām, atbildot uz jautājumu, ko šī programma devusi: „ Pašapziņu”, „Es neesmu viena, visas lietas ir jāizrunā”, „Draudzību, atbalstu, informāciju, zināmā mērā arī psihoemocionālo līdzsvaru”, „Iedrošināšanos par TO runāt”, „Mēs visi esam ļoti stipri, tikai man pašai jānotic, ka es to varu”, „Esmu uz pareiza ceļa un savstarpējai enerģijas apmaiņai ir milzīgs spēks”, „Vēzis, tas vēl nav dzīves gals”.

Psihosociālās rehabilitācijas programmas:

 • 15.-21.07. Hroniska mieloleikoze
 • 22.-28.07. Hodžkina, nehodžkina limfoma
 • 29.-04.08. Programma dažāda vecuma cilvēkiem pēc onkoloģiskas slimības
 • 05.-11.08. Bērni ar onkoloģiskām slimībām kopā ar vecākiem
 • 12.-18.08. Krūts un ginekoonkoloģiskās slimības sievietēm visiem vecumiem
 • 19.-25.08. Pāru programma, cilvēks pēc onkoloģiskās slimības ar tuvinieku
 • 26.-1.09. Krūts un ginekoonkoloģiskās slimības sievietēm visiem vecumiem
 • 02.-08.09. Gremošanas orgānu sistēmas onkoloģiskās saslimšanas visiem vecumiem
 • 09.-15.09. Programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
 • 16.-22.09. Ādas vēzis un melanoma līdz 50
 • 23.-29.09. Programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības (kr.v)
 • 30.-06.10. Elpošanas orgānu, sejas, kakla audzēji visiem vecumiem
 • 07.-13.10. Programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
 • 14.-20.10. Programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
 • 21.-27.10. Onkohematoloģija
 • 28.-03.11. Onkohematoloģija
 • 04.-10.11. Ādas vēzis un melanoma visiem vecumiem
 • 25.-01.12. Krūts un ginekoonkoloģiskās slimības sievietēm visiem vecumiem
 • 02.-08.12. Programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības (kr.v.)
 • 09.-15.12. Programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” dibināta 2004. gadā, un tā ir vadošā nevalstiskā organizācija Latvijā, kas apvieno onkoloģiskos pacientus un viņu tuviniekus. Biedrības mērķis ir aizstāvēt pacientu intereses nacionālā un starptautiskā līmenī, lai arī Latvijas pacientiem būtu iespēja saņemt kvalitatīvāku veselības aprūpi. Viena no biedrības darbības prioritātēm ir psihosociālās rehabilitācijas programmas onkoloģiskajiem pacientiem „Spēka avots” ieviešana un pieejamības nodrošināšana. Kopš 2013. gada „Dzīvības koks” aktivitātes organizē arī Latvijas reģionos – Aizkrauklē, Daugavpilī, Liepājā. „Dzīvības koks” ir Eiropas līmeņa organizāciju „Europa Donna”, „European Cancer Patient Coalition”, „European Network of Gynaecological Cancer Advocacy Groups”, “Myeloma Patients Europa” un Eiropas Plaušu vēža pacientu interešu aizstāvības grupas biedrs. Biedrībai „Dzīvības koks” kopš 2005. gada piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss.


Kontaktinformācijai:
Ieva Lūkina
„Dzīvības koks” projektu vadītāja, Tel. 67625339, E-pasts: dzivibaskoks@dzivibaskoks.lv 

  

 

 

 

 © 2009-2010 Salas novada dome