Aktualitātes         Par Salas novadu         Novada dome         Jauniešiem         Attīstības plānošana         Teritorijas investīcijām         Zemgales reģionālais ģeoportāls         Pašvaldības administrācija         Pašvaldības struktūrvienības         Pašvaldības iestādes         SIA "Vīgants"         Pakalpojumi         Klientu apkalpošanas centrs         Iepirkumi         Izsoles         Projekti         Salas Novada vēstis         Kultūra         Izglītība         Tūrisms         Uzņēmējdarbība         Lauksaimniekiem         Biedrības         Veselības aprūpe         Draudzes         Sēlijas novadu apvienība         Kontakti         Foto galerija         Ierosinājumi


Aktualitātes


  Prof. J.Stradiņa vārdi XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos sēliešiem 05.07.2018.
 

Profesors Jānis Stradiņš, kura dzimtas saknes meklējamas Sēlijā, veltīja vārdus latviešu Dziesmu un Deju svētku dalībniekiem – sēliešiem.

“Mūsu nacionālās valsts simtgades reizē no sirds priecājos par tās krāšņajiem svētkiem un garīgo bagātību. Īpaši iepriecina tas, ka atjaunotās neatkarības gados ir sadzirdēta kopējā korī arī Sēlija, Augšzeme, kā savdabīga Latvijas daļa no Jaunjelgavas līdz Ilūkstei, pāri Viesītei un Neretai, iekļaujot arī Jēkabpili. Mūsu lielajos Dziesmu un Deju svētkos Sēlija nu jau tradicionāli soļo ar savu kolonu un savu sarkanbaltizaļo karogu, kas šajos sēļu novados ieaužas Latvijas sarkanbaltsarkanā karogā.

Atdzimst un pilnveidojas senās sēļu tradīcijas, savdabīgie sēļu tautas tērpi, rodas arvien vairāk sēliešu patriotu, godā tiek turēts Jāņa Jaunsudrabiņa, Jāņa Akurātera, mācītāju un skolotāju Stenderu, mediķa Paula Stradiņa un daudzu kultūras darbinieku mantojums, tiek rīkoti Sēlijas kongresi. Arvien biežāk Sēlijas vārds izskan Latvijas mēroga pasākumos. Mūsu tēvzemi raksturo atšķirīgas reģionālās identitātes, kas mūs dažādo un arī vieno.

Nožēloju, ka šajā svinīgajā dienā veselības dēļ nespēju vairs soļot kopā ar Jums, taču sirdī esmu līdzās un sūtu sveicienus Sēlijai un tās pārstāvjiem, novēlu šai mūsu Latvijas neatņemamai sastāvdaļai godam sagaidīt un aizvadīt nākamo simtgadi, uzturēt sēliskumu paaudzēs".

Dievs, svētī Latviju!”
Prof. Jānis Stradiņš,
Latvijas Zinātņu akadēmijas
Senāta priekšsēdētājs
  

 

 

 

 © 2009-2010 Salas novada dome