Norit noslēdzošie I pasaules karā kritušo vācu karavīru kapu sakopšanas darbi 03.07.2018.

Jau piekto gadu, katru vasaru Salas novadā ierodas Vācijas Bundesvēra karavīri sakopt Pirmajā pasaules karā kritušo vācu karavīru kapavietas. 2. jūlijā Bundesvēra karavīru grupa uzsāka sakopšanas darbus kritušo vācu karavīru kapos pie Riestu mājām Sēlpils pagastā.

Vācijas Tautas apvienības goda pārstāvis Latvijā Jānis Raciņš informatīvajā e- vēstulē ir izteicis īpašu pateicību Sēlpils pagasta pārvaldes vadītājai Anitai Bārzdiņai par organizētajiem un izpildītajiem priekšdarbiem un par atbalstu Bundesvēra karavīru grupai.

Kritušo vācu karavīru kapu sakopšanas darbus plānots paveikt nākamnedēļ, 10. jūlijā plkst. 11.00 tie noslēgsies ar svinīgu ceremoniju, noliekot ziedus kritušo vācu karavīru piemiņai.

Kā Vācijas valsts oficiālais reprezentants, noslēguma pasākumā piedalīsies Vācijas militārais atašejs pulkvežleitnants Thorsten Fries ar kundzi. Bundesvēra karavīri, kā allaž, aicina pasākumam pievienoties savus palīgus sakopšanas darbos - Ģimenes atbalsta centra "Saulstari" iemītniekus, ar kuriem ir izveidojušās draudzīgas attiecības vairāku gadu garumā. Apmeklēt pasākumu tiek aicināti arī Salas novada ļaudis.

Gretu_kapseta_pieminas_bridis.jpg

Foto: Noslēguma piemiņas pasākums Gretu kritušo vācu karavīru kapos 2017. gadā (Bundesvēra karavīri kopā ar Salas novada pašvaldības pārstāvjiem).

Informāciju sagatavoja: Jolanta Grandāne
Amats: Sabiedrisko attiecību un tūrisma lietu speciāliste
Salas novada pašvaldība
Tālrunis: 29156210