Aicināti mazo un mikro komersantu apmācībās inovāciju un digitālo tehnoloģiju jomā 03.07.2018.

VIAA_logo_pieauguso_izglitiba.jpg

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) ir uzsākusi mācību projektu “Mazo un mikro komersantu apmācības inovāciju un digitālo tehnoloģiju attīstībai Latvijā” (MMU projekts), kurā mācības tiek nodrošinātas sadarbībā ar mācību centriem SIA “Baltijas Datoru akadēmija” un SIA “Datorzinību centrs”.

Uzņēmējiem tiek piedāvāti kursi, kas ļaus efektīgi uzlabot darba ikdienu, ietaupīt laiku un resursus. Kursi tiek nodrošināt ar ERAF finansējumu, tādējādi dodot iespēju uzņēmējiem ietaupīt līdzekļus mācībām. Projekta mērķis ir veicināt inovācijas un digitālo tehnoloģiju attīstību Latvijā.

Projekta ietvaros ir izstrādāti vairāk kā 40 mācību kursi, pilnais kursu saraksts pieejams mājaslapā www.mmu.lv Projekts paredz ERAF atbalstu 70% apmērā mazo un mikro komersantu, kā arī pašnodarbināto personu apmācībai digitālajās tehnoloģijas. Kursu programmas ir izveidotas tā, lai to apguve veicinātu darbinieku digitālo prasmju attīstību, produktu un pakalpojumu inovāciju un uzņēmumu iekšējo procesu digitalizāciju.

Projekta ietvaros ir iespēja papildināt kursu katalogu ar uzņēmējiem nozīmīgiem kursiem.

Mācību kursā ietilpst:

• Dalībnieku testēšana pirms kursa un pēc kursa
  • Mācību e-vides pieeja 1 mēnesi:
  • Mācību grāmata
  • Praktiskie uzdevumi
  • Noderīga informācija par tēmu internetā
  • Sertifikāts

Lai projektā varētu piedalīties un saņemt ERAF finansējumu Uzņēmumam un pašnodarbinātajam jāatbilst noteiktiem kritērijiem:

• Uzņēmums reģistrēts Uzņēmumu reģistrā;
  • Uzņēmumā strādā ne vairāk kā 50 darbinieki;
  • Uzņēmuma apgrozījums un bilance nevar pārsniegt 10 miljonus;
  • Uzņēmumam un pašnodarbinātajam nevar būt VID nodokļu parādi;
  • Uzņēmumam nevar būt statuss “Grūtībās nonācis” jeb zaudējumi lielāki par pusi no pamatkapitāla;
  • Uzņēmumam jādarbojas atbalstāmajā nozarē.

Projekta ietvaros ir izveidots informatīvs tests pirmreizējai uzņēmuma statusa noteikšanai. Tas nav galīgs, lai konstatētu uzņēmuma atbilstību, jāveic pilnīga pārbaude.

Informatīvais tests: https://ej.uz/Uznemumaatbilstiba

Vairāk par projektu: Gunta Kivliša