Par valsts karoga pacelšanu Dziesmu un Deju svētku laikā 26.06.2018.

Es_esmu_Latvija_logo.jpg

Latvijas Nacionālais kultūras centrs  informē, ka pēc pāris dienām – 2018.gada 30.jūnijā Rīgā pulcēsies Dziesmu un deju svētku tradīcijas kopēji no visas Latvijas un ārvalstīm, lai laikā līdz 2018.gada 8.jūlijam (sadziedāšanās pasākums noslēgsies 9.jūlijā) kopā svinētu XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus. Lielā mērā arī pašvaldību atbalsts sabiedrības aktīvai līdzdalībai tautas tradīciju saglabāšanā ir iespēja svētkus sarīkot vērienīgus, Svētku nedēļā akcentējot visu tautas mākslas žanru spožumu Latvijas kultūrvidē.

2018.gada 1.jūlijā, saskaņā ar svētku programmu (lūdzu skatīt https://dziesmusvetki.lv/notikumu-kalendars/svetku-nedela/), Rīgā notiks nozīmīgi Svētku atklāšanas pasākumi, t.sk. arī vērienīgs Dziesmu un deju svētku dalībnieku gājiens. Jau tradicionāli tajā piedalīsies gan Svētku dalībnieki no visiem Latvijas reģioniem un ārvalstīm, gan pašvaldību pārstāvji, gan arī aicinātie viesi.

Lai simboliski atzīmētu šo Svētku atvēršanas dienu kā Svētku tradīcijai nozīmīgu un sabiedrību vienojošu dienu, Svētku Rīcības komiteja 2018.gada 25.jūnija sēdē ierosināja aicināt 2018.gada 1.jūlijā pie Rīgas pilsētas domes ēkas, tās struktūrvienību, tai pakļauto izpildinstitūciju, iestāžu, uzņēmumu, uzņēmējsabiedrību ēkām, kā arī pie pašvaldībai piederošām dzīvojamām ēkām, pacelt Latvijas valsts karogu, rekomendējot to darīt arī pašvaldības teritorijā esošajām juridiskajām un fiziskajām personām.

Lai visiem izdevušies Svētki!

S. Pujāte
Latvijas Nacionālais kultūras centrs