Reģistrācija pāvesta Svētajai Misei Aglonā sāksies 8. jūlijā 15.06.2018.

24. septembra pēcpusdienā pāvests Francisks svinēs Svēto Misi Aglonā, uz kuru ir aicināti visi ticīgie un labas gribas cilvēki. Lai sagatavotu infrastruktūru un noorganizētu ērtu dalībnieku  ierašanos, no 8. jūlija līdz 19. augustam norisināsies reģistrācija Svētajai Misei Aglonā.

Reģistrēties būs iespējams katoļu draudzēs un mājaslapā www.pavestsLatvija2018.lv.

Viena persona varēs reģistrēt vairākus cilvēkus, norādot viņu vārdu, uzvārdu, ierašanās veidu Aglonā un savu kontaktinformāciju. Tiem, kas reģistrēsies internetā, būs jānorāda baznīca, kurā vēlas saņemt ieejas kartes.

Ieejas kartes Svētās Mises dalībnieki varēs saņemt no 9. septembra.

Plašāku informāciju par reģistrāciju var iegūt mājas lapā www.pavestsLatvija2018.lv, kā arī pie draudžu prāvestiem.

Kā iepriekš tika ziņots, 22. - 25. septembrī Baltijas valstis apmeklēs pāvests Francisks. 22. un 23. septembrī viņš viesosies Lietuvā, 24. septembrī - Latvijā, bet 25. septembrī – Igaunijā. Oficiālā vizītes programma vēl nav publicēta, bet zināms, ka no rīta viņš tiksies ar valsts prezidentu, politiķiem, diplomātiem, sabiedrības pārstāvjiem, noliks ziedus pie Brīvības pieminekļa, piedalīsies ekumeniskā dievkalpojumā Rīgas Domā un apmeklēs Rīgas Sv. Jēkaba katedrāli, savukārt pēcpusdienā dosies uz Aglonu, kur Latvijas nozīmīgākajā katoļu svētvietā svinēs Svēto Misi.

Šogad aprit 25 gadi kopš Baltijas valstis apmeklēja svētais pāvests Jānis Pāvils II. Viņa vizīte ilga divas dienas, kuru laikā notika Svētā Mise Mežaparka estrādē un Aglonas svētvietā.

1936. gadā dzimušais Francisks ir 266. pāvests Romas katoļu Baznīcas vēsturē. Viņš ir pirmais pāvests, kas nav eiropietis, kā arī pirmais pāvests - jezuīts. Argentīnā dzimušo Horhi Mario Bergoljo par pāvestu ievēlēja 2013. gada 13. martā. Piecu gadu laikā viņš ir devies 22 apustuliskajās vizītēs uz 30 valstīm, kuru vidū līdz šim ir bijušas tikai trīs Eiropas Savienības valstis.

Sekojiet līdzi pāvesta vizītes sagatavošanās darbiem mājaslapā www.pavestsLatvija2018.lv, kā arī Facebook, Twitter un YouTube kontos "PāvestsLatvijā2018"!

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Romas katoļu Baznīcas Informācijas centrs