Karjeras atbalsta pasākums Salas vidusskolā 04.06.2018.

VIAA_logo_pieauguso_izglitiba.jpg

28. maijā Salas vidusskolā notika noslēdzošais  mācību gada karjeras pasākumus, kurš tika finansēts projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Šoreiz skolā pie 1.-4. klases skolēniem viesojās pasniedzēja no Rīgas Dace Kalniņa.

Praktiskajās  nodarbībās tika izmantota krāsaino smilšu mandalas veidošanas metode. Galvenais uzdevums bija grupās veidot krāsainu smilšu mandalu no krāsainajām smiltīm uz kartona planšetes. Vienas kartona planšetes izmēri 50x50cm. Vienu mandalu veido  četru bērnu grupa. Pamata uzdevums bija grupā vienoties par kopīgu krāsaino smilšu zīmējuma koncepcijas radīšanu un realizēšanu. Programmas ietvaros dalībnieki soli pa solim veidoja kopīgu uzdevumu, kas praksē ļauj iepazīt un apgūt būtiskus efektīvas komandas darbības aspektus.

Karjera_smiltiis_Salas_vsk_28052018.jpg

Lai izveidotu mandalu bija nepieciešamas komandas darba iemaņas: ideju ģenerēšana, izpratne par dažādu taktisko risinājumu ietekmi uz kopējo gala rezultātu, savstarpējā komunikācija un atbalsts, uzmanības pievēršana niansēm, detaļām un individuālās atbildības loma uz kopējā komandas fona.

Pēc labi padarītā darba notika grupu izvērtēšana, refleksija. Paldies pasniedzējai par jauko pasākumu, kurā skolēni ne tikai apguva jaunas zināšanas un iemaņas, bet arī pozitīvas emocijas.

Informāciju sagatavoja: Dace Tropa
Amats: Pedagoģe, karjeras konsultante