Salas Novads
 

         Aktualitātes         Par Salas novadu         Novada dome         Jauniešiem         Attīstības plānošana         Teritorijas investīcijām         Zemgales reģionālais ģeoportāls         Pašvaldības administrācija         Pašvaldības struktūrvienības         Pašvaldības iestādes         SIA "Vīgants"         Pakalpojumi         Klientu apkalpošanas centrs         Iepirkumi         Izsoles         Projekti         Salas Novada vēstis         Kultūra         Izglītība         Tūrisms         Uzņēmējdarbība         Lauksaimniekiem         Biedrības         Veselības aprūpe         Draudzes         Sēlijas novadu apvienība         Kontakti         Foto galerija         Ierosinājumi


Aktualitātes


  Ekonomisko zinātņu doktoram, profesoram Kārlim Andžānam - 115 31.05.2018.
 

Kārlis Andžāns, ekonomisko zinātņu doktors, profesors, dzimis un uzaudzis Sēlpils pagastā. Kaut arī viņa darba gaitas viņu aizvedušas uz Rīgu, uz Latvijas Universitāti, dzimto pusi viņš nekad neaizmirst. Šogad aprit 115 gadi kopš profesora Kārļa Andžāna dzimšanas.

Profesors Kārlis Andžāns dzimis 1903. gada 2. maijā Sēlpils pagasta Andžānos sīkzemnieku Jāņa Andžāna un viņa sievas Martas (dzimušas Lakstīgalas) ģimenē kā ceturtais bērns.

Pictures.jpg

Kārlis Andžāns bija viens no pazīstamākajiem grāmatvedības, saimnieciskās darbības analīzes, revīzijas un kontroles speciālistiem Baltijas republikās, arī pirmais zinātņu doktors Padomju Savienībā, kurš savu disertāciju aizstāvēja lauksaimniecības grāmatvedības jautājumos.

Viņa izstrādātais kolhozu grāmatvedības kontu plāns ņemts par pamatu kolhozu uzskaites reorganizācijai visā Padomju Savienībā. Profesors plaši sadarbojās ar Latvijas PSR un citu padomju republiku autoriem.

Atceroties nopelniem bagāto profesoru Kārli Andžānu, Salas novada Sēlpils 1. bibliotēkā līdz šā gada 29. jūnijam skatāma izstāde “Ekonomisko zinātņu doktoram, profesoram Kārlim Andžānam - 115”. Izstādē redzamas fotogrāfijas, dokumenti un profesora sastādīti grāmatvedības izdevumi. Izstādē izmantoti materiāli no Sēlpils 1. bibliotēkas un bijušā Raiņa kluba muzeja krājuma.

Ikviens ir aicināts apskatīt izstādi darba dienās no plkst. 8:30 līdz 17:00 (pirmdienās no plkst. 9:30 līdz 18:00).

Informāciju sagatavoja: Airita Volante
Amats: Sēlpils 1. bibliotēkas vadītāja
Salas novada pašvaldība
Tālrunis: 65220922
E-pasts: selija.biblioteka@inbox.lv
  

 

 

 

 © 2009-2010 Salas novada dome