Aizvadīti Salas novada svētki 2018 29.05.2018.

Svētku ietvarā 19.maijā Sēlpils pagasts nosvinēja 810.gadadienu, kopš Sēlpils pirmo reizi minēta rakstītajos avotos. Svētku diena padevās silta un saulaina. Pasākums sākās ar svētbrīdi pie Sēlpils evaņģēliski luteriskās baznīcas, kurai nupat kā ir nostiprināti senie mūri un uzlikts jauns jumts. Svētbrīdi vadīja mācītājs Ainars Spriņģis.

Pasākums turpinājās Zvejnieklīcī, kur klātesošos uzrunāja Salas novada domes priekšsēdētājas vietnieks Juris Balodītis, akcentējot kopības sajūtu ar visa novada svētkiem. Salas kultūras nama jauktā kora "Sēlpils", vad. Agnese Grudinska, izpildījumā izskanēja dziesma "Sēlpilij", Gunāra Freidenfelda mūzika, Zinaidas Auziņas vārdi. Zinaidas kundze ir sēlpiliete, kurai krājumā ir neskaitāmi dzejoļi veltīti dzimtajai pusei. Trīs no tiem viņa nolasīja arī pasākumā.

Svētku noskaņojumu turpināja Jēkabpils Arvīda Žilinska mūzikas skolas kamerorķestra un solistu brīnišķīgais koncerts Mārtiņa Berga vadībā. Noslēguma dziesmu - Arvīda Žilinska "Mana dzimtene jaukā" māksliniekiem pēc klausītāju lūguma nācās pat atkārtot.

Pasākumu kuplināja arī sēlpilieša Aloiza Savicka foto izstāde "Krikumi". Noslēgumā visi svētku dalībnieki bija aicināti nobaudīt vietējo Sēlijas smeķi (skābeņu zupu), kuru pagatavoja Larisa Nekraša.

Selpilij810_19052018_1.jpg

Salas novada svētku ietvarā, kā allaž, Biržos 25.maijā norisinās sportisks un atraktīvs pasākums ģimenēm "Nesēdi mājās, nāc, piedalies!". Šogad jo īpaši bija padomāts par mazākajiem pasākuma dalībniekiem, kuri varēja izvēlēties saviem spēkiem un vēlmēm piemērotu atrakciju.

Lielākie - pusaudži un jaunieši jau rīta pusē sacentās par izveicīgākā strītbolista vai volejbolista titulu. Bija iespēja sacensties arī basketbola soda metienos, kā arī "stipro skrējienā". Pēcpusdienā pelnītās medaļas un godalgas censoņiem pasniedza Salas novada domes priekšsēdētāja Irēna Sproģe.

Jāuzteic arī brīvprātīgo darbs pasākuma laikā, kuri nenogurstoši dienas garumā  bērniem, pusaudžiem un jauniešiem palīdzēja tikt galā dažādajās atrakcijās un sporta spēlēs.

Īpaši skaists izdevās burbuļu šovs. Varēja apgleznot arī sejiņas un baudīt dažādus saldumus.

nESEDI_MAJAS_PIED_25052018.jpg

Svētku kulminācija sākās 26.maijā ar Salas ciema modināšanu, kad Salas brīvprātīgo ugunsdzēsēju mašīna kopā ar novada simbolu zemeni, devās braucienā pa Salas ciema ielām. Modināšanas eskortā šogad bija arī biedrības "Holista" dalībnieces. Viņas arī aicināja iedzīvotājus pievienoties rīta vingrošanai, kā arī vēlāk pievienoties "Ekspedīcijai" - nūjošanai pa Salas vēsturiskajām takām.

Svētku rīts aizsākās arī ar dažādām sportiskām aktivitātēm. Mēroties spēkiem varēja futbola turnīrā, orientēšanās sacensībās, vai arī vienkārši aplūkot motokluba "Quercus" motociklus un to parādi.

Kā allaž, novada visjaunākajiem iedzīvotājiem tika piedāvāta īpaši izklaidējoša programma ar piepūšamajām atrakcijām, riteņiem un elektromobiļiem, ar radošajām darbnīcām un burbuļu šovu.

Arī ģimenēm tika dota iespēja izbaudīt sacensību garu dažādos uzdevumos un aktivitātēs. Dalībniekus gaidīja loterijas izloze, kur balvas piedāvāja vairāki svētku atbalstītāji, piem., iekštelpu peintbola parks "PB Telpa", viesu māja "Apsīši", Jēkabpils Veikparks, Citrus SPA u.c.

Tradicionāli, jau vairākus gadus pēc kārtas, pēcpusdienā Salas novada iestādes, organizācijas, uzņēmumi un iedzīvotāji piedalījās kopējā gājienā. Šī pasākuma daļa ir vissaliedējošākā, jo gājienā piedalījās kā liels, tā mazs, kā jauns, tā gados cienījams. Dalībnieki bija padomājuši arī par vizuālo atšķirību: pašdarbības kolektīvi savos skatuves tērpos, citi vienotu toņu T-krekliņos u.tml. Pirmo reizi šogad gājiena sākumā kopējo noskaņu un vienota soļa takti uzturēja Jēkabpils Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris "Vitamīns", Harija Zdanovska vadībā.

Gājienam nonākot pie skatuves, klātesošos uzrunāja Salas novada domes priekšsēdētāja Irēna Sproģe. Pie apbalvojumiem un balvām tika dienas aktivitāšu dalībnieki. Loterijā tika izspēlētas balvas aktīvajām ģimenēm.

Vakaram sākoties, novada kultūras iestāžu amatierkolektīvi sniedza plašu koncertu. Biržu TN pārstāvēja VPDK "Kastanis", sieviešu vokālais ansamblis "Melodija" un līnijdeju kolektīvs "Kopā Jautrāk". Salas KN pārstāvēja VPDK "Letkiss", sieviešu vokālie ansambļi "Belcanto" un "Rota", kā arī deju kopa "Priekapēc". Sēlpils KN pārstāvēja VPDK "Sēļu zeme" un deju kopa "Omes un kungs".

Par dziedošo koncertu skanējumu dienā rūpējās muzikālā apvienība "Jubilāri", kuras sastāvā bija Andris Eriņš no "Dricānu dominantes", Andris Baltacis no "Baltajiem lāčiem", Gints Ločmelis no "Gints un ES", kā arī Aldis Kise. Pēc amatierkolektīvu koncerta, uzstājās grupa "ELEKTROFOLK" ar tautas dziesmu aranžējumiem. Krēslai iestājoties, uz skatuves kāpa pašmāju grupa "Sala", bet dziedošo grupu plejādi noslēdza daudziem labi pazīstamais "Tranzīts".

Salas novada svētki 2018 noslēdzās ar kārtīgu izdejošanos "Netīšās blices" mūzikas pavadībā.

Novada_svetki_26052018.jpg

Liels paldies jāsaka SIA "Vīgants" darbiniekiem, kuri arī ieguldīja lielu darbu svētku sagatavošanā, kā arī teritorijas sakopšanā pēc svētkiem.

Informāciju sagatavoja: Jolanta Grandāne
Amats: sabiedrisko attiecību un tūrisma lietu speciāliste
Salas novada pašvaldība
Tālrunis: 29156210