Aktualitātes         Par Salas novadu         Novada dome         Jauniešiem         Attīstības plānošana         Teritorijas investīcijām         Zemgales reģionālais ģeoportāls         Pašvaldības administrācija         Pašvaldības struktūrvienības         Pašvaldības iestādes         SIA "Vīgants"         Pakalpojumi         Klientu apkalpošanas centrs         Iepirkumi         Izsoles         Projekti         Salas Novada vēstis         Kultūra         Izglītība         Tūrisms         Uzņēmējdarbība         Lauksaimniekiem         Biedrības         Veselības aprūpe         Draudzes         Sēlijas novadu apvienība         Kontakti         Foto galerija         Ierosinājumi


Aktualitātes


  Salas novadā viesojās Jēkabpils reģiona bibliotekāri 26.05.2018.
 24. maijā 43 Jēkabpils reģiona bibliotekāri viesojās Salas novadā. Ekskursantus uzņēma Salas novada domes priekšsēdētāja Irēna Sproģe, pastāstot vairāk par novadu un tā aktualitātēm.

Dienas gaitā bibliotekāri apskatīja trīs novada bibliotēkas – Salas bibliotēku, Sēlpils 1. bibliotēku un Sēlpils 2. bibliotēku. Tās visas var lepoties ar plašām un skaistām telpām, jaunu un funkcionālu iekārtojumu, kā arī ar iespēju sniegt lasītājiem pieeju jaunākajai un aktuālākajai literatūrai.

Bibliotekāri apmeklēja Salas vidusskolas vēstures izpētes kabinetu Pārslas Stirnas vadībā, aplūkojot dokumentus un fotogrāfijas, kara atribūtiku, skolas un sadzīves priekšmetus, traukus un rotaļlietas.

Biedrības “Holista” dalībniece Inga Āriņa ekskursantus iepazīstināja ar jaunizveidoto atpūtas vietu Salas pagastā – kādreizējo estrādes vietu, kur tagad ir izveidotas takas, atpūtas laukumiņš, lai ikviens varētu atpūsties brīvā dabā.

Sēlpils pagasta “Pļavniekos” Aigars Vanags ar sievu Initu uzņēma ekskursantu, lai izrādītu ko jaunu – Īru tinkeru šķirnes zirgus. Ikvienam bija iespēja ne tikai uzzināt zirgu izcelsmes vēsturi, bet arī apskatīt šos zirgus.

Plavnieki_Selpils_zirgi.jpg

Iepazīt Sēlpils pagasta vēsturi ekskursanti devās ar liellaivu “Vīgante” Armanda Veides vadībā. Tika apskatīts Oliņkalns, Sēlpils pilsdrupas, Krustalīcis, kā arī no liellaivas vadītāja stāstījuma uzzināta šo vietu vēsture.

Jēkabpils reģiona bibliotekāriem tika sniegts ieskats gan novada vēsturē, gan mūsdienu aktualitātēs.

Informāciju sagatavoja: Airita Volante
Amats: bibliotēkas vadītāja
Sēlpils 1. bibliotēka
Tālrunis: 65220922
E-pasts: selija.biblioteka@inbox.lv

  

 

 

 

 © 2009-2010 Salas novada dome