Harmoniska Latvijas un Lietuvas tūrisma attīstība 09.05.2018.

Travel_smart_parteru_logo.jpg

Salas novada pašvaldība sadarbībā ar partneriem Latvijā: Viesītes, Ilūkstes  un Jēkabpils novadu pašvaldībām un partneriem Lietuvā: Anikšču, Biržai  un Krekenavas dabas parka administrācijām, turpina īstenot Eiropas Reģionālās attīstības fonda Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam „Interreg V-A” ietvaros projektu Nr. LLI-199 „Ceļo gudri-apmeklē Lietuvu un Latviju” (Travel Smart- visit Lithuania and Latvia), Nr.LLI-199.

Salas novada atbildīgie darbinieki 27. aprīlī piedalījās projekta darba grupas sanāksmē Biržai dabas parka administrācijā, Lietuvā.

Pagājušajā gadā, projekta ietvaros tika izveidoti divi jauni tūrisma apskates objekti: Ezernieku velnakmens un Biržu dižakmens. Salas ciemā izveidota atpūtas zona āra pasākumiem tūristiem un vietējiem iedzīvotājiem. Projekta ietvaros uzstādīts publiski pieejams informatīvs LED ekrāns, novada tūrisma objektu popularizēšanai. Kā stāsta viens no uzņēmējiem Salas novadā: „Tagad romantiskā satikšanās vieta novadā ir pie LED ekrāna Salā.”

Septiņu Latvijas un Lietuvas partneru teritorijās tiek veidots tūrisma maršruts, kurā tiks iekļauti esošie apskates objekti. Tiek veidota interaktīvā karte topošajam tūrisma maršrutam un aplikācija. Tiek izstrādāts tūrisma buklets trijās valodās. Projektā nozīmīga daļa veltīta speciālistu apmācībām, labas prakses piemēru apguvei un tūrisma mārketinga veicināšanai.

Projekta mērķis: Radīt harmonisku Latvijas un Lietuvas tūrisma attīstību, lai iespējami efektīvi izmantotu reģiona potenciālu. Atbalsta ieguldījumu, kas vērsts uz dabas un kultūras mantojuma saglabāšanu.

Projekta ieviešanas laiks: 24 mēneši, no 01.05.2017.-30.04.2019.

Projekta partnera- Salas novada pašvaldības kopējais projekta finansējums ir EUR 61 181.05, pašvaldības līdzfinansējums ir 15% no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām jeb EUR 9177.16.

LATLIT_logo_LAT_full_CMYK.jpg

Projektu līdzfinansē INTERREG V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2014.-2020.g.www.latlit.eu

Informāciju sagatavoja: Ligita Kadžule
Amats:  Projekta vadītāja