Aicina uz Forumu par investīciju piesaisti sociālajai uzņēmējdarbībai 19.04.2018.

16.maijā Rīgā notiks ikgadējais, nozīmīgākais sociālās uzņēmējdarbības nozares pasākums – Sociālās uzņēmējdarbības forums 2018. Šoreiz Forumā tiks runāts par investīciju piesaisti sociālajai uzņēmējdarbībai – finanšu un biznesa vadības eksperti sniegs zināšanas par investīciju veidiem un gatavību tām, pieredzē par finansējuma piesaisti dalīsies sociālais uzņēmums “BlindArt” – pirmais ALTUM sociālās uzņēmējdarbības granta saņēmējs Latvijā, kā arī ekoloģiskās modes uzņēmums “Projekts QUID” (Progetto QUID) no Itālijas, kas rada unikālas apģērbu kolekcijas, nodarbinot sievietes no sociālā riska grupām, un 2017.gadā sasniedzot 2 miljonus eiro lielu apgrozījumu.

Savukārt pašu investoru redzējumu un vēlmes atklās Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls (LatBAN), SEB banka, Attīstības finanšu institūcija ALTUM un Dānijas Sociālā Kapitāla Fonds (Den Sociale Kapitalfond), kas dažādos sociālās ietekmes uzņēmumos un sociālajās programmās Dānijā un Zviedrijas dienvidu reģionā ieguldījis teju 47 miljonus eiro.

Lai teoriju apvienotu ar praksi, Foruma ietvaros norisināsies arī sociālo uzņēmumu un sociālās uzņēmējdarbības ideju prezentāciju konkurss par 1000 EUR mini-investīciju – stipendiju no labdarības veikala “Otrā Elpa”. Uzvarētāju noteiks auditorijas balsojums.

“Ikdienā redzam, ka interese par investīcijām sociālo uzņēmumu vidū ir, bet ne vienmēr pietiek zināšanas un izpratnes par investīciju būtību, veidiem, un to, ko patiesībā investori sagaida un kas viņiem ir svarīgi. Forums, līdzīgi kā iepriekšējos gados, būs arī satikšanās un jaunu partnerību veidošanas vieta dalībniekiem – jau tagad zinām, ka dalībnieku vidū būs gan sociālie uzņēmumi, gan potenciālie investori, gan citi nozares “spēlētāji”, kuri katrs savā veidā ir gatavi piedalīties spēcīgas sociālās uzņēmējdarbības vides radīšanā Latvijā,” uzsver Latvijas Sociālās uzņēmējdarbība asociācijas direktore Madara Ūlande.

Pasākumā aicināti pulcēties sociālie uzņēmēji, šīs jomas interesenti, investori un nozares institūciju pārstāvji no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Sociālās uzņēmējdarbības forums 2018 norisināsies “RISEBA” Arhitektūras un mediju centrā H2O 6, Durbes iela 4, Rīgā. Plašāka informācija un Foruma programma: https://www.socialauznemejdarbiba.lv/forums-2018/

Forumu organizē Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija sadarbībā ar Fondu atvērtai sabiedrībai DOTS. Pasākumu atbalsta Britu Padome Latvijā, Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS, labdarības veikals “Otrā Elpa”, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola RISEBA, Eiropas Investīciju bankas Institūts, SEB banka, Vadības konsultāciju uzņēmums CIVITTA, Attīstības finanšu institūcija ALTUM, Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā un Dienas Bizness.

Papildus informācija:
Līga Ivanova