No 11. aprīļa var pieteikties platību maksājumu saņemšanai 16.04.2018.

No šā gada 11.aprīļa līdz 22.maijam lauksaimnieki var pieteikties platību maksājumiem, iesniedzot Vienoto iesniegumu. Pēdējā diena, kad atbalsta maksājumiem varēs pieteikties ar kavējuma sankciju, ir 15.jūnijs, bet atbalsta apjomam tiks piemērots 1 % samazinājums par katru nokavēto darba dienu. Pieteikties platību maksājumiem varēs elektroniski Lauku atbalsta dienesta Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā.

Arī šogad LAD platību maksājumu iesniegumu pieņemšanas laikā organizē klātienes konsultācijas daudzos pagastu centros, lai palīdzētu klientiem aizpildīt pieteikumus elektroniski. Lauksaimniekiem bez maksas būs iespēja iesniegt pieteikumus gan minēto konsultāciju laikā, gan arī apmeklējot LAD klientu apkalpošanas centrus. Informāciju par klātienes konsultāciju laikiem un norises vietām var lasīt LAD mājaslapā.

Iepriekšējie divi gadi ir pierādījuši, ka pieteikšanās platību maksājumiem elektroniski ļauj krietni ātrāk izmaksāt atbalsta maksājumus. Rekordliels skaits - 95% lauksaimnieku 2017.gadā saņēma Vienotā Platību maksājuma un Mazā lauksaimnieka shēmas gala maksājumus līdz gada beigām. Būtiski samazinās arī lauksaimnieku pieļauto kļūdu skaits iesniegumos. Pēdējo divu gadu laikā, kopš pieteikšanās notiek elektroniski, kļūdu skaits samazinājies vairāk nekā septiņas reizes. “Brīdinām, lai neaizmirstu” – sistēmā iestrādātais algoritms, kas lauksaimniekiem pasaka priekšā atbalsta veidus, kuriem lauksaimnieks var pieteikties, darbosies arī šogad.

Nosacījumus katra konkrētā atbalsta veida saņemšanai 2018.gadā var lasīt LAD mājaslapā izvēlnē “Rokasgrāmatas un veidlapas”.

Jautājumu un neskaidrību gadījumos lauksaimnieki var saņemt konsultācijas jebkurā LAD klientu apkalpošanas centrā klātienē, rakstot e-pastu: klienti@lad.gov.lv vai zvanot uz informatīvo tālruni 67095000.

Atbalstu sniegs arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs.

Informāciju sagatavoja: Kristīne Ilgaža
Amats: Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja
Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs
Tālrunis: 67027830, 67027384