Sācies tautas balsojums par Satversmes papildināšanu – ZAĻAIS REFERENDUMS 05.04.2018.

Talkas_Referendums_Logo_copy_01_1_e1520858280448.png

Lai mainītu Latviju, lai mēs mainītos paši, lai Latvija būtu zaļa valsts arī turpmāk – ir nepieciešama aktīvāka rīcība, nekā līdz šim. Lielās Talkas organizatore Vita Jaunzeme kopā ar idejas atbalstītājiem un domubiedriem aicina cilvēkus Zaļajā referendumā balsot par likumdošanas izmaiņām.

Zaļā referenduma ideja –  rosināt papildināt Satversmes 1.pantu un nostiprināt likumdošanas augstākajā līmenī, ka Latvija ir zaļa valsts. Kāpēc Satversme? Ja izdotos zaļo ideju nostiprināt augstākajā līmenī, tad tā iezīmētu stingru apņemšanos un mūsu valsts ceļu nākamajiem 100 gadiem.

Vita Jaunzeme: „Izmaiņas Satversmē? Kāpēc nē? Neiespējami tas nav. Tas būtu ļoti emocionāls, fundamentāls un cerīgs pagrieziens Latvijas vēsturē, kuram sekotu, protams, daudz nopietnāka likumdošanas izstrāde. Pats galvenais, ka  mūsu valstij būtu skaidri iezīmēta prioritāte un nākotnes uzdevumi, kuriem sekotu jauna – zaļā ekonomika, pārmaiņas lauksaimniecībā, nopietni  ieguldījumi zinātnē un tehnoloģijās, veselības tūrisms, jauna uzņēmējdarbība, tās atbalsta programmas, kas dotu iespēju atgriezties tiem, kuri ir aizbraukuši, viss, kas saistīts ar ekoloģiju un jaunajām tehnoloģijām, zaļo ekonomiku – tas viss varētu mainīt mūsu tautsaimniecību. Mums ir jābūt nākotnes vīzijai un uz to ir jātiecas.”

Zaļais referendums būs interneta balsojums. Pēc tautas balsojuma sekos konkrētas likumdošanas iniciatīvas, kas tiks virzītas uz Manabalss.lv vai līdzīgu platformu.

Zaļā referenduma uzdevums ir arīdzan veicināt diskusiju par to, kādas tieši izmaiņas ir nepieciešamas likumdošanā, kāds ir jēdziena „zaļš” piepildījums, kādu mēs vēlamies redzēt savu valsti nākamajos 100 gados. Referenduma platformā tiks publicēti dažādu ekspertu viedokļi par nepieciešamajām pārmaiņām. Sākotnēji Zaļā referenduma aicinājumam pievienojušies kustības „Zaļā brīvība” vadītājs Jānis Brizga, Latvijas Ārstu biedrības viceprezidenteIlze Aizsilniece, Eiropas Parlamenta deputāte Prof. Inese Vaidere,  Eiropas Latviešu apvienības vicepriekšsēde Elīna Pinto, žurnālists Kārlis Streips, rakstniece Nora Ikstena, žurnālists Māris Olte, izdevniecības „Zvaigzne ABC” valdes priekšsēdētāja Vija Kilbloka, Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis un citi.

Zaļais referendums nekādā veidā nav un nebūs politisks projekts, tā ir pilnībā pilsoniska iniciatīva.

Balsot ir iespējams mājas lapā https://parzalulatviju.lv/

Informācijas avots: www.talkas.lv