Salā notika Zemes stundas akcijai veltīts pasākums 28.03.2018.

Arī šogad, 24.martā, Salā norisinājās Zemes stundas akcijai veltīts pasākums, ko kopš 2014.gada organizē Salas novada Jauniešu dome. Šajā gadā „Zemes stunda 2018” notika pašvaldības īstenotā projekta „Spīk!” ietvaros.

Pasākums bija sadalīts divās daļās. Pirmajā daļā Salas novada bērnu un jauniešu centrā notika diskusija par tēmu „Zaļa Latvija, zaļa Sala”. Tajā jaunieši kopā ar vietējiem lēmuma pieņēmējiem runāja un sprieda par dažādiem ar vides tematiku saistītiem jautājumiem. Diskusiju dalībnieki pauda savu viedokli, dalījās ar saviem ikdienas paradumiem, novērojumiem, kā arī apņēmās rīkoties videi draudzīgāk. Diskusiju dalībnieki dāvanā saņēma skaisti iepakotas dažādu koku sēklas, kā arī auduma maisiņus videi draudzīgu pirkumu veikšanai ikdienā.

Diskusija izvērtās ļoti pozitīva, netrūka arī pārsteidzošu faktu un smieklu devas. Arī diskusijas vadītāja, Salas novada Jauniešu domes pārstāve Egija Paslauska izteicās, ka „diskusija bija ļoti jauka un gaisotne – nepiespiesta”. „Katrs no diskusiju dalībniekiem pauda viedokli par vides jautājumiem un savu ikdienu, kas, manuprāt, arī ir Zemes stundas mērķis – domāt un darīt kaut ko, lai veicinātu vides ilgtspējīgu attīstību” tādas bija Egijas pārdomas pēc diskusijas.

Otrā pasākuma daļa norisinājās aiz Salas kultūras nama, kur jau darbīgi rosījās Jauniešu domes pārstāvji, uz dzīvās uguns gatavojot soļanku. Šajā pasākuma daļā pulcējās aktīvā dzīvesveida piekritēji, reģistrējot savas komandas dalībai orientēšanās sacensībās. Katrā komandā varēja būt 2 līdz 4 dalībnieki, tiem līdzi bija jābūt lukturītim un telefonam ar piekļuvi sociālajam tīklam Facebook. Katrā orientēšanās punktā bija jāveic kāds uzdevums, vairumā gadījumu tie bija saistīti ar Zemes stundu. Kādā no punktiem komandas uzdevums bija šķirot atkritumus, kādā citā – atpazīt dažādu spuldžu veidus un sarindot tos secīgi no videi draudzīgākās spuldzes uz mazāk draudzīgo.

Orientēšanās sacensībās startēja desmit komandas. Trešo vietu izcīnīja komanda ar nosaukumu „Bočkas spirts”, otro – komanda „Team work”, savukārt pirmo – komanda „OSK Zirnekļi”. Kopumā komandas trasē pavadīja 19 līdz 38 minūtes.

„Man ļoti patika pasākums! Ugunskurs radīja mājīgu un patīkamu sajūtu. Interesants bija orientēšanās pirmā punkta uzdevums. Bija jāpielieto prāta spējas, lai spētu atšifrēt kodu, ar ko atvērt koferi, kurā bija paslēpta mīkla, kas jāatmin” tā par pasākumu izteicās tā dalībniece Linda.

Pasākuma beigās visas komandas saņēma pateicības un projekta „Spīk!” pildspalvas, pirmo trīs vietu ieguvējkomandas – diplomus, medaļas un balvas.

Šo pasākumu noteikti jāmin kā vienu no pozitīvajiem piemēriem, kad jaunieši ir ne tikai projekta aktivitātes dalībnieki, bet aktīvi tās īstenotāji. Salas novada Jauniešu domes pārstāvji paši izstrādāja pasākuma programmu, izvēlējās diskusiju dalībniekus, veidoja tiem ielūgumus, taisīja pasākuma afišu, printēja orientēšanās kartes, domāja uzdevumus orientēšanās punktos, taisīja koka medaļas, meklēja recepti soļankai un aprēķināja vajadzīgo pārtikas produktu daudzumu zupai, devās uz Pasaules Dabas Fonda biroju Rīgā pēc Zemes stundas akcijas suvenīriem un veica citus sagatavošanās darbus, lai „Zemes stunda 2018” noritētu veiksmīgi. Paldies Salas novada Jauniešu domei par ieguldīto darbu, idejām un laiku pasākuma tapšanā!

Savā un Salas novada Jauniešu domes vārdā saku PALDIES arī diskusijas dalībniekiem, Salas novada pašvaldībai, Salas kultūras nama kolektīvam, Sēlpils kultūras namam, Pasaules Dabas Fondam, kā arī visiem pasākuma dalībniekiem! Uz tikšanos nākamgad!

Jaunatnes_starpt_agentura_gerbonis.png valsts_jaunatnes_progr_logo.png

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2017.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Informāciju sagatavoja: Vita Tropa
Amats: Jaunatnes lietu speciāliste