Aktualitātes         Par Salas novadu         Novada dome         Jauniešiem         Attīstības plānošana         Teritorijas investīcijām         Zemgales reģionālais ģeoportāls         Pašvaldības administrācija         Pašvaldības struktūrvienības         Pašvaldības iestādes         SIA "Vīgants"         Pakalpojumi         Klientu apkalpošanas centrs         Iepirkumi         Izsoles         Projekti         Salas Novada vēstis         Kultūra         Izglītība         Tūrisms         Uzņēmējdarbība         Lauksaimniekiem         Biedrības         Veselības aprūpe         Draudzes         Sēlijas novadu apvienība         Kontakti         Foto galerija         Ierosinājumi


Aktualitātes


  Salas novada vokālie ansambļi izcīnījuši augstus rezultātus 22.03.2018.
 
Salas_novada_logo_mazs.jpg

10. un 11.martā Salas novada vokālie ansambļi piedalījās Vokālo ansambļu konkursa II kārtā.

Konkurss ir kārtējo Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku starplaika pasākums. To rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar biedrību "Latvijas vokālo ansambļu asociācija" un novadu pašvaldībām.

Konkursa pirmā kārta notika Jēkabpilī, kur žūrija uz konkursa II kārtu izvirzīja Augstākās kategoriju un I pakāpi ieguvušos vokālos ansambļus. Otrajā kārtā pēc nolikuma bija jādzied trīs dziesmas: vienu latviešu tautas dziesmas apdari, vienu latviešu komponista oriģināldziesmu un vienu brīvas izvēles skaņdarbu. Divām dziesmās bija jāskan a kappella (bez pavadījuma). Žūrijai bija tiesības lūgt dalībniekus izpildīt tikai divas dziesmas.

17.jpg 18.jpg

No Salas novada konkursa otrajā kārtā piedalījās divi kolektīvi:

  1. Sieviešu vokālo ansambļu grupā - Sēlpils kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis "Lira", vadītāja Agnese Levinska. Kolektīvs ar 40,6 punktiem ieguva I pakāpes diplomu, rezultātus izcīnot Ilūkstē, Latgales reģionā.
  2. Senioru vokālo ansambļu grupā - Salas kultūras nama senioru vokālais ansamblis "Belcanto", vadītāja Ruta Jakovļeva. Kolektīvs ar 40,0 punktiem ieguva I pakāpes diplomu, rezultātus izcīnot Lielvārdē, Vidzemes reģionā.

Konkursa rezultātus Latvijas Nacionālais kultūras centrs ņem vērā arī, aprēķinot un sadalot valsts mērķdotāciju māksliniecisko kolektīvu vadītāju darba samaksai un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām. Valsts mērķdotācijas pretendents ir vokālais ansamblis, kas ir kvalificējies un piedalījies konkursa otrā kārtā saskaņā ar konkursa žūrijas vērtējumu, un ieguvis Augstākās vai I pakāpes diplomu.

Ikona_PDF.png Konkursa rezultāti Ilūkstē, 10.03.2018.

Ikona_PDF.png Konkursa rezultāti Lielvārdē, 11.03.2018.

Informāciju sagatavoja: Jolanta Grandāne
Amats: Sabiedrisko attiecību un tūrisma lietu speciāliste
Tālrunis: 29156210
E-pasts: referente@salas.lv


  

 

 

 

 © 2009-2010 Salas novada dome