Aicinām pieteikties valsts apmaksātās psihosociālās rehabilitācijas programmai pēc vēža 20.03.2018.

No 2018.gada psihosociālā rehabilitācija onkoloģiskajiem pacientiem un viņu tuviniekiem tiks nodrošināta kā valsts apmaksāts pakalpojums. Kā paredz MK noteikumi Nr.780 „Noteikumi par psihosociālās rehabilitācijas pakalpojumu personām ar onkoloģisku slimību un to ģimenes locekļiem”, pakalpojums ir sešu dienu kurss ar izmitināšanu. Aicinām pieteikties cilvēkus, kurus skāris vēzis, lai saņemtu valsts apmaksātu atbalstu pēc aktīvā ārstēšanas posma.

2018.gadā paredzētas 30 kursu programmas, kurās katrā varēs piedalīties 24 cilvēki. Programmas ir veidotas tematiskas, atbilstoši onkoloģiskās slimības specifikai. Programma ir pieejama cilvēkiem, kuriem diagnosticēts vēzis, kuru aktīvais ārstēšanas kurss ir beidzies un ir invaliditāte vai prognozējama invaliditāte. Lai pieteiktos kādai no programmām ir jāaizpilda pieteikuma anketa, kas atrodama ŠEIT.

Psihosociālās rehabilitācijas programmu mērķis ir nodrošināt informāciju par slimību un iespējām turpināt pilnvērtīgu dzīvi, palīdzēt novērst emocionālo spriedzi un panākt savstarpēju psihoemocionālu atbalstu, lai veicinātu personas reintegrāciju sabiedrībā. Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība “Dzīvības koks” psihosociālās rehabilitācijas programmas onkoloģiskajiem pacientiem ievieš kopš 2009. gada. Līdz šim īstenotas jau 42 psihosociālās rehabilitācijas programmas cilvēkiem, kurus skāris vēzis.

Kontaktinformācija:

„Dzīvības koks”, tel. 67625339, e-pasts: dzivibaskoks@dzivibaskoks.lv

Ikona_PDF.png Kas ir psihosociālā rehabilitācija?

Ikona_PDF.png Kas veido programmu?

Ikona_PDF.png Norises laiki

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” dibināta 2004. gadā, un tā ir vadošā nevalstiskā organizācija Latvijā, kas apvieno onkoloģiskos pacientus un viņu tuviniekus. Biedrības mērķis ir aizstāvēt pacientu intereses nacionālā un starptautiskā līmenī, lai arī Latvijas pacientiem būtu iespēja saņemt kvalitatīvāku veselības aprūpi. „Dzīvības koks” ir Eiropas līmeņa organizāciju „Europa Donna”, „European Cancer Patient Coalition”, „European Network of Gynaecological Cancer Advocacy Groups”, “Myeloma Patients Europa” un Eiropas Plaušu vēža pacientu interešu aizstāvības grupas biedrs.

„Dzīvības koks” sociālajos tīklos: