Latvijā notiek sestā FINANŠU PRATĪBAS NEDĒĻA 2018 15.03.2018.

No 12. līdz 18.martam  Latvijā  notiek sestā  FINANŠU PRATĪBAS NEDĒĻA 2018, kuru organizē un koordinē Finanšu un kapitāla tirgus komisija(FKTK) kopā ar partneriem.

Kā ziņo FKTK, FINANŠU PRATĪBAS NEDĒĻA 2018 notiek vienlaikus ar citviet pasaulē organizētiem finanšu pratības pasākumiem – Child and Youth Finance International (CYFI) 7. Globālo naudas nedēļu (Global Money Week) un 4. Eiropas finanšu nedēļu, ko rīko Eiropas Banku federācija.

Zemāk ir pieejama informācija no FKTK preses relīzes, kas sniedz plašāku ieskatu par pasākuma ietvaru, saturu un norisi:

"FKTK Komunikācijas daļas vadītāja Ieva Upleja:"Finanšu pakalpojumu vide kļūst arvien digitālāka, mūsu iespējas veikt norēķinus, sekot savam finanšu stāvoklim, ieguldīt, pārvaldīt finanses šodien ir iespējams digitālajā vidē, neizejot no mājām vai darbavietas. Mūsu nauda vairs nedzīvo tikai naudas makos, tā lielā mērā dzīvo virtuālajā realitātē. Tādēļ ar partneriem esam vienojušies par šī gada nedēļas koncepciju "Kur dzīvo nauda?". Šogad FIN 2018 ietvaros arī Finanšu pratība kļūs digitāli pieejamāka. Esam realizējuši projektu "Finanšu pratības digitālās mājas" un atvērsim jaunu vietni, kurā turpmāk vienuviet būs pieejama visa līdz šim partneru sagatavotā būtiskā finanšu pratības virziena informācija."

Tādējādi Latvijas finanšu pratības adrese turpmāk būs www.finansupratiba.lv, un šī vietne tika atklāta 14. martā. 6. FINANŠU PRATĪBAS NEDĒĻAS laikā ikviens ir aicināts attīstīt savu finanšu pratības kompetenci tieši digitālajā vidē, meklēt jaunus, interesantus materiālus, sarunāties ar citiem interesentiem un iepazīt digitālās finanšu pratības nianses.  Līdztekus jaunās vietnes atklāšanai partneri nodrošinās iedzīvotāju finanšu pratību veicinošus pasākumus dažādām auditorijām – vieslekcijas un seminārus, vizītes skolās, lai aktualizētu finanšu pratības nozīmību un sniegtu savus padomus ikvienam interesantam.

Vairāk par aktivitātēm 6. FINANŠU PRATĪBAS NEDĒĻAS KALENDĀRĀ: http://www.fktk.lv/uploaded_images/2018-Finanu-pratbas-nedas-notikumu-kalendrs.docx

Ar katru gadu finanšu pratības partneru pulks paplašinās. Šogad partneri ir – FKTK, Banku augstskola, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Ekonomikas ministrija un Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, Finanšu ministrija, Fiskālās disciplīnas padome, Latvijas Banka, Labklājības ministrija un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, kā arī Nodarbinātības valsts aģentūra, Valsts izglītības satura centrs, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Ekonomikas un kultūras augstskola, fondu birža Nasdaq Riga, Junior Achievement Latvia, Latvijas Komercbanku asociācija un komercbankas - Swedbank, SEB banka un Luminor, Latvijas Apdrošinātāju asociācija, Latvijas aktuāru asociācija u.c."

Arī LM mājaslapā ir ievietots FIN2018 kampaņas baneris, kurš interesentus aizvedīs uz  aktivitāšu kalendāru.

Atraktīvu, izglītojošu informāciju, interesantus testus finanšu pratības pārbaudei no 14.marta var atrast jaunajā finanšu pratības vietnē: www.finansupratiba.lv

Bet informatīvi materiāli un testi zināšanu pārbaudei pieejami interneta vietnēs:

- www.klientuskola.lv  - kur ikviens var noteikt arī savu finanšu pratības indeksu (http://www.klientuskola.lv/lv/darba-riki.html);
www.naudasskola.lv - Latvijas Bankas izglītojoša un interaktīva vietne par finansēm;
- www.parads.lv - PTAC izglītojošā vietne informatīvi izglītojošās kampaņas “Atbildīga aizņemšanās — sauc lietas īstajos vārdos!” ietvaros;
- zināšanas par valsts finansēm, fiskālo disciplīnu, nodokļu ētosu var pārbaudīt arī testos, kas pieejami FIN2018 partnera Fiskālās disciplīnas padomes mājaslapā saitē: http://fdp.gov.lv/zinasanas "

Informāciju sagatavoja: Jekaterina Kalēja
Amats: Labklājības ministrijas