Būtiski uzlabojumi ALTUM biznesa uzsācēju atbalsta programmā 26.02.2018.

altum_attistiba_logo1.jpg

Pavisam nesen ieviesti uzlabojumi Attīstības finanšu institūcijas ALTUM biznesa uzsācēju atbalsta programmā – ir būtiski paplašināts uzņēmumu loks, kas var saņemt valsts atbalstu aizdevuma veidā biznesa sākšanai vai jauna projekta finansēšanai. Vienlaikus ir atviegloti aizdevuma atmaksas nosacījumi.

Galvenās izmaiņas:

• starta finansējumu aizdevuma veidā var saņemt uzņēmumi līdz 5 gadu vecumam, līdzšinējo 3 gadu vietā;
  • no 8 līdz 10 gadiem pagarināts aizdevuma atmaksāšanas termiņš; projektiem nekustamā īpašuma iegādei, būvniecībai vai rekonstrukcijai  - līdz 15 gadiem;
  • aizdevumam var pieteikties arī pašnodarbinātas personas, ne tikai uzņēmumi.

Kā uzsver ALTUM Zemgales reģionālā centra vadītāja Mārīte Lazdiņa, ikdienā, strādājot ar jaunajiem uzņēmējiem, redzam, ka trīs gadu periods no uzņēmuma dibināšanas brīža var būt nepietiekams, lai izstrādātu biznesa ideju, izveidotu komandu, uzsāktu kaut vai nelielu ražošanu un iegūtu naudas plūsmu, lai uzņēmums varētu pretendēt uz komercbanku finansējumu. Arī aizdevuma termiņa pagarināšana ir būtisks ieguvums, jo ļaus samazināt aizdevuma ikmēneša maksājumu ietekmi uz naudas plūsmu, kas īpaši svarīgi ir lielāka apjoma aizdevumiem.

Izmaiņas veiktas, ņemot vērā Ministru kabinetā šā gada 23. janvārī apstiprinātos grozījumus noteikumos par mikroaizdevumiem un starta aizdevumiem.

ALTUM kopumā Starta programmā līdz 2017. gada beigām jaunajiem uzņēmumiem piešķīrusi 39 miljonus eiro, kopumā atbalstot vairāk nekā 2000 uzņēmumus.

Lielākā biznesa uzsācēju aktivitāte ir Rīgā, kur piešķirti 48% no Starta programmas aizdevumiem. Rīgai seko Vidzeme – 18% no aizdevumiem, Zemgalē un Latgalē – 12% katrā no reģioniem, savukārt 10% aizdevumu piešķirti biznesa uzsācēju projektiem Kurzemē.

Starta programmā pieejams finansējums investīcijām un apgrozāmajiem līdzekļiem no 2000 līdz 150 000 eiro, ar atmaksas termiņu līdz 10 gadiem. Aizdevumiem līdz 7000 eiro nav nepieciešama aizņēmēja līdzdalība projektā, aizdevumiem virs 7000 eiro – līdzdalība ir 10% no projekta summas.

Vairāk informācijas ALTUM mājas lapā Starta programma | ALTUM vai klātienē ALTUM birojos:

• Jelgavas reģionālais centrs, Lielā iela 12, Jelgava,
  • Jēkabpils reģionālais centrs, Draudzības aleja 2, Jēkabpils,
Klientu pieņemšana katru darba dienu no plkst.  8:30-17:00

Tuvākie konsultāciju biroji:

• Pionieru iela 1/1, Bauska,  konsultāciju laiki pirmdienās un trešdienās 9:00-12:00 un 12:30-17:00
  • Brīvības iela 7,  Dobele,  konsultāciju laiki: otrdienās 9:00-12:00 un 12:30-17:00

Altum_starta_programma.jpg

Informāciju sagatavoja: Mārīte Lazdiņa
Amats: Zemgales reģiona vadītāja
AS "Attīstības finanšu institūcija Altum"
Doma laukums 4, Rīga, LV 1050