Aicinām pieteikties Zemkopības ministrijas konkursam “Sējējs 2018” 22.02.2018.

Zemkopības ministrija (ZM) aicina lauku uzņēmējus, jaunos zemniekus, kā arī ģimenes laukos pieteikties lauksaimnieku vidū iecienītajam konkursam “Sējējs 2018”. Izvirzīt pretendentus konkursam aicinātas ne tikai pašvaldības, lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas, bet arī lauku attīstības konsultanti. Konkursa dalībniekus šogad vērtēs septiņās nominācijās un tiks pasniegta arī balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā.

Attēlu rezultāti vaicājumam “konkursa sējējs logo”

“Šogad konkurss “Sējējs” ir sevišķi īpašs divu iemeslu dēļ – tas notiek 25. reizi un šis ir gads, kad svinam Latvijas simtgadi. Latvijas lauksaimnieki un lauku uzņēmēji gādā par sociālekonomisko aktivitāti laukos un dod ieguldījumu mūsu valsts ekonomikas attīstībā. Mums no svara ir katrs cilvēks, kas dzīvo laukos un nodrošina lauksaimniecisko ražošanu neatkarīgi no tā, vai viņš ir mājražotājs vai lielsaimnieks. Mums ir daudz talantīgu un centīgu lauku uzņēmēju. Tāpēc aicinu lauku uzņēmējus, jaunos zemniekus un ģimenes laukos pretendēt uz lauksaimnieku vidū augsti vērtēto Gada balvu “Sējējs”. Aicinu pašvaldības apzināt sava novada labākos un čaklākos saimniekus, piesakot viņus konkursam,” norāda zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Dalībnieki konkursā “Sējējs 2018” tiks vērtēti nominācijās –

• “Gada lauku saimniecība”, kurā vērtēs augkopības, piena un gaļas ražošanas saimniecības,
  • “Gada uzņēmums pārtikas ražošanā”,
  • “Ģimene lauku sētā”,
  • “Jaunais veiksmīgais zemnieks”,
  • “Gada veiksmīgākā kopdarbība”.
Pieteikumi dalībai šajās nominācijās jāiesniedz SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” konsultāciju birojos vai Lauku atbalsta dienesta (LAD) reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs, vai LAD Centrālajā aparātā Klientu apkalpošanas daļā, Rīgā, Republikas laukumā 2 līdz 2018. gada 10. maijam.

Tāpat šogad dalībniekus vērtēs arī nominācijās

• “Rītdienas sējējs – mazpulka dalībnieks” un
  • “Zinātne praksē un inovācijas”.

Nominācijā “Rītdienas sējējs – mazpulka dalībnieks” pieteikumus jāiesniedz biedrībā “Latvijas Mazpulki”, Rīgā, Ezermalas ielā 28-2, LV-1014 līdz 2018. gada 31. maijam, savukārt nominācijā “Zinātne praksē un inovācijas” – Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijā (LLMZA), Rīgā, Akadēmijas laukumā 1, 204. kabinetā līdz 2018. gada 10. maijam.

Jau divpadsmito gadu tiks pasniegta

• "Balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā".

Pretendentus šai balvai var izvirzīt ZM un tās padotībā esošās iestādes, lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas un LLMZA. Lai pieteiktu pretendentus balvai par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā, ZM Preses un sabiedrisko attiecību nodaļā, Rīgā, Republikas laukumā 2, 23. stāvā 2302. kabinetā jāiesniedz rakstisks pieteikums (brīvā formā) līdz 2018. gada 2. jūlijam.

Konkursa laureāti saņems Gada balvu “Sējējs” (bronzas statuja), diplomu un naudas balvu, kā arī tiks apbalvoti veicināšanas balvu saņēmēji. Konkursa dalībniekus godinās konkursa noslēguma pasākumā 2018. gada rudenī.

Iepazīties ar konkursa nolikumu, vērtēšanas kritērijiem, pieteikuma veidlapām un citu ar konkursu saistīto informāciju var Gada balvas “Sējējs” tīmekļa vietnē www.sejejs.lv.

Informāciju sagatavoja: Viktorija Straujupe
Amats: Sabiedrisko attiecību speciāliste, ZM