Aktualitātes



         Par Salas novadu



         Novada dome



         Jauniešiem



         Attīstības plānošana



         Teritorijas investīcijām



         Zemgales reģionālais ģeoportāls



         Pašvaldības administrācija



         Pašvaldības struktūrvienības



         Pašvaldības iestādes



         SIA "Vīgants"



         Pakalpojumi



         Klientu apkalpošanas centrs



         Iepirkumi



         Izsoles



         Projekti



         Salas Novada vēstis



         Kultūra



         Izglītība



         Tūrisms



         Uzņēmējdarbība



         Lauksaimniekiem



         Biedrības



         Veselības aprūpe



         Draudzes



         Sēlijas novadu apvienība



         Kontakti



         Foto galerija



         Ierosinājumi


Aktualitātes


  Lietuvai 100! Salas novada pašvaldība sveic savus draugus Kriaunā 19.02.2018.
 

Attēlu rezultāti vaicājumam “lietuvai 100”
Piektdien, 16.februārī jau no agra rīta visā Lietuvā notika svinības par godu valsts simtgadei. Vairāki pasākumi sākās jau dienu iepriekš, taču 16.februārī mūsu kaimiņvalsts godināja valstiskuma laika varoņus un gaišākos prātus.

Par godu simtgades svinībām, Lietuvā ieradās vairākas augstas Eiropas Savienības un valstu amatpersonas, tostarp arī Latvijas prezidents Raimonds Vējonis.

Jau no paša rīta Viļņas Rasu kapsētā tika godināta Neatkarības akta parakstītāju piemiņa, taču vēlāk notika jauniešu gājiens “Pa Lietuvas valsts ceļu”. Svinīgā ceremonijā tieši plkst. 12.00 pie prezidenta pils plīvoja trīs Baltijas valstu karogi un tika nolasīts Neatkarības akts.

Vēlāk vakarā Ģedimina prospektā tika aizkurti 100 brīvības ugunskuri. Tos iedegt uzticēja cilvēkiem, kuriem ir īpaši nopelni pret Viļņu un Lietuvu. Visas dienas laikā notika vēl daudzi svētku un atceres pasākumi lielākajā daļā Lietuvas pilsētu.

Kriauna_16022018.jpg

Savas atjaunotās valsts simtgadi svinēja arī Salas novada pašvaldības sadraudzības partneri Lietuvā - Kriaunas pašvaldība Rokišķu rajonā. Mūsu novada pārstāvji un amatierkolektīvi 16.februārī, kā uzaicinātie viesi, devās sveikt savus sadraudzības partnerus.

Kriaunu apmeklēja Salas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Irēna Sproģe un Sēlpils pagasta pārvaldniece Anita Bārzdiņa, kā arī koncertu sniedza Sēlpils kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs "Sēļu zeme" un Salas kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis "Belcanto". Kā dāvanu, Salas novada pašvaldība draugiem Lietuvā dāvināja maiznīcā "Dona" īpaši šim pasākumam tapušo torti, ar zemenēm izveidoto skaitli 100.

Savukārt, Salas novada pašvaldība no Kriaunas pašvaldības saņēma Lietuvas valsts karogu un jubilejas galda pulksteni. Abi dāvinājumi drīz būs skatāmi dāvanu un suvenīru vitrīnā Salas novada domes ēkā.

Informāciju sagatavoja: Jolanta Grandāne
Amats: Sabiedrisko attiecību un tūrisma lietu speciāliste
Tālrunis: 29156210
E-pasts: referente@salas.lv
 



 

 

 

 

 



© 2009-2010 Salas novada dome