Aktualitātes         Par Salas novadu         Novada dome         Jauniešiem         Attīstības plānošana         Teritorijas investīcijām         Zemgales reģionālais ģeoportāls         Pašvaldības administrācija         Pašvaldības struktūrvienības         Pašvaldības iestādes         SIA "Vīgants"         Pakalpojumi         Klientu apkalpošanas centrs         Iepirkumi         Izsoles         Projekti         Salas Novada vēstis         Kultūra         Izglītība         Tūrisms         Uzņēmējdarbība         Lauksaimniekiem         Biedrības         Veselības aprūpe         Draudzes         Sēlijas novadu apvienība         Kontakti         Foto galerija         Ierosinājumi


Aktualitātes


  Pasaules lielākā vides akcija - Zemes stunda 19.02.2018.
 

Zemes stunda 2010, Kanāda, Vankūveras sala 
	© Jeremiah Armstrong / WWF-Canada

2018. gada 24. marts 20:30 - 21:30

Jau vienpadsmito reizi cauri laika joslām visā pasaulē svinēs Zemes stundu.

2018. gada 24. martā laikā no 20:30-21:30 ikviens iedzīvotājs, uzņēmums, ir aicināts simboliski izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu, lai parādītu savu apņemšanos videi draudzīgākai rīcībai ikdienā.

Piedalies!

  • Lai arī kur Tu būtu 2018. gada 24. martā 20:30 uz stundu izslēdz gaismu savā istabā, mājā, dzīvoklī.
  • Uzņēmumus, iestādes, organizācijas aicinām izslēgt uz Zemes stundas laiku ēku fasāžu dekoratīvo apgaismojumu vai nozīmīgu objektu, kas atrodas to teritorijā, (pieminekļu, ēku) dekoratīvo apgaismojumu.


Organizē pasākumus & aicini piedalīties citus!

  • Organizē Zemes stundas pasākumu par vides tematiku pirms, Zemes stundas laikā vai pēc tās saviem draugiem, radiem vai tuvāk dzīvojošajiem iedzīvotājiem.
  • Aicini Zemes stundā piedalīties savus draugus, radus, kolēģus, kaimiņus – mutiski, rakstiski, video veidā vai izvietojot Zemes stundas plakātus (interesēties, rakstot uz info@pdf.lv).
  • Apmeklē citu rīkotus Zemes stundas pasākumus.
  • Uzņēmumi un iestādes un ir aicināti ievietot informāciju par Zemes stundu un reklāmkarodziņu mājaslapās vai citos informatīvajos izdevumos.
  • Izmaini ko savā dzīvesveidā! Apņemies un uzsāc videi draudzīgas iniciatīvas. Domāt un rīkoties videi draudzīgi ikdienā! Kā to darīt? Skaties te

 
	© Pasaules Dabas Fonds

Gatavojoties Zemes stundai, PDF un “Tetra Pak” aicina  ikvienu cilvēku, pašvaldības un uzņēmumus pievienoties Zemes stundas idejai, izvirzot kandidātus konkursam “Klimata vēstnieks”. Konkursā ir divas nominācijas, kurām var gan pieteikties pats, gan nominēt kādu līdzcilvēku.

  1. Nominācijai “Dabai draudzīga dzīvesveida vēstnieks” aicinām pieteikt personu, kura piekopj videi draudzīgu dzīvesveidu.
  2. Nominācijai   “Dabai draudzīga dzīvesveida vēstnieks sabiedrībā”, personu, kura ir guvusi būtiskus panākumus videi draudzīgu iniciatīvu īstenošanā, iesaistot sabiedrību.

Katras nominācijas uzvarētājs iegūs dāvanu karti 500 eiro vērtībā aktīvās atpūtas inventāra veikalā “Ceļotājs”. Konkursa uzvarētāji tiks godināti Zemes stundai veltītā koncertā 24. martā K.K. fon Stricka villā Rīgā.

Ar nolikumu iespējams iepazīties PDF mājas lapā www.pdf.lv. Pieteikšanās līdz 1. martam, sūtot pieteikumu elektroniski uz  zemesstunda@pdf.lv.

Arī šogad Zemes stunda Latvijā notiek ar “Tetra Pak” atbalstu. Tās norisi Latvijā organizē PDF, bet globāli akciju organizē pasaulē vadošā vides organizācija -  World Wildlife Fund (WWF).


Informāciju sagatavoja: Sarmīte Kolāte
Amats: Pasaules Dabas Fonda komunikācijas vadītāja
Tālrunis: 26528198
E-pasts: skolate@pdf.lv


  

 

 

 

 © 2009-2010 Salas novada dome