Jauns Zemesgrāmatu bezmaksas pakalpojums nekustamā īpašuma īpašniekiem 06.02.2018.

Pēc Latvijas Pašvaldību savienības ierosinājuma, Tiesu aģentūra, kas nodrošina Zemesgrāmatu elektronisko funkcionalitāti, ir izveidojusi jaunu, turklāt bezmaksas, pakalpojumu visiem nekustamo īpašumu īpašniekiem – iespēju klātienē uzrakstot iesniegumu vai elektroniski portālā www.zemesgamata.lv piereģistrēt savu e-pasta adresi, uz kuru iesniegšanas brīdī tiks nosūtīta informācija par katru iesniegtu nostiprinājuma lūgumu uz īpašumā esošu nekustamo īpašumu.

Šis elektroniskais pakalpojums ir būtisks krāpniecības novēršanai, gadījumos, kad Zemesgrāmatā tiek iesniegti viltoti nostiprinājuma lūgumi, jo nodrošinās, ka esošais īpašnieks, ja vien būs piereģistrējis sava e-pasta adresi, saņems ziņu par iesniegto nostiprinājuma lūgumu nekavējoties.  Tādējādi ļaujot nekustamā īpašuma īpašniekam nekavējoties informēt Zemesgrāmatu, kā arī iespējami ātri vērsties kompetentajās izmeklēšanas iestādēs, lai novērstu turpmāku prettiesisku darījumu ķēdi.

Pakalpojums ir pieejams arī gadījumos, ja nekustamā īpašuma īpašniekam nav e-pasta adreses, bet ir, kāds īpašniekam uzticams cilvēks, kuram ir e-pasts, jo nekustamā īpašuma īpašnieks klātienē – rakstot iesniegumu jebkurā zemesgrāmatu nodaļā vai Tiesu administrācijā Antonijas ielā 6, Rīgā var norādīt jebkuru e-pastu uz kuru turpmāk tiks nosūtīta informācija par katru iesniegtu nostiprinājuma lūgumu uz īpašumā esošu nekustamo īpašumu, tiklīdz konkrētais nostiprinājuma lūgums tiks iesniegts Zemesgrāmatā.

Pakalpojums elektroniski pieejams portālā www.zemesgramata.lv, autorizējoties ar banku autorizācijas līdzekļiem, e-parakstu vai eID karti sadaļā “Mani dati”, apakšsadaļā “Pieteikt manu īpašuma uzraudzību”, izvēlnē – “Paziņojumi par iesniegtajiem nostiprinājuma lūgumiem”.

Piesakoties e-pakalpojuma saņemšanai, valsts vienotā datorizētā zemesgrāmata paziņos uz īpašnieka elektronisko pastu par zemesgrāmatu nodaļā iesniegtu nostiprinājuma lūgumu uz īpašumā esošu nekustamo īpašumu, kā arī katrs kopīpašnieks saņems paziņojumu par katra kopīpašnieka zemesgrāmatu nodaļā iesniegtu nostiprinājuma lūgumu. Tā ir iespēja savlaicīgi būt informētiem par iesniegtu nostiprinājuma lūgumu, gadījumā, ja pastāv risks, ka zemesgrāmatu sistēma tiek izmantota negodprātīgiem vai prettiesiskiem mērķiem. E-pakalpojums ir pieejams nekustamā īpašuma īpašniekiem bez maksas.

Piesakoties e-pakalpojuma saņemšanai, valsts vienotā datorizētā zemesgrāmata paziņos uz īpašnieka elektronisko pastu par zemesgrāmatu nodaļā iesniegtu nostiprinājuma lūgumu uz īpašumā esošu nekustamo īpašumu, kā arī katrs kopīpašnieks saņems paziņojumu par katra kopīpašnieka zemesgrāmatu nodaļā iesniegtu nostiprinājuma lūgumu. Tā ir iespēja savlaicīgi būt informētiem par iesniegtu nostiprinājuma lūgumu, gadījumā, ja pastāv risks, ka zemesgrāmatu sistēma tiek izmantota negodprātīgiem vai prettiesiskiem mērķiem.    E-pakalpojums ir pieejams nekustamā īpašuma īpašniekiem bez maksas.

Saistīts attēls

Pieteikšanās e-pakalpojumam pieejama divos veidos:

1) Pieslēdzoties sistēmai

• Pieslēdzieties sistēmai ar eID, eParaksts vai internetbankas starpniecību
  • Atrodiet sadaļu – Pieteikt manu īpašumu uzraudzību un izvēlieties apakšizvēlni - Paziņojumi par iesniegtiem nostiprinājuma lūgumiem
  • Ievadiet e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt paziņojumus un noklikšķiniet pogu ‘’iesniegt’’

2) Rakstot iesniegumu jebkurā zemesgrāmatu nodaļā vai Tiesu administrācijā Antonijas ielā 6, Rīga

Jautā mums:
Zvanot uz tālruni +371 67063800