Šosezon rallijkross Biržos atgriezīsies čempionāta statusā 06.02.2018.

Pēc vairākām veiksmīgi aizvadītām Latvijas rallijkrosa kausa sezonām, šogad tas sasniedzis Latvijas Rallijkrosa čempionāta statusu. 2018. gada sezonā kopumā paredzēti seši čempionāta posmi, otrais notiks posms 9. jūnijā Barona trasē, Biržos.

Latvijas čempionāta rallijkrosā atklāšana paredzēta ar “Latvijas Nafta Grand Prix” posmu 26. maijā, Biķernieku sporta bāzē. Otrais posms “SKN Sports Grand Prix” notiks 9. jūnijā, Biržos, Barona trasē. Sezonas vidū, 14.-15.jūlijā, trešais posms atgriezīsies Rīgā, Biķernieku sporta bāzē, kam paralēli notiks arī “Baltic Sea Cup” NEZ krosskartu čempionāts. 4.augustā, ceturtais LČ posms “Latvijas Nafta Grand Prix” būs leģendārajā Bauskas “Musa Raceland” trasē. Piektais posms “Valtek Grand Prix” 18.augustā, Jelgavā, atjaunotajā trasē “Rullītis”. Savukārt sezonas noslēgums “333 Grand Prix” norisināsies Ropažos, sporta kompleksā “333”.

Rallijkross_Birzos_2018.jpg

Jānis Bergs, Latvijas Rallijkrosa čempionāta organizators: “Redzam, ka ieguldītais darbs nes augļus, aizvadītajā sezonā pierādījām, ka varam organizēt sacensības, piesaistot gan pietiekamu skaitu sportistu, gan ir liela interese no skatītāju puses. Sarežģītākie vienmēr ir finanšu jautājumi, bet arī tos ar posmu atbalstītājiem esam atrisinājuši, un veiksmīgi turpinām sadarboties. Pagājušajā gadā vairāk domājām par sportistiem, šogad papildu esam ieguldījuši laiku un padomājuši par apmeklētājiem.“

Paredzēts, ka sacensībās piedalīsies liels skaits braucēju gan no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, gan šobrīd noris sarunas ar krievu, baltkrievu un somu sportistiem. Arī šogad paredzams, ka lielākais braucēju skaits būs LADA RX klasē.

“Kad strādājam pie sacensību organizēšanas, ļoti daudz tiek domāts “no sportista” skatu punkta. Uz savas ādas esmu izbaudījis daudz un dažādas sacensības un redzējis organizatoru veiksmes un kļūdas. Savā darbā turpinām veiksmīgās lietas un cenšamies mācīties ne tikai no savām, bet arī citu kļūdām. Ja atskatāmies uz pagājušā gada sezonu, tad gan sev, gan sportistiem novēlu, lai nebūtu tādas dubļu cīņas, kādas piedzīvojām Bauskā, bet gribētos vairāk ātru un aizraujošu sacensību, par ko arī rūpēsimies”, tā Rallijkrosa organizators, Latvijas čempions rallijkrosā, Ivo Traubergs.

31.janvārī, Rīgā notikušajā LAF Krosa komisijas biedru sapulcē par jauno komisijas vadītāju tika ievēlēts Gunārs Kosojs. Sabiedrībā zināms kā sacensību vadītājs, galvenais tiesnesis un komisārs pārņems Krosa komisijas vadību pēc 18 gadu ilgas Intas Ulmes darbošanās šajā amatā. Gunārs Kosojs savā komandā – komisijas padomē – saglabāja lielāko daļu līdzšinējos biedrus: Intu Ulmi, Arni Vēzu, Ivo Traubergu, Jāni Beļakovu, Jāni Kozlovski un Viesturu Saukānu. Komisijas padomes sastāvs tika paplašināts ar Jāni Bergu (rallijkrosa organizatoru pārstāvis), Arni Odiņu (autokrosa organizatoru pārstāvis), Gintu Freimani (tehniskā komisija) un Mārtiņu Lapsu (folkreisa un tiesnešu pārstāvis).

Vairāk informācijas:
Ritvars Podziņš