Salas kultūras namā atklāta sēlpilieša Aloiza Savicka foto izstāde 29.01.2018.

No 26.janvāra mēneša garumā Salas kultūras namā ikvienam interesentam ir iespēja apskatīties foto mākslinieka Aloiza Savicka darbu izstādi “Latvija gaismas gleznās”.

Savickis_izstade_26022018.jpg

Interesentiem tiek dāvāta iespēja ieraudzīt Latviju saules gaismas nokrāsās, miglas vālos un dabas košuma gadalaiku ritumā; sniegta iespēja padomāt un sajust – savas kājas, kas stāv uz šīs zemes, smaržas, kas virmo gaisā; dota iespēja saklausīt skaņas sev apkārt. Tas notiek šeit un tagad - caur Aloiza radītajiem foto mirkļiem, kas redzami izstādē.

Šajos foto mākslas darbos, Aloizs mums tā klusām un nemanot piedāvā ieklausīties savās sajūtās, domās, vēlmēs, kas ir tieši šeit un tieši tagad. Aicina piepildīt pašreizējo mirkli, vērot, ieraudzīt, pieskaries pasaulei kā pirmo reizi.

Un tas ir Mūsu Katra Paradīzes dārzs, mūsu Zeme, mūsu patiesākā pieredze. Šīs sajūtas ir kļuvušas arī par paša autora būtības paudēju.

Sabremzēsim šodien savu skrējienu, atradīsim laiku sajust dzīvi, pamanīt skaisto pierastās lietās, saskatīt brīnumu notiekošajā, - brīnīties, sajūsmināties, priecāties, būt šeit un tagad!

Daba allaž ir bijusi Aloiza vislielākais iedvesmas avots. Bet – šoreiz mums viņš piedāvā arī cilvēka dzīves mirkļa birkas, viņu nofiksētās emocijas un sajūtas laikā un telpā. Un, ak vai, cik cilvēki dažkārt  dīvaini vai īpatni izskatās, kad tiek noķerti pašiem neapzinātā mirklī!

Katrs, kas fotografē, noteikti ir pievērsies tādam žanram kā portrets. Pirmajā mirklī šķiet, - tas ir viens no vienkāršākajiem fotografēšanas žanriem – mums apkārt ir tik daudz iespēju veidot portretus! Tomēr, kā jau katrā lietā, arī laba portreta iegūšanai,  nepieciešams zināt kādu noslēpumu.

Un Aloizam ir izdevies sastingušajās fotogrāfiju materialitātēs iedvest cilvēka dvēseles dažādās noskaņas un rakstura izpausmes. Portretos redzams, ka mākslinieku nav interesējuši cilvēku tradicionālie priekšstati par ārējo pievilcību, bet gan iekšējās pasaules skaistuma un dažādības atklāsme.

Recenziju izstādei sagatavoja: Jolanta Grandāne