Salas novada dome nav kavējusi kriminālprocesu 29.01.2018.

2018.gada 26.janvārī Salas novada dome ārkārtas sēdē apstiprināja domes priekšsēdētājas rīkojumu un pieņēma lēmumu atstādināt Ģimenes atbalsta centra “Saulstari” direktoru J. Boķi no ieņemamā amata.

Ņemot vērā šīs krimināllietas plašo rezonansi masu plašsaziņas līdzekļos, Salas novada pašvaldība sniedz paplašinātu informāciju par hronoloģiskiem notikumiem, kas ietekmējuši minētās lietas virzību.

2018.gada 11.janvārī pašvaldība elektroniskajā pastā saņēma informatīvu vēstuli no Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas ar pielikumu “Par paziņojumu par J. Boķi”, kurā tika norādīts, ka J. Boķim piemērots drošības līdzeklis – noteiktas nodarbošanās aizliegums (aizliegums pildīt direktora pienākumus). Minētais dokuments neatbilda Dokumentu juridiskā spēka likumam (elektroniskajam dokumentam nebija elektroniska paraksta, kā arī iztrūka oriģināls).

2018.gada 12.janvārī Salas novada pašvaldība nosūtīja vēstuli Kriminālpolicijai, informējot, ka J. Boķis nav “Bāreņu nama “Līkumi””, bet gan Ģimenes atbalsta centra “Saulstari” direktors.

2018.gada 15.janvārī Salas novada pašvaldība  pa pastu saņēma gaidīto dokumenta oriģinālu, taču lēmums par drošības līdzekļa piemērošanu nebija pievienots.

Jau 2018.gada 16.janvārī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija saņēma vēstuli no Latvijas Republikas tiesībsarga, ar lūgumu izvērtēt Salas novada domes rīcību. Vēstulē Tiesībsargs norādīja, ka Salas novada pašvaldība nepildot Valsts policijas piemēroto drošības līdzekli, kā arī apgalvojot, ka Salas novada domes priekšsēdētāja I. Sproģe apzināti kavējot likuma ievērošanu.

2018.gada 17.janvārī Salas novada dome no Kriminālpolicijas saņēma atkārtotu “Paziņojumu par J. Boķi”, no kura bija secināms, ka VP Zemgales reģiona pārvaldē pieņemts lēmums par datu precizēšanu kriminālprocesā, minot J. Boķa atstādināšanu no ĢAC “Saulstari” direktora pienākumu izpildīšanas.

Diemžēl, Salas novada pašvaldība vēl aizvien nebija saņēmusi Kriminālpolicijas lēmumu par drošības līdzekļa piemērošanu J. Boķim. Atbilstoši Kriminālprocess 254.pantam, pašvaldībai jāpilda procesa virzītāja lēmums, bet ne policijas struktūrvienību amatpersonu paziņojumi. J. Boķa atstādināšanas process būtu noritējis bez nevajadzīgiem pārpratumiem, ja Kriminālpolicija būtu ievērojusi un pildījusi Kriminālprocesa likuma 254.pantā noteikto drošības līdzekļa piemērošanas kārtību, uz ko pati atsaucas.

2018.gada 22.janvārī Salas novada pašvaldība nosūtīja pieprasījumu Kriminālpolicijai izsūtīt lēmumu par drošības līdzekļa piemērošanu, kuru saņemot arī nekavējoties izpildītu (pielikumu skatīt ŠEIT).

Tikai 2018.gada 25.janvārī Salas novada pašvaldība no Kriminālpolicijas saņēma lēmumu par drošības līdzekļa piemērošanu J. Boķim.

2018.gada 25.janvārī Salas novada domes priekšsēdētaja I. Sproģe parakstīja rīkojumu par Ģimenes atbalsta centra “Saulstari” direktora J. Boķa atstādināšanu no ieņemamā amata.

2018.gada 26.janvārī Salas novada dome apstiprināja domes priekšsēdētājas rīkojumu un pieņēma lēmumu atstādināt Ģimenes atbalsta centra “Saulstari” direktoru J. Boķi no ieņemamā amata.

Informāciju sagatavoja: Jolanta Grandāne
Amats: Sabiedrisko attiecību un tūrisma lietu speciāliste
Tālrunis: 29156210
E-pasts: referente@salas.lv