Izziņas un radošo tehnoloģiju dienas pasākums Biržu internātpamatskolā 08.01.2018.

20. decembrī Biržu internātpamatskolā, realizējot projektu „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, notika Izziņas un radošo tehnoloģiju dienas pasākums, uz kuru bija aicināti gan šīs skolas 1.–5. klases audzēkņi, gan Biržu pamatskolas pirmklasnieki. Darboties gan ar rokām, gan prātu un iepazīt dažādas profesijas bērniem palīdzēja viens no „Mazās Brīnumzemes” idejas autoriem Edmunds Sprūdžs.

KArjera_Birzu_it_psk_12_2017.jpg

Nodarbību laikā bērni ne tikai iepazinās ar „pilsētvides” modeli, bet arī uzzināja, cik gan daudz dažādu profesiju darbinieki piedalījušies tā radīšanā, un tas bija pamats runāt par profesijas izvēli. Kā uzsvēra E. Sprūdžs, profesijas izvēle bērniem un jauniešiem bieži vien sagādā problēmas, jo pietrūkst tīri praktisku iespēju iepazīties ar šo profesiju darba rezultātu un pašiem padarboties. Turklāt šādas nodarbības veicina dalībnieku interesi par eksaktajām zinātnēm, elektroniku, mehāniku, kā arī ar mākslas pasauli saistītajām profesijām. Pašiem veidojot savus modeļus, bērni attīsta arī radošumu un telpisko domāšanu, prasmi darboties komandā, menedžēt darbu, jo mūsdienās faktiski neviens projekts nav iedomājams bez dažādu profesiju pārstāvju sadarbības.

Nodarbību laikā izveidotos pilsētvides 3D modelīšus bērni drīkstēja vest mājup vai, savienojot lielākā modelī, mācību vietā izveidot uzskates līdzekli, ar kura palīdzību iespējams turpināt sarunas par profesijām vai, piemēram, par cilvēku savstarpējo sadarbību, ceļu satiksmes noteikumiem utt. Šis bija patiešām iedvesmojošs, radošumu un katra bērna spējas atraisošs pasākums. „Mazajā Brīnumzemē” un daudzveidīgajā profesiju pasaulē todien ielūkojās 67 audzēkņi no abām Biržos esošajām skolām. Jāteic, bērniem šīs nodarbības patika tik ļoti, ka viņu savstarpējās sarunas par profesijām un modeļu veidošana turpinājās arī brīvajā laikā pēc mācību dienas beigām...

Informāciju sagatavoja: Dace Kalniņa-Aleksandrova
Amats: karjeras konsultante, pedagoģe