Aizvadīts pirmais projekta „Spīk!” pasākums 05.12.2017.

Sestdien, 2.decembrī, Salas novada bērnu un jauniešu centrā norisinājās projekta „Spīk!” pasākums - stāstu pēcpusdiena „Ar stopiem pa Eiropu!”, kas kopā pulcēja novada jauniešus un vietējos politikas veidotājus.

Pasākuma mērķis bija rosināt jauniešu interesi par brīvprātīgo darbu, ceļošanu, Eiropas un sevis izzināšanu, kā arī veicināt jauniešu dialogu ar lēmuma pieņēmējiem par brīvprātīgā darba nozīmi un iespējām mūsu novadā.

Par savu ceļošanas pieredzi pasākuma dalībniekiem pastāstīja uzaicinātā jauniete -  Austra Pleša, kas kopā ar savu draugu ir apceļojusi Eiropu neierastā veidā - ar stopiem. Kā atzina Austra, tad sākotnējais mērķis bija šādā veidā ceļot kādu mēnesi, bet beigās šis piedzīvojums izvērtās piecu mēnešu garumā. Šajā laikā tika iepazītas tādas valstis kā Vācija, Nīderlande, Beļģija, Francija, Spānija un Portugāle. Kā lielāko ieguvumu no šī ceļojuma jauniete minēja iepazītos cilvēkus un viņu dzīvesstāstus.

Ļoti vērtīga informācija bija par couchsurfing un workaway.info platformām, jo tās dod iespēju maksimāli samazināt ceļošanas izmaksas. Tikpat interesanti bija uzzināt par ceļojuma laikā sastaptajiem cilvēkiem, par dažādiem piedzīvojumiem, izaicinājumiem un veiktajiem brīvprātīgajiem darbiem.

Jaunietes pieredzes stāsts bija labs piemērs tam, cik daudz iespēju paver ceļošana. Tā ir ne tikai iespēja redzēt dažādas valstis, iepazīt to kultūru, praktizēt svešvalodu, bet arī satikt un iepazīt cilvēkus un viņu dzīvesstāstus, veikt brīvprātīgo darbu un apgūt jaunas iemaņas.

Lai veicinātu pasākuma dalībnieku socializēšanos, tika izspēlēta spēle „Stāstu stāstiem izstāstīju”. Pasākuma dalībnieki tika aicināti atrast pārsteigumu, kas bija paslēpts zem krēsliem. Katrs zem sava krēsla atrada kādu no spēles kartiņām ar jautājumu, uz kuru mēģināt rast atbildi. Piemēram, Salas novada projektu vadītāja Ligita Kadžule aizdomājās un pastāstīja mums, kurā vēl valstī viņa gribētu dzīvot un kāpēc, savukārt Artūrs padalījās ar saviem labajiem darbiem, ko ir veicis.

Ar_stopiem_jauniesi_02102017.jpg

Nobeigumā pasākuma dalībnieki izteica savu vērtējumu par dažādiem ar ceļošanu, brīvprātīgo darbu un pasākumu saistītiem apgalvojumiem, izvēloties apsēsties uz „Jā!”, „Nē!” vai „Es nezinu!” krēsliem. Piemēram, uz apgalvojumu „Es uzskatu, ka ceļot ar stopiem ir droši!” vairākums jauniešu sniedza apstiprinošu atbildi. Politikas veidotāju viedoklis šajā jautājumā bija pretējs. Tomēr bija apgalvojumi, par kuriem jauniešu un politikas veidotāju viedokļi sakrita (piemēram, „Es vēlos, lai Salas novadā būtu vairāk iespēju veikt brīvprātīgo darbu!”). Tāpat šī spēle lika saprast, cik informēti ir pasākuma dalībnieki par brīvprātīgā darba veicēju informācijas sistēmu www.brivpratigie.lv, kā arī par to, kuras ir top jomas, kurās pasākuma dalībnieki labprāt veiktu brīvprātīgo darbu.

„Kad sasniegšu pilngadību, noteikti izmantošu iespēju ar stopiem aizceļot uz Spāniju. Šis stāsts mani iedrošināja un lika saprast, ka daudzas lietas ir iespējamas!” šādu viedokli pēc pasākuma pauda Ivo (15 gadi).

„Man viss patika. Bija interesanti uzzināt, ka ar nelieliem finanšu līdzekļiem ir iespējams apceļot tik daudzas valstis, savukārt veicot brīvprātīgo darbu, var iepazīt citas tautas.” (Maksims, 18 gadi)

Pasākumā piedalījās 15 dalībnieki. Izsaku pateicību visiem pasākuma dalībniekiem, kas atrada laiku un iespēju piedalīties.

Aicinu novada jauniešus un vietējos politikas veidotājus piedalīties arī projekta otrajā aktivitātē - Salas novada Jauniešu domes prezentācijas vakarā "Iepazīsimies!", kas notiks šī gada 8.decembrī plkst. 16:00 Salas novada bērnu un jauniešu centrā.

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2017.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Informāciju sagatavoja: Vita Tropa
Amats: Jaunatnes lietu speciāliste