Sēlijas novadu apvienības pašvaldību pārstāvji svinīgā pieņemšanā pie Valsts prezidenta 22.11.2017.

“Latvijas valsts pirms 99 gadiem tapa, pateicoties drosmīgiem lēmumiem. Novēlu jums vienmēr būt tikpat stipriem un drosmīgiem, kā mūsu valsts dibinātāji, pieņemot lēmumus, kas ir svarīgi Latvijas attīstībai,” piektdien, 17. novembrī, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis Latvijas proklamēšanas 99. gadadienai veltītā pieņemšanā uzņēmējiem un pašvaldību vadītājiem Rīgas pilī. Salas novadu pārstāvēja Salas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Irēna Sproģe un SIA Dona līdzīpašniece Maira Tauriņa.

"SIA "Dona" ir dibināta 1993. gada 25.maijā. Uzņēmumā strādājošie ir Latvijas patrioti un maksimāli cenšas izmantot vietējās izejvielas. „Dona” ir ceturtais lielākais uzņēmums Latvijā pēc maizes ražošanas apjoma, kur katru kukulīti veido ar rokām. Biznesa veiksmes pamatā ir domāšana par savas valsts cilvēkiem un godīgums. Daudzi ražotie produkti saņēmuši diplomus un medaļas par kvalitāti un izcilo garšu. Uzņēmums ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem Salas novadā, kur nodarbināti vairāk nekā 100 Salas novada un Jēkabpils pilsētas iedzīvotāji. Atvērtas tirdzniecības vietas Jēkabpilī un Daugavpilī. Uzņēmuma apgrozījums 2016.gadā ir 3.2 milj. EUR. 2017. gadā renovēts un modernizēts “Donas” veikals pie ražotnes Salā. Salas novada pašvaldība lepojas ar SIA „Donu” un jūtas gandarīta par novada vārda popularizēšanu Latvijā." tā uzņēmumu "Dona" raksturo Salas novada pašvaldības Projektu vadītāja Ligita Kadžule.

Pie_prezidenta_17112017.JPG

* 1.rindā.no kr.: 1.- Artis Kronītis, Kronīšu kokapstrāde Neretas novada Zalves pagastā; 2.- Arvīds Kviesis, Neretas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs; 3. - Irēna Sproģe, Salas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja; 4. - Raimonds Vējonis, Latvijas Valsts prezidents; 5. - Vija Dzene, Aknīstes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja; 6. - Maira Tauriņa, SIA Dona līdzīpašniece Salas novada Salas pagastā; 7. - Jānis Gaidis, z/s Krasti īpašnieks Jēkabpils novada Kalna pagastā; 8. - Guntis Libeks, Jaunjelgavas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs; 2.rindā no kr.: 1. - Valdis Banders, KS Ritenis valdes priekšsēdētājs Viesītes novada Saukas pagastā; 2. - Alfons Žuks, Viesītes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs; 3. - Austris Vārna, z/s Dālderi īpašnieks Aknīstes novada Gārsenes pagastā; 4. - Aivars Vanags, Jēkabpils novada pašvaldības domes priekšsēdētājs.

Valsts prezidents uzsvēra, ka uzņēmēji ir aktīvā sabiedrības daļa, kas bagātina valsti, radot inovatīvus produktus un pakalpojumus un veidojot jaunas darba vietas galvaspilsētā Rīgā un Latvijas reģionos.

“Paldies, ka jūs uzņematies risku, ieguldot investīcijas un attīstot jaunus produktus, tādējādi sekmējot visas valsts attīstību,” uzrunājot klātesošos uzņēmējus, teica Raimonds Vējonis. Viņš uzsvēra, ka ir nepieciešams radīt veiksmīgu sadarbību starp uzņēmējiem un pašvaldību, jo tikai tad var veidoties uzņēmējdarbību stimulējoša vide, kas veicina labklājības līmeņa celšanos valstī.

Valsts prezidents arī izteica pateicību pašvaldībām, kas rūpējas par savu iedzīvotāju ikdienas vajadzībām. “Jūs ar savu darbu katru dienu veidojat valsti. Lai notiktu attīstība, ir jāņem vērā valsts intereses un iedzīvotāju vajadzības pašvaldībās, kas nebūt nav vienkāršs uzdevums,” teica Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents turpina tradīciju Valsts svētku laikā novembrī rīkot pieņemšanu pašvaldību vadītājiem un lielākajiem nacionālajiem uzņēmējiem, lai pateiktos par nozīmīgo darbu Latvijas labā.

* Pēc pasākuma tapa Sēlijas novadu apvienības pašvaldību vadītāju un uzņēmēju kopbilde ar Valsts prezidentu.

Izmantots avots: Latvijas Valsts prezidenta mājaslapa.

Informāciju sagatavoja: Jolanta Grandāne
Amats: Sabiedrisko attiecību un tūrisma lietu speciāliste
Tālrunis: 29156210
E-pasts: referente@salas.lv