Piepildi Ainavu dārgumu krātuvi ar stāstiem un attēliem 16.11.2017.

Ainavu ekspertu padome* ir pieņēmusi lēmumu elektroniskajā Latvijas ainavu dārgumu krātuvē iekļaut 50 ainavas no kopā 243 izvirzītajām.

Rūpīgi analizējot sabiedrības viedokli un ekspertu vērtējumus, padome ir pieņēmusi lēmumu par tām 50 ainavām, kas visaptverošāk raksturo visus reģionus un ir nozīmīgas visā valsts mērogā. Atsevišķos gadījumos balsošanai izvirzīto ainavu nosaukumi ir precizēti vai papildināti, uzsverot ainavu īpašās vērtības.

No Zemgales plānošanas reģiona iekļautās 10 ainavas alfabētiskā secībā: Daugavas ainava ar Pļaviņu HES, Daugavas ainava pie Klidziņas, ietverot Skrīveru dendroloģisko parku, Daugavas un Pērses satekas ainava ar Kokneses viduslaiku pilsdrupām un parku, Jelgavas pils, parka un Pilssaalas ainava, Mežotnes ainava ar pilskalnu, muižu un parku Lielupes krastos, Mūsas un Mēmeles satekas ainava ar Bauskas pili, Rundāles pils ansambļa ainava, Saukas ezera ainava ar Sēlijas lauku sētām, Tērvetes parka ainava ar pilskalnu, Zemgales auglīgā līdzenuma ainava.

Turpmākajos mēnešos par šīm 50 ainavām elektroniskajā Ainavu dārgumu krātuvē tiks apkopota informācija, lai atspoguļotu ainavas mainību vairāku desmitu gadu griezumā gan vēsturisku fotogrāfiju, gan atmiņu stāstu veidā. Tāpēc aicinām ikvienu no 2017. gada 10.novembra līdz 2018.gada 14. februārim tīmekļa vietnē www.ainavudargumi.lv iesniegt savu atmiņu stāstu, fotoattēlus un vēlējumus nākotnei par krātuvē iekļautajām ainavām.

Ja savus atmiņu stāstus par notikumiem un zīmīgām personībām vēlaties gatavot rokrakstā, lūgums tos ieskenēt un sūtīt uz elektroniskā pasta adresi ainavudargumi@varam.gov.lv. Rokrakstu un fotoattēlu skenēšanā un elektroniskā sūtīšanā palīdzību ir iespējams saņemt publiskajās bibliotēkās.

No iesūtītajiem fotoattēliem, stāstiem un vēlējumiem 2018.gadā tiks veidotas reģionālās izstādes un organizētas diskusijas. Diskusijās runās par to, kādu Latviju vēlamies redzēt nākamajās simtgadēs un darbiem, kas darāmi, lai ainavu dārgumus saglabātu nākamajām paaudzēm.

Pavisam balsošanas laikā, kas norisinājās no 2017. gada 15.augusta līdz 15.oktobrim ir saņemti 45 382 balsojumi un atbalsts ir pausts visām 243 izvirzītajām ainavām.

if_icon_94_document_file_doc_314536.pngAinavu TOP 50

*Ainavu ekspertu padomē iekļauti pārstāvji no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības, Zemkopības un Kultūras ministrijas, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas, Dabas aizsardzības pārvaldes, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Latvijas Universitātes, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Lielo pilsētu apvienības, Reģionālo attīstības centru apvienības, Latvijas Arhitektu savienības un Latvijas Ainavu arhitektūras biedrības.

Informāciju sagatavoja: Juris Kālis
Amats: ZPR sabiedrisko attiecību speciālists.
Tālrunis 29144960